Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Jakie misie dla niemowląt? Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz pierwszego pluszaka?

Artykuł

Pluszaki odgrywają w życiu niemowląt niebagatelną rolę. W towarzystwie ukochanego misia odkrywanie nowego, fascynującego świata przez malucha jest nie tylko ciekawsze, ale również bardziej bezpieczne.

Misie dla niemowlat600
Autor: Fotolia

Dotyk mięciutkiego futerka najlepszego przyjaciela uspokaja, wycisza i koi… Czym jednak kierować się podczas kupowania misiów dla niemowląt, aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Misie dla niemowląt powinny być przede wszystkim lekkie i stosunkowo niewielkie - tak, aby maluch nie miał problemu w chwyceniu malutkimi rączkami ulubionej maskotki. Jest to istotne ze względu na fakt, iż w pierwszych miesiącach życia bardzo intensywnie przebiega u dzieci tak zwany rozwój motoryczny. Maluch uczy się nie tylko panować nad swoim ciałem, ale również nad znajdującymi się w najbliższym otoczeniu przedmiotami. Chwyta zabawki, potrząsa nimi oraz przekłada je z ręki do ręki.

Najważniejsze: jakość i bezpieczeństwo

Niemowlę poznaje otaczający je świat poprzez wkładanie do buzi wszystkiego, co znajduje się w jego zasięgu. Dlatego tak ważne jest, aby misie dla niemowląt wykonane były z najwyższej jakości, nowych, niepochodzących z recyklingu i nieuczulających materiałów.

Nie zapomnijmy sprawdzić, czy wybrana przez nas dla malucha maskotka posiada certyfikat CE, świadczący o tym, iż  spełnia szereg restrykcyjnych norm i jest bezpieczna zarówno dla zdrowia dziecka, jak i środowiska naturalnego. Na metce przyszytej do misia powinny znaleźć się dane producenta, a jeśli zabawka jest sprowadzana z zagranicy, to nazwa i adres importera.

Pluszaki odporne na wstrząsy

Pamiętajmy również, że misie dla niemowląt muszą być odporne na intensywną eksploatację. Maluchy nie lubią rozstawać się na dłużej z ukochaną maskotką - towarzyszy im ona zarówno podczas snu, jak i spaceru, wizyty u lekarza czy pobytu w żłobku. Dla pluszaków wiąże się to nierzadko z kąpielami w kałużach, resztkami zupki na futerku oraz licznymi upadkami na nie zawsze czystą podłogę.

Zanim zdecydujemy się na zakup maskotki, zapytajmy, czy wybranego przez nas misia można wielokrotnie i bez problemu prać: ręcznie lub w pralce. Zapytajmy także o wypełnienie maskotki - dobrze byłoby, aby wykonane było z szybkoschnących, nieulegających deformacji materiałów. Dzięki temu oszczędzimy niemowlakowi stresu związanego z dłuższą nieobecnością ukochanej przytulanki u jego boku.


Misie w przebraniu z Galerii Bukowski / Fot. Galeria Bukowski

Misie z magicznej krainy

Wybierając misie dla niemowląt nie możemy pominąć oczywiście kwestii bezpieczeństwa zabawki dla ciekawego świata malucha. Kluczowe jest, aby pluszaki nie posiadały żadnych twardych elementów. Dla niemowląt zdecydowanie najlepsze będą pluszowe misie, które mają wyszywane nićmi pyszczki i noski. Znajdziemy je między innymi w magicznej krainie pluszowego misia, czyli słynnej Galerii Bukowski.

Wszystkim rodzicom, babciom, wujkom i ciociom poszukującym wyjątkowego i bezpiecznego prezentu dla niemowląt, polecamy misiowe przytulanki do spania z kolekcji MIŚ ZIGGY BABY RUG. Maluszkom z całą pewnością przypadną również do gustu inne propozycje: uroczy Miś Ziggy Aniołek, z fantazyjnie zawiązanym pod szyją szaliczkiem, a także Miś Ziggy Mouse, przebrany za uroczą myszkę.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.75/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat