Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Kiedy dziecko ma problemy z trawieniem

Artykuł

Wprowadzanie do diety dziecka nowych produktów powinno odbywać się z dużą ostrożnością, aby nie narazić go na dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Dziecko problemy trawienie
Autor: Materiały prasowe

Niech nowe smaki próbuje pojedynczo i w małych ilościach. Do pierwszego roku życia w diecie malucha cały czas powinien być obecny także posiłek mleczy. To właśnie na jego bazie możemy przygotowywać nowe dania – dzięki temu będzie w nich obecny znajomy mu smak, a jednocześnie zapewnimy mu niezbędne do rozwoju składniki odżywcze.

Przy wprowadzaniu nowych pokarmów do diety dziecka należy pamiętać, aby były one jednoskładnikowe oraz miały kremową konsystencję. Możemy rozpocząć od podawania lekkostrawnych warzyw np. marchewki lub dyni. Ważne jest, aby po każdym posiłku obserwować reakcje dziecka. Jego żołądek jest bardzo delikatny i nagłe zmiany mogą powodować niepożądane reakcje (wysypka, problemy żołądkowe, rozdrażnienie). Jeśli nie zaobserwujemy niepokojących objawów, możemy wzbogacić posiłek o kolejny, nowy składnik.

Kiedy dziecko cierpi na problemy żołądkowe warto zastanowić się nad alternatywą dla tradycyjnych mieszanek na bazie mleka krowiego. W tym przypadku lepszym wyborem może być mleko następne oparte na mleku kozim, które posiada inny profil kazeiny niż mleko krowie. Ta zawarta w mleku kozim tworzy w żołądku gąbczasty skrzep, który jest większy i delikatniejszy niż ten, powstający po spożyciu tradycyjnych mieszanek. Dzięki temu posiłek jest łatwiej i szybciej trawiony. Jest to szczególnie istotne w okresie wprowadzania nowych pokarmów do diety dziecka.

Oto kilka przepisów, od których możemy rozpocząć wprowadzanie warzyw do diety malucha.

Zupka marchewkowa

Składniki:

  • 50 ml mleka następnego Capricare
  • Jedna mała marchewka

Przygotowanie:
Mleko przygotowujemy według przepisu na opakowaniu. Obraną i umytą marchewkę gotujemy do miękkości. Odcedzamy wodę i blendujemy marchewkę z mlekiem na jednolitą masę. Należy pamiętać, aby pierwsze zupki były przygotowane z jednego, nowego składnika. Jeśli w ciągu 3-4 dni nie pojawią się niepokojące objawy, można wprowadzić kolejne warzywo.

Bananowy koktajl

Składniki:

  • 50 ml mleka następnego Capricare
  • Połowa banana

Przygotowanie:
Banana starannie zblenduj lub przetrzyj przez sitko. Wymieszaj z wcześniej przygotowanym mlekiem na jednolitą masę. Ważne jest, aby razem z nowymi produktami podawać dziecku mleko, do którego jest przyzwyczajone. Wtedy lepiej zaakceptuje nowe smaki.

Kasza manna

Składniki:

  • 200 ml wody
  • 6,5 miarki mleka następnego Capricare
  • 2 łyżki kaszy manny

Przygotowanie:
Zagotuj wodę. Dodaj kaszkę energicznie mieszając, tak aby nie powstały grudki. Odstaw kaszkę do przestygnięcia. Kiedy temperatura będzie odpowiednia, dodaj sproszkowane mleko następne. Wszystko razem wymieszaj.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat