Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kiedy czas na wizytę u podologa?

Artykuł

Wiele osób nie lubi pokazywać stóp – przez większą część roku skryte w skarpetach i butach wydają się nie potrzebować aż takiej pielęgnacji jak twarz czy dłonie. Łatwo o zranienia, o urazy, o infekcje, trudniej też zadbać o stopy, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak się do tego zabrać. Czasem wystarczy wizyta u kosmetyczki, jednak są takie przypadki, kiedy pomóc może tylko podolog. Sprawdźmy, kim jest i dlaczego warto przemyśleć zapisanie się na wizytę u tego specjalisty.

Kiedy czas wizyta podolog
Autor: Materiały zewnętrzne

Kim jest podolog?

Zostaje nim absolwent szkoły policealnej lub absolwent studiów medycznych, który chce poszerzyć swą wiedzę na kierunkach podyplomowych w zakresie podologii. Po nauce następuje czas na praktyki oraz ciągłe doszkalanie się na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach, szkoleniach i seminariach. Na stronach takich jak https://podocenter.pl/ zobaczysz masę certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających udział w danym szkoleniu czy kursie, w ten sposób zyskujesz pewność co do kompetencji kadry danego gabinetu. Pamiętaj, że zawód podologa ma aspekt medyczny – za pomocą specjalistycznych urządzeń i narzędzi dokonuje oceny stanu zdrowia kończyn dolnych pacjenta, stawia diagnozę i projektuje ścieżkę terapii, aby przywrócić stopom zdrowy wygląd.

Jakie zadania stoją przed podologiem?

Przywrócenie stopom zdrowego wyglądu to nie tylko kwestia natury estetycznej. Choć prawdą jest, że ładne stopy, które chce się pokazać, mogą pozytywnie wpłynąć na nasze poczucie własnej wartości, w zabiegu chodzi o coś więcej. Sprawdź gabinet podologiczny w Warszawie, bo już po ofercie zabiegów widać, że w grę wchodzi nie tylko wygląd, ale też zdrowie. Jednym z problemów, z którymi przychodzą pacjenci są wzrastające paznokcie, które nieleczone mogą powodować dyskomfort, ból, a nawet prowadzić do stanów zapalnych, krwawienia i powstawania ropy. Inną sprawą są ubytki paznokci, powstające najczęściej w wyniku urazów mechanicznych spowodowanych wypadkami lub powstałe w wyniku chorób. Wówczas podolog może dokonać rekonstrukcji paznokcia. Do jego kompetencji należy też stosowanie leków przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych.

Lista najczęstszych zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym

Jeśli rozważasz wizytę u podologa, sprawdź, z czym konkretnie możesz się od niego udać:

  • wzrastające paznokcie,
  • wkręcające paznokcie,
  • przebarwienia,
  • odciski, kurzajki (brodawki), modzele,
  • pękające pięty.

Jeśli jednak chcesz po prostu zbadać swoje stopy, możesz zapisać się na tak zwany podstawowy zabieg podologiczny, przeprowadzany w każdym

Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy, inaczej medyczny, lub właśnie podstawowy zabieg podologiczny jest pierwszym korkiem na drodze ku pięknym, zdrowym stopom.

W pierwszej kolejności specjalista przeprowadzi z tobą wywiad – zapyta o styl życia, o przyjmowane leki, o schorzenia. Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na kondycję twoich stóp. Następnie przystąpi do obejrzenia twoich nóg, oceni stan ich zdrowia, może nawet zlecić dodatkowe badania. Zrobi pedicure, dlatego warto pamiętać, aby przed wizytą nie obcinać paznokci, nie piłować ich, nie malować, nie używać tarek, frezarek ani nie nakładać żadnych maści i kremów.

Po tak przeprowadzonym zabiegu podolog będzie wiedział, jaką terapię dla twoich stóp zastosować, aby zadbać o ich profilaktykę i pielęgnację.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat