Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Karmienie piersią – poznaj mniej znane fakty!

Artykuł

Karmienie piersią ma wiele zalet, zarówno dla kobiety, jak i dziecka.

Karmienie piersia mniej znane fakty
Autor: Materiały prasowe

Wiele mówi się o korzyściach w postaci budowania odporności dziecka, korzystnym wpływie na jego rozwój i wielu innych aspektach naturalnego karmienia.

Poniżej prezentujemy kilka mniej oczywistych faktów, które świadczą o tym, że warto karmić piersią jak najdłużej!

  1. Noworodki mają silny zmysł węchu. Dlatego bardzo dobrze czują i rozpoznają niepowtarzalny zapach mleka matki i instynktownie odchylają głowę w kierunku matki, kiedy są głodne.
  2. Podczas karmienia piersią dziecko może zobaczyć matkę! W chwili narodzin wzrok jest jednym z najsłabiej rozwiniętych zmysłów – noworodek widzi dobrze przedmioty znajdujące się w odległości 20–30 cm od swojej twarzy. Jest to odległość, która występuje między twarzą matki i twarzą dziecka podczas karmienia piersią. Podczas karmienia, patrząc sobie w oczy, buduje się więc prawdziwa więź!
  3. Dzięki karmieniu piersią dziecko poznaje wiele smaków! Delikatnie wyczuwa bowiem w mleku to, co matka zjadła wcześniej. Dzięki temu wprowadzanie stałych pokarmów w późniejszym okresie jego życia jest łatwiejsze.
  4. Karmienie piersią pomaga schudnąć. Matki, które karmią wyłącznie piersią mogą spalić aż 600 kalorii dziennie! Dodatkowo zmniejsza się ryzyko zachorowania kobiety na raka piersi, raka jajnika, cukrzycę typu II oraz popadnięcia w depresję poporodową.
  5. Dzieci karmione piersią zwykle chorują mniej – zmniejsza się ryzyko zakażenia ucha, wystąpienia biegunki i problemów żołądkowych, wystąpienia astmy, cukrzycy i otyłości.
  6. Mleko modyfikowane oprócz tego, że nie zawiera przeciwciał występujących w mleku matki, to dodatkowo może być źródłem ryzyka w przypadku nieprawidłowego przygotowania. Zbyt duże rozcieńczenie mieszanki może powodować niedożywienie, a brak zachowania zasad higieny podczas przygotowywania posiłku, może przyczynić się do rozwoju różnych chorób.
  7. Kobiety mogą karmić piersią nawet podczas choroby. W rzeczywistości jest to wręcz dobre dla dziecka, ponieważ organizm kobiety, walcząc z chorobą, wytwarza przeciwciała, które razem z pokarmem matki, trafiają też do dziecka.
  8. Nie należy przestawać karmić z powodu bolesności piersi. Zmniejszając częstotliwość karmienia narażamy się na spadek produkcji mleka i zachwianie laktacji. W przypadku wystąpienia dolegliwości warto sięgać po specjalne preparaty łagodzące oparte na naturalnych składnikach. Maść na brodawki dla karmiących mam z lanoliną dobrze pielęgnuje poranione brodawki sutkowe. W przypadku wystąpienia stanów zapalnych piersi doskonale sprawdzą się kompresy Multi-Mam z bioaktywnym żelem o działaniu przeciwzapalnym.

Co ważne, już będąc w ciąży można przygotować się do karmienia, stosując odpowiednie preparaty nawilżające skórę. Taka profilaktyka zapewni mamie komfort, który pozwoli cieszyć się wspólnymi chwilami podczas karmienia. Bo przecież karmienie piersią powinno przebiegać bezstresowo i budować poczucie bliskości!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat