Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmienie wcześniaków mlekiem mamy

Artykuł

Mleko mamy ze względu na właściwości zdrowotne i wzmacnianie odporności maluszka jest w przypadku wcześniaków niczym lekarstwo.

Karmienie wczesniakow
Autor: Materiały prasowe

Dzięki laktatorowi nawet wcześniaki, które nie mogą zostać przystawione do piersi, mogą otrzymać mleko mamy.

Philips Avent to marka najczęściej rekomendowana przez mamy i położne , która od ponad 30 lat dba o komfort rodziców i dzieci. Oferując najwyższej jakości produkty powstające ze współpracy ze specjalistami, Philips Avent wspiera zdrowe początki i przyszłość maluszków – także wcześniaków.

Mleko mamy dla wcześniaków

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Współcześnie co dziesiąte dziecko rodzi się przedwcześnie, a mama i dziecko potrzebują wtedy najlepszego wsparcia, aby przetrwać ten trudny czas. Karmienie piersią jest ważne i stanowi najlepszy start, szczególnie dla najbardziej wrażliwych przedwcześnie urodzonych dzieci. Mleko mamy dostarcza maluszkowi niezbędne składniki odżywcze i energię niezbędną do zdrowego rozwoju, a także chroni przed infekcjami i zmniejsza u dziecka ryzyko takich dolegliwości jak cukrzyca czy astma. Jeśli jednak mama nie może karmić swojego wcześniaka piersią z pomocą może przyjść laktator, który sprawi, że maluszek otrzyma to, co najlepsze, czyli mleko mamy.

Laktator pomoże w karmieniu

Warto, by pokarm zacząć odciągać zaraz po porodzie, nawet jeśli to będzie tylko kilka kropel siary. Jeśli wcześniak nie będzie mógł zjeść go od razu, można je zamrozić i podać ten cenny pokarm dziecku później. Przydadzą się wtedy woreczki lub pojemniki do mrożenia pokarmu. W tym trudnym dla mamy czasie nieoceniony będzie jednak wygodny laktator. Dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów Philips Avent Natural mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli mama siedzi prosto. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Dostępne są różne modele laktatorów: laktator manualny z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny i podwójny laktator elektryczny.

Mamom wcześniaków, które muszą często odciągać pokarm, przyda się z pewnością laktator elektryczny. Warto też pomyśleć wtedy o podwójnym laktatorze elektrycznym, który pozwala odciągać mleko z dwóch piersi jednocześnie, umożliwiając odciąganie większej ilości pokarmu w krótszym czasie. Laktator elektryczny Philips Avent jest dwufazowy - ma tryb stymulacji wypływu pokarmu i głębokiego odciągania, a dzięki kilku ustawieniom siły ssania można ja dopasować do indywidualnych potrzeb. Laktator odzwierciedla też sposób ssania dziecka. Nowe ulepszone modele laktatorów elektrycznych Philips Avent gwarantują dyskrecję i ciche odciąganie w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy – także gdy chcesz być blisko maluszka.

Butelka wzorowana na kobiecej piersi

Dzięki butelkom Philips Avent Natural można łatwo połączyć karmienie piersią i butelką. Butelka Natural ma szeroki smoczek kształtem przypominający kobiecą pierś, przez co sprawia, że dziecko ssie z butelki w niemal identyczny sposób jak z piersi mamy. Smoczek jest miękki i elastyczny, a jednocześnie wystarczająco sztywny, aby się nie zapadał. Dodatkowo dzięki wyjątkowemu kształtowi butelkę można łatwo chwycić i skierować w dowolną stronę, co zapewnia maksymalną wygodę nawet malutkim rączkom dziecka.

W ofercie Philips Avent znajduje się mała butelka o pojemności 60ml ze smoczkiem o najwolniejszym przepływie, która jest przeznaczona dla noworodków już od pierwszego dnia życia. Butelki zaprojektowano jednak w taki sposób, aby umożliwić łączenie części górnych i dolnych, więc mogą się dostosowywać do zmieniających potrzeb maluszka, kiedy już podrośnie.

Skorzystaj z porad ekspertów

Młode mamy powinny też pytać o porady dotyczące karmienia wcześniaka. Pomocą posłużą położne i Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne. Wiedzę można znaleźć też w różnych poradnikach. Philips Avent wspólnie z położną i Certyfikowaną Doradcą Laktacyjną przygotował kompleksowy przewodnik video po karmieniu piersią, skąd mamy mogą się dowiedzieć wszystkiego o właściwościach mleka mamy i jak radzić sobie z problemami z karmieniem.

Rekomendowane ceny laktatorów elektrycznych Philips Avent wynoszą:

SCF332/31 - 450,00 zł
SCF334/31 - 980,00 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat