Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Kaszki gryczane dla małych brzuszków

Artykuł

Kasza gryczana to coraz bardziej ceniony składnik diety Polaków.

Kaszki gryczane
Autor: Materiały prasowe

Nestlé wprowadziło właśnie na rynek kaszki gryczane przeznaczone dla dzieci po 6. miesiącu życia, ułatwiając w ten sposób korzystanie z tego cennego zboża także w diecie najmłodszych.

Kasze szturmem zdobywają serca i… żołądki Polaków. Produkty z tej bogatej i zróżnicowanej grupy coraz częściej goszczą na naszych stołach i zdecydowanie przestają kojarzyć się wyłącznie z nudnym dodatkiem do obiadu. W przeciętnym jadłospisie pojawiają się kolejne ich rodzaje, a dodatkowo, w ostatnich latach rośnie również spożycie kasz na osobę.

Polacy przypomnieli sobie, że kasza jest zdrowa, a m.in. dzięki bogactwu blogów kulinarnych, zobaczyli na jak wiele sposobów można ją przygotować – łączona jest już nie tylko z sosami i zupami, ale nawet… serwowana na słodko!

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych w ramach kampanii „Lubię kasze” wynika, że największą popularnością cieszy się wśród polskich mam kasza gryczana. Jest to skutkiem jej tradycyjnej obecności w naszej kuchni, ale również, coraz wyraźniej podkreślanej wartości odżywczej.

W kaszy gryczanej znaleźć można bowiem węglowodany złożone i błonnik pokarmowy. W niepozornych ziarenkach ukryte są witaminy z grupy B, niezbędne do funkcjonowania układu nerwowego oraz wiele składników mineralnych, np. żelazo wspierajcie rozwój poznawczy oraz potas, cynk, miedź, magnez czy mangan.

Polacy zajadają się kaszą gryczaną, dbając w ten sposób nie tylko o swoje kubki smakowe, ale również o urozmaicenie diety. Czemu więc nie wprowadzić jej także do jadłospisu najmłodszych smakoszy, by godnie towarzyszyła kaszy mannie, kukurydzianej czy ryżowej, powszechnie już kojarzonym z dietą dla małego brzuszka?

Nestlé włączyło właśnie do swojej oferty kaszki gryczane przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 6. miesiąc życia i niecierpliwie czekają na nowe doświadczenia smakowe związane z rozszerzaniem diety. Dostępne będą 2 kaszki mleczne – gryczana i gryczana z morelą oraz 2 warianty kaszki do przygotowania na mleku modyfikowanym – gryczana oraz gryczana ze śliwką.

Każda z kaszek gryczanych Nestlé zawiera żelazo, ważne dla rozwoju mózgu dziecka – jedna porcja dostarcza ponad połowę dziennego zapotrzebowania na ten składnik, a obecność witaminy C dodatkowo wspiera jego wchłanianie. Żelazo i witamina C, jako immunoskładniki, uczestniczą również w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego dziecka, podobnie jak witamina A** i cynk. Wszystkie powyższe składniki mineralne i witaminy można znaleźć w kaszkach gryczanych Nestlé. Omawiając ich wartość odżywczą nie można również zapomnieć o jodzie, odgrywającym ważną rolę w rozwoju poznawczym maluszka oraz aktywnych kulturach bakterii Bifidobacterium lactis (Bifidus BL), które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią.

Przygotowanie kaszki Nestlé jest dziecinnie proste, a maluch dzięki niej będzie miał możliwość cieszyć się nowymi smakami. Każda jej porcja dostarczy mu potrzebnych składników mineralnych i witamin.

W skład nowej linii kaszek Nestlé wchodzą:

  • Kaszka gryczana – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł;
  • Kaszka gryczana ze śliwką – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł;
  • Kaszka mleczna gryczana – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł;
  • Kaszka mleczno-gryczana z morelą – przeznaczona dla niemowląt po 6. miesiącu życia, masa netto 180 g, średnia cena około 8,79 zł.

* http://www.lubiekasze.pl/wyniki-badania-nt-spozycia-kaszy
**zawartość zgodnie z przepisami prawa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat