Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Jaką pościel wybrać dla maluszka?

Artykuł

U dzieci problematyczne jest praktycznie wszystko. Cokolwiek byś nie wybierała do pokoiku, to zawsze będziesz się zastanawiać jakie materiały, jakie wykonanie i czy na pewno to.

Posciel maluszek
Autor: Materiały zewnętrzne

Dzieje się tak z tego powodu, że dla naszych dzieci chcemy jak najlepiej. Każda rzecz jaką ma, powinna być wykonana z największą uwagą i troską o jego delikatne ciało. To samo tyczy się pościeli.

Pościel dla niemowląt powinna być miękka, delikatna, a zarazem wytrzymała i odporna na wielokrotne pranie. Problemem również staje się wzór, wielkość a czasem wypełnienie. Oczywiście należy pamiętać, że nie ma co popadać w przesadę, jednak dziecko musi otrzymać godne nakrycie i nie powinno się zadowalać byle czym.

Jakie rozmiary powinna mieć pościel dla niemowląt?

Duże znaczenie ma tu fakt jakie posiadamy łóżeczko. Nie stresuje się faktem, że nie wiesz takich rzeczy. Od tego są specjaliści w sklepach i ci którzy produkują taką pościel. Nie musisz przecież wiedzieć wszystkiego. Kupując pościel dla niemowląt zazwyczaj masz kilka opcji wyboru. Zależnie od wielkości łóżka dobierz odpowiednią. Ważne jest tylko by pościel nie była ani mocno za duża ani za mała. Małe dziecko lubi się kręcić, wiercić i przekręcać. Przy za małej kołdrze masz pewność, ze za chwile całe będzie odkryte. Przy za dużej, znowuż dziecko ma utrudnione ruchy i może często się budzić. To samo dotyczy wypełnienia i grubości kołdry. Zbyt ciężka uniemożliwia swobodne ruchy pod kołdrą. Co zaś tyczy się poduszki to najważniejsze by nie była zbyt wysoka, gdyż taka może doprowadzić do późniejszych schorzeń dziecka związanych z kręgosłupem.

Jakie materiały powinno się używać, przy produkcji pościeli?

Odpowiedź jest prosta: jak najlepszych. Przy czym niekoniecznie mam tu na myśli drogie jedwabie i aksamity, a raczej materiały, które nie tylko będą miękkie i delikatne ale również wytrzymałe i odporne na zniszczenia, takie jak dobrej jakości bawełna. Najważniejsze żeby pościel nie miała mocnego działania alergicznego i by nie niszczyła się zbyt szybko od prania. Oczywiste jest bowiem, że niemowlę to bardzo wymagający klient, który w dodatku wiecznie robi duży brud wokół siebie. Dlatego kupując pościel z bardzo drogich materiałów możesz nie mieć tej pewności, że będą one dobrze znosiły wieczne prania. Pościel dla niemowląt powinna mieć również odpowiedni wsyp. Nie może być on, jak już zostało wspomniane, za ciężki ale również pylący się czy alergizujący. Najlepiej by źródło takiego wsypu było certyfikowane, wówczas mamy pewność, że to odpowiednie dla maluszka.

Jakie wzory dla dziecka?

Tu zdania są podzielone. Jest dużo zwolenników pościeli gładkiej bez wzorów o pastelowych kolorach, tak by dziecko nie rozpraszało się niczym podczas snu i mogło spokojnie spać położone do łóżka. Wówczas najlepiej wybrać jasne pastele, które wpłynął na dziecko w sposób uspakajający. Inni są jednak przekonania, że pościel dla niemowląt powinna być pełna kolorowych wzorów. Nie chodzi tu bowiem o żadną tandetę ani patos, a jedyne o pobudzenie motoryki i ciekawości dziecka. W ten sposób szybciej się będzie uczył chociażby kolorów i kształtów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat