Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Jak zadbać o bezpieczne wakacje?

Artykuł

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała turystom tegoroczne wakacyjne plany. Zamiast dalekich zagranicznych wypraw, większość osób wybierze wczasy w kraju.

Zadbac bezpieczne wakacje
Autor: Materiały prasowe

Podróżując po Polsce, niezależnie od tego czy zdecydujecie się na kitesurfing na Helu, wspinaczkę w Tatrach, czy wylegiwanie się nad mazurskimi jeziorami, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Badanie Havas Media Group pokazuje, dlaczego Polacy nie decydują się na kupno ubezpieczenia turystycznego wyjeżdżając na wakacje za granicę*. 14% wszystkich respondentów odpowiedziało, że wakacje spędzają zawsze w Polsce, gdzie takie ubezpieczenie nie jest im potrzebne. Taka sama grupa osób była pewna, że w trakcie wyjazdu nic im się nie stanie.

Dobrze dobrane ubezpieczenie to gwarancja spokoju. Niezależnie do jakiego miejsca w Polsce, czy na świecie planujemy się wybrać, nie możemy przewidzieć, co czeka nas podczas podróży. „Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważnym elementem wycieczki. Zachęcam moich klientów by wybierali ubezpieczenie dostosowane do swoich potrzeb, to tak jak szycie ubrania na miarę. Na początku przeprowadzam wywiad z klientem. Zależy mi na dobraniu odpowiedniego zakresu ubezpieczenia, pełnej ochrony, żeby klient nie musiał się martwić” podkreśla Emilia Brozdowska, właścicielka Placówki Franczyzowej CUK Ubezpieczenia w Chełmnie, Ambasadorka akcji Lubię Ubezpieczać.

Wybierając polisę, należy pamiętać o kilku rodzajach ubezpieczeń, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort podczas zwiedzania urokliwych zakątków Polski.

OC w życiu prywatnym – ważny element podróży

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi, planując aktywne spędzanie czasu na nauce sportów wodnych, warto ubezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim czy zniszczenia mienia. Niezbędne jest tutaj OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu rodzice nie zostaną obciążeni kosztami, gdyby dzieci uszkodziły podczas zabawy meble czy ściany w pokoju hotelowym, a amatorzy sportów ekstremalnych mogą być spokojni o wypożyczony sprzęt.

Rozszerzenie polisy turystycznej o OC w życiu prywatnym może nie być konieczne, jeżeli zostało ono nabyte wcześniej, przy innej okazji. Wymiar ubezpieczenia może się różnić w zależności od oferty Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Należy więc prześledzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdzie zawarte są wszelkie wyłączenia z odpowiedzialności. W ten sposób klient upewni się, czy oferta jest dopasowana do jego potrzeb.

Jeżeli wakacyjny plan zakłada naukę wakeboardingu, a OC nie zapewnia ochrony finansowej na tę okoliczność, istotne jest by je poszerzyć. Podobnie decydując się na zakup własnego sprzętu sportowego, warto dodać klauzulę dotyczącą sprzętu sportowego: nart, snowboardu, deski surfingowej, specjalistycznego sprzętu do nurkowania na wypadek utraty, zniszczenia lub uszkodzenia.

NNW to gwarancja spokojnego snu

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to absolutne minimum przed wyjazdem na wakacje. Niestety nawet podczas najbardziej udanego urlopu, może stać się coś niespodziewanego. Ubezpieczenie gwarantuje adekwatną do uszczerbku wypłatę odszkodowania. Pełna informacja o wartościach i wyłączeniach umieszczona jest we wspomnianych wcześniej Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W ramach NNW istnieje możliwość pokrycia kosztów prywatnej opieki medycznej lub rehabilitacji. Ubezpieczenie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, w sytuacji, gdy dziecko złamie rękę lub nogę, jak i dla podróżujących w pojedynkę, miłośników aktywnego wypoczynku, kiedy nietrudno o wypadki.

Assistance i koszty leczenia w dobie pandemii COVID-19

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Assistance i kosztów leczenia. Assistance chroni podczas podróży na wielu płaszczyznach. Obejmuje pomoc w razie szkody na ubezpieczonym lub jego mieniu, wsparcie medyczne, informacyjne, niezależnie w jak długą podróż się wybieramy i jakim środkiem transportu. Dzięki Assistance ubezpieczony zostanie na przykład przetransportowany pomiędzy placówkami medycznymi czy do miejsca zakwaterowania w razie wypadku samochodowego bądź awarii pojazdu lub skorzysta z doradztwa prawnego.

Teoretycznie większość osób posiada ubezpieczenie na terytorium Polski, jednak w dobie pandemii COVID-19 dostęp do lekarzy i placówek medycznych jest zdecydowanie utrudniony. Posiadając ubezpieczenie dodatkowe, łatwiej otrzymać pomoc w zakresie leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i pokryć koszty pomocy ambulatoryjnej, pobytu w szpitalu, badań, zabiegów lub operacji.

Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują produkty będące odpowiedzią na obecną sytuację epidemiologiczną. Warto więc sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie turystyczne obejmuje leczenie związane z zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Szukając idealnej polisy turystycznej, nietrudno pogubić się w gąszczu propozycji. W CUK Ubezpieczenia doradcy klienta mają dostęp do ofert ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz narzędzia, dzięki którym są w stanie sprawnie je porównać. „Narzędzia dostarczane przez CUK Ubezpieczenia pozwalają mi zaoszczędzić czas, który następnie mogę poświęcić swoim klientom. Autorska porównywarka WeBCUK umożliwia klientowi wybór najlepszej ochrony, a ja go przez ten cały proces prowadzę, doradzam i w ten sposób dbam o bezpieczną przyszłość klienta” – dodaje Emilia Brozdowska, właścicielka Placówki Franczyzowej CUK Ubezpieczenia w Chełmnie, Ambasadorka akcji Lubię Ubezpieczać CUK Ubezpieczenia to lider wśród multiagencji ubezpieczeniowych z wieloletnim doświadczeniem. Oferuje produkty ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych. Agenci doradzają klientom stacjonarnie w placówkach w całej Polsce (https://cuk.pl/placowki) lub zdalnie za pomocą narzędzia Direct dla Agenta.

*Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ubezpieczenie-turystyczne-na-podroz-kupuje-je-wiekszosc-polakow-jadacych-za-granice

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat