Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kilka pomysłów na rozwijające zabawy samochodzikami

Artykuł

Zabawa samochodami nie musi zamykać się wyłącznie na jeżdżeniu z jednego punktu w drugi.

Zabawy samochodzikami
Autor: Materiał zewnętrzny

Warto jest wykorzystać potencjał, jaki niewątpliwie posiadają liczne kolekcje zabawkowych resoraków naszych brzdąców i postawić na wspólne, rozwijające i przede wszystkim pomysłowe zabawy. Jakie?

W domu każdego malucha na pewno znajdzie się sporo zabawkowych pojazdów. I nieważne, czy mamy córeczkę czy synka – każde z nich lubi bawić się samochodzikami i trochę ich posiada. Dlatego właśnie dziś skupimy się na kreatywnych zabawach z udziałem małych motoryzacyjnych cudów.

Oto pomysły, które musisz wykorzystać u siebie w domu:

1. Samochodowa kręgielnia

Nasze dzieci na pewno docenią zabawę samochodzikami, która mocno odbiega od tradycyjnych modeli. Ustawcie plastikowe kręgle na końcu pokoju (najlepiej przy wersalce lub innym miękkim miejscu, by nie zniszczyć ściany) i starajcie się tak wycelować rozpędzonym samochodem, by strącić wszystkie kręgle i zdobyć jak najwięcej punktów. Jeśli nie posiadacie zabawkowych kręgli, możecie użyć butelek po wodzie lub napojach. Używajcie jednak do tego tańszych samochodzików – żeby nie było żal, gdy któremuś odpryśnie lakier. Jeśli Twój brzdąc lubi rywalizację – możecie zorganizować zawody!

2. Ostrożny przewoźnik

Jeśli chcesz poćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową swojego dziecka poprzez zabawę samochodami, możesz zrobić to z wykorzystaniem dużego auta z przyczepką, sznurka i kilku innych, mniejszych zabawek. Wystarczy, że poustawiasz małe figurki na przyczepce, a do przodu samochodu przywiążesz sznurek. Zadaniem malucha będzie na tyle ostrożne ciągnięcie powozu, by dojechać do celu wyprawy i nie przewrócić po drodze stojących na jego przyczepce figurek. Możecie również wprowadzić element rywalizacji i sprawdzić, kto zdoła szybciej dotrzeć do mety. Bardzo dobrze do takiej zabawy sprawdzą się resoraki Siku https://heyandplay.pl/category/zabawki-samochody-siku

3. Myjnia samochodowa

Czasem przychodzi taki dzień, gdy trzeba umyć nasze zabawki z kurzu lub piasku. Dobrym sposobem na zmotywowanie naszego brzdąca do zadbania o własne samochodziki jest zabawa z nim w myjnię aut. W tym celu zorganizuj miskę z ciepłą wodą i hipoalergicznym płynem oraz gąbkę-zmywak. Postaw miskę na środku pokoju i po kolei podjeżdżaj z maluchem samochodami do „myjni”. Następnie niech szkrab myje modele, a Ty obok niego je wycieraj. Dzięki temu poprzez zabawę nauczysz dziecko wypełniania obowiązków, które nie będą mu się kojarzyły z nudą czy zmęczeniem.

Tekst powstał we współpracy z sklepem z zabawkami Hey&Play!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat