Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak zabawki wpływają na rozwój dziecka?

Artykuł

Wiele się słyszy o korzyściach zabawek, wpływających pozytywnie na rozwój dziecka.

Zbawki rozwoj dziecka
Autor: Materiały zewnętrzne

Głosy często są podzielone, dlatego możemy spotkać się z negatywnymi, jak i pozytywnymi opiniami na temat tego, co i jak wpływa na dzieci. Ostatnio na rynku pojawiły się zabawki firmy Melissa and Doug. Stworzone przez małżeństwo, które testowało je na własnych dzieciach, znalazły swoich zwolenników, zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Sprawdziliśmy, jak zabawki wpływają na rozwój dziecka - sprawdźcie!

Interaktywne zabawki dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy

Dla malucha, który niedawno ukończył roczek, z pewnością doskonałym pomysłem, będą zabawki, pozwalające mu na rozwój umiejętności społecznych i interakcji. Dlatego też szczególną uwagę należy zwrócić na te, które pozwolą na rozwijanie zdolności manualnych i motoryki małej. Świetnie sprawdzą się wszelkie opcje związane z dopasowaniem koloru lub kształtu. Firma Melissa and Dough proponuje bardziej rozbudowaną wersję takiego rozwiązania, która umożliwia swobodną zabawę w strukturze określonej konstrukcji, np. garażu z samochodami. Elementy są bardzo proste i nieskomplikowane, co dodatkowo zapewnia dziecku odpowiednie bezpieczeństwo. Warto również zwrócić uwagę na jakość zabawek od tego producenta. Są one bardzo trwałe i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Takie konstrukcje to kreatywne rozwiązania, które pozwolą również na rozwój wyobraźni. Dziecko tworzy określone historie i przeżywa je wraz z bohaterami.

Zabawki dla dzieci powyżej dwóch lat

Maluchom w tym wieku z pewnością spodobają się wszystkie propozycje, pozwalające na rozwój umiejętności motorycznych. Doskonale sprawdzą się wszelkie klocki do budowania, a także tablice z przesuwanymi elementami. Ważne jest również odpowiednie pobudzenie wyobraźni dziecka. Konstrukcje od Melissa and Dough sprawdzą się zatem doskonale w codziennej zabawie. Przeznaczone dla dzieci powyżej drugiego roku życia, są również bardziej skomplikowane, dlatego stanowią tym samym wyzwanie dla małego konstruktora. W tym wieku dziecko lubi bawić się przyborami i sprzętami domowymi, ubierać lalki, meblować domy dla lalek czy przeglądać książeczki ze sztywnymi stronami. Warto również zwrócić uwagę, że wszelkie zabawki interaktywne to doskonała możliwość na ćwiczenie zdolności muzycznych naszego malucha. Umiejętności społeczne budują się także poprzez tworzenie zestawów potrzebnych do wykonywania określonych roli. Dlatego komplety z zawodem kucharza czy mechanika, to świetne rozwiązanie dla każdego malucha!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat