Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmisz dziecko mlekiem następnym?

Artykuł

Pierwszy na świecie pełnowartościowy posiłek dla niemowląt, które nie mogą być karmione piersią, Nestlé stworzyło już 155 lat temu.

Karmisz-dziecko-mleko-nastepne
Autor: Materiały prasowe

Od tego czasu stale wdraża w swoich produktach przełomowe innowacje. Właśnie jesteśmy tego świadkiem po raz kolejny – w mleku następnym NAN OPTIPRO Plus 2 HMO pojawił się 5 HMO Complex, czyli kompleks aż 5 oligosacharydów o strukturze identycznej, jak te występujące w mleku kobiecym^. Teraz receptura produktu jeszcze mocniej opiera się na zaawansowanych badaniach pokarmu naturalnego.

Nauka w trosce o przyszłość dzieci

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Jeśli dziecko nie może otrzymywać mleka mamy, potrzebuje innego pokarmu, który zaspokoi jego potrzeby żywieniowe. Jeszcze na początku XIX wieku niemowlęta, które nie były karmione naturalnie, otrzymywały standardowe mleko zwierzęce, najczęściej krowie. Przełom nastąpił dopiero w 1867 roku, kiedy Henri Nestlé stworzył dla nich pokarm bardziej odpowiedni, bazujący na mleku krowim, jednak poddany przemyślanym modyfikacjom opartym na wiedzy naukowej. To był początek innowacji, które od 155 lat Nestlé wprowadza w żywieniu najmłodszych.

Już od ponad 65 lat naukowcy związani z Nestlé prowadzą zaawansowane badania mleka kobiecego. Dzięki nim w mleku następnym NAN OPTIPRO Plus 2 HMO właśnie pojawia się 5 HMO Complex – unikatowe połączenie aż 5 oligosacharydów wyróżniających się strukturą identyczną, jak te obecne w mleku kobiecym^ i wzajemnymi proporcjami opartymi na stosunku HMO w pokarmie naturalnym.

Najnowsza innowacja w mlekach następnych NAN 2

Receptury NAN 2 powstają przy wsparciu rozbudowanego działu badań i rozwoju, który tworzy ponad 4100 specjalistów z 23 lokalizacji na całym świecie. Dzięki ich pracy mleko następne NAN OPTIPRO Plus 2 HMO składa się teraz z jeszcze większej ilości składników o strukturze w pełni odpowiadającej budowie naturalnych składników mleka kobiecego^. Jednocześnie produkt w 100% zachowuje swoje dotychczasowe właściwości .

Co warto wiedzieć o oligosacharydach w NAN OPTIPRO Plus 2 HMO?

Aktualnie NAN OPTIPRO Plus 2 HMO to mleko następne z największą liczbą oligosacharydów o strukturze identycznej, jak te występujące w mleku kobiecym^. Jest ich aż 5: 2’-FL, DFL, LNT, 3’-SL i 6’-SL. Liczy się jednak nie tylko ilość, ale też jakość. Poszczególne składniki 5 HMO Complex nie zostały więc wybrane przypadkowo - reprezentują aż 44% wszystkich głównych HMO obecnych w pokarmie naturalnym i są przedstawicielami każdej z 3 rodzin oligosacharydów wykrytych w mleku mamy. Dodane zostały w ilościach analogicznych, jak w pokarmie kobiecym. Oligosacharydy są obecne także w innych formułach odżywczych, jednak czasem są to te warianty, które naturalnie nie występują w mleku mamy lub występują w nim jedynie w śladowych ilościach.

To nie przypadek, że oligosacharydy mleka kobiecego (HMO) to trzeci pod względem ilości składnik stały mleka matki. - mówi Ewelina Ankiel, odpowiedzialna za produkty NAN 2 w Nestlé Polska. – Jesteśmy dumni, że jako pierwsi odtworzyliśmy najliczniejszy oligosacharyd występujący w mleku kobiecym^ i już 6 lat temu dodaliśmy go, jako pierwsi, do mleka następnego. Nie zatrzymujemy się na tym – chcemy naszą recepturę jeszcze bardziej zbliżyć do mleka mamy, dlatego teraz podnosimy poprzeczkę i do NAN OPTIPRO Plus 2 HMO dodaliśmy nie 1 oligosacharyd, jak dotychczas, a 5 HMO Complex, czyli unikalną kompozycję aż 5 zróżnicowanych oligosacharydów, reprezentujących wszystkie rodziny oligosacharydów występujących naturalnie w mleku kobiecym^.

Unikalna kompozycja mleka następnego NAN OPTIPRO Plus 2 HMO

To nie pojedynczy składnik tworzy zaawansowaną recepturę mleka następnego, ale odpowiednie połączenie wielu składników, których potrzebuje niemowlę. NAN OPTIPRO Plus 2 HMO to więc nie tylko 5 HMO Complex, ale cała unikalna kompozycja elementów o różnorodnych funkcjach.

  • Zaawansowana technologia białka – OPTIPRO, która pozwoliła stworzyć składnik o budowie inspirowanej białkiem mleka kobiecego.
  • Kultury bakterii L.reuteri, takie jak w pokarmie naturalnym^.
  • Cynk*, żelazo* i witamina D*, czyli immunoskładniki ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka.
  • Kwas dokozaheksaenowy (w skrócie DHA)*, czyli niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3, który wspomaga rozwój wzroku i mózgu maluszka**.

* Zawartość zgodnie z przepisami prawa
** Przy dziennym spożyciu 100 mg DHA w jednej lub większej liczbie porcji
^ Składniki produktu nie pochodzą z mleka kobiecego

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat