Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Kary za nieszczepienie dzieci

Artykuł

Rodzice ze Śląska, którzy zaniedbali szczepienia swoich dzieci będą ponosić kary finansowe. Zadba o to Śląski Urząd Wojewódzki.

Kary nieszczepienie dzieci
Autor: pixabay.com

500 złotych. Tyle zapłacą matki i ojcowie z województwa śląskiego, którzy nie dopilnowali, aby zaszczepić swoje potomstwo. Dotyczyć to będzie jednak tylko tych rodziców, którzy dostawali już upomnienia i ponaglenia, ale mimo to nie spełnili swego obowiązku przyprowadzenia na szczepienie córek i synów. Mandaty mogą otrzymać opiekunowie około 3200 dzieci. To niewiele w porównaniu z zaszczepionymi nieletnimi w skali kraju, ale i tak sporo, jeśli wziąć pod uwagę możliwe powikłania zdrowotne nieuodpornionych Ślązaków w przyszłości.

Według szacunków: w Polsce szczepionych jest około 90% dzieci, ale co roku pewna grupa rodziców odmawia dopilnowania tego obowiązku i nie wyraża zgody na immunizowanie dzieci. Nie pomagają zapewnienia środowiska lekarskiego, że szczepienia naprawdę pomagają uniknąć wielu bardzo poważnych chorób. Oczywiście zawsze mogą wystąpić powikłania po szczepieniu, co jest argumentem niektórych rodziców, odmawiających kłucia swoich dzieci, ale według medyków, o wiele poważniejsze komplikacje zdrowotne czyhają na rozwijające się organizmy, które od szczepionek trzymały się z daleka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat