Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Chrzest

Jakie ubranko wybrać na Chrzest dziecka?

Artykuł

Niewątpliwie Chrzest Święty swojego dziecka jest ogromnym wydarzeniem emocjonalnym, ale i przede wszystkim duchowym.

Ubranko chrzest
Autor: Materiały zewnętrzne

Szczególnie dla rodzin głęboko katolickich, dla których przeżywanie Chrztu jest w pełni świadome, a nie jest tylko i wyłącznie tradycją i imprezą do przeżycia. Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób ubrać swoją pociechę, tak by jej wygląd odpowiadał do charakteru uroczystości. Jest wiele sklepów, zajmujących się sprzedażą ubrań na chrzest, przykładem mogą być sukienki na chrzest, gdzie znajdą się także propozycje dla małych gentelmanów.

Skład ubrania na chrzest – np. sukienki na chrzest od Balumi.com.pl i inne

Dziecko w trakcie Chrztu potrzebuje dwóch ubranek. Pierwsze to to, w które ubieramy nasze dziecko czyli dla dziewczynek np. sukienki na chrzest od Balumi.com.pl albo tuniki, a dla chłopców garnitur czy koszula z eleganckimi spodniami. Należy pamiętać, że w Kościele w trakcie udzielania sakramentu Chrztu Świętego potrzebna będzie biała szatka, która jest symbolem czystości i niewinności małego stworzenia, a także symbolizuje wejście w nowe chrześcijańskie życie, w zgodzie z wiarą jaką wybrali dla niego rodzice. Szatka ta jest nakładana w trakcie Chrztu przez matkę chrzestną, zaraz po obrzędzie namaszczenia olejem krzyżma świętego. Zwykle są one wykonane z bawełny bądź satyny. Występuje w różnych kształtach, bardzo często opatrzona spersonalizowanym nadrukiem. Zgodnie z tradycją ubranko na chrzest powinna kupować matka chrzestna, choć jest to już coraz rzadziej praktykowany zwyczaj. Najczęściej rodzice kupują ubranko na chrzciny, gdyż nie chcą narażać finansowo postronnych osób. Matka chrzestna zwykle kupuje tylko białą szatkę, którą nakłada w trakcie udzielania sakramentu.

Inne kryteria ubrania na chrzest

Najczęściej wybieranym kolorem ubrania na chrzest jest biały. Obecnie coraz częściej spotykane są także inne kolory ubranek, często występują kolory pastelowe, beże czy szarości. Dodatki zwykle są dobierane do płci dziecka, dziewczynki mają różowe aplikacje, a chłopcy koloru niebieskiego. Ciemniejsze kolory zwykle pojawiają się w ubraniach chłopców, czy to w kolorze garnituru lub bucików. Bardzo ważne, by zwracać uwagę na jakość ubranka, by było ono wykonane z wysokiej jakości bawełny by zapewniało dziecku komfort i wygodę. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, dokładnie wymierzyć ubrania pod pachami dziecka, sprawdzić wzrost dziecka, szerokość w biodrach i długość nogawek w spodniach dla chłopców. Ubranko do chrztu nie musi być nowe, najważniejsze by było eleganckie i wygodne dla dziecka. Nie trzeba wydawać fortuny na ubranie, które zostanie założone tylko raz. Równie dobrze może być wypożyczone czy to z wypożyczalni czy od rodziny. Chodzi o to, by dziecko się w nim dobrze i swobodnie prezentowało. Dopasowując strój dziecka warto uwzględnić warunki atmosferyczne jakie znajdują się na zewnątrz, ale i w środku Kościoła. Są Kościoły, w których zimą bywa upalnie oraz takie, w których latem bywa dość chłodno. Warto to wcześniej sprawdzić na wzgląd na zdrowie i komfort naszej pociechy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat