Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Jak wybrać hotel na pobyt z dzieckiem?

Artykuł

Wakacje z całą rodziną mogą być wspaniałym wspomnieniem na lata, ale jeśli popełnimy kilka błędów przy ich planowaniu mogą stać się niezapomniane z zupełnie innego powodu niż byśmy chcieli.

Hotel pobyt dziecko
Autor: Materiały prasowe

Pomimo tego, że wiele dzieci jest świetnymi kompanami w podróży to warunki zastane na miejscu mogą ostudzić zapał nie tylko nasz, ale i najmłodszych członków wycieczki. Jakich błędów nie popełniać i na co zwrócić uwagę, aby były to wakacje idealne?

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Z jednej strony oczywiste wydaje się to, że warto sprawdzić okolicę hotelu, do którego jedziemy. Ale czy przeglądając oferty hoteli w ciepłych krajach zawsze sprawdzamy dokładnie na co się piszemy? Z hotelu faktycznie na plażę może być zaledwie 300 metrów, ale spora ich część to zejście z klifu po schodach… tego nie chce przeżywać nikt z lekko marudnym kilkulatkiem, który w upale odmówi dalszej wspinaczki wracając z plaży, a tym bardziej osoby podróżujące z dzieckiem, które jest jeszcze w wózku. Niespodzianką może stać się także pobliski bar z karaoke, czy dyskoteka sprawiające, że nasze zazwyczaj wesołe dziecko może po niewyspaniu nie być zbyt optymistycznym kompanem dnia następnego. Warto sprawdzić miejsce, do którego się wybieramy na mapie internetowej i wirtualnie przejść się po okolicy. Taki spacer nie tylko pozwoli nam na wyeliminować nieprzyjemne niespodzianki, ale też na poznanie okolicy i może pomóc w pierwszych dniach, na przykład podczas szukania najbliższej lodziarni.

Czy na pewno przyjazny rodzinie?

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy w hotelu są łóżeczka dla dziecka albo foteliki do karmienia w hotelowej restauracji, warto zadzwonić i się dopytać. Wtedy też pojawia się inne ważne pytanie – ile ich jest i czy trzeba je wcześniej rezerwować. Ostatnie na co jest ochota po podróży z maluchem to informacja, że nie ma dla niego miejsca do samodzielnego spania. Mając starsze dzieci i jadąc głównie, ale nie tylko, za granicę warto dowiedzieć się jaka jest oferta animacyjna dla najmłodszych, hotele bardzo często starają się także do swojej oferty przemycić zajęcia sportowe pod okiem profesjonalistów. Taką ofertę dla najmłodszych przygotował Novotel Kraków City West. Najmłodsi goście nie tylko mogą one wtedy poznać inne dzieci, ale też nauczyć się nowych sportów i zabaw. – W hotelach należy zwracać szczególną uwagę na udogodnienia dla rodziców z dziećmi, dlatego staramy się przygotować specjalne, dziecięce, menu, lokować rodziny w większych pokojach oraz blisko wind. Nasza oferta animacji jest mocno związana ze sportem, poprzez zabawę staramy się zaszczepić dzieciom miłość do aktywności fizycznej. – mówi Anna Mida, zastępca dyrektora hotelu Novotel Kraków City West.

Tam na pewno będzie ciepło!

Wyjazd z dzieckiem wiąże się z kompromisami i przeorganizowaniem wycieczki, którą normalnie byśmy planowali. Podróże takie mogą być równie wspaniałe, ale trzeba jednak zwrócić uwagę na inne aspekty. To oczywiste, że przy wyborze naszej wakacyjnej destynacji kierujemy się pogodą jaką tam zastaniemy, pamiętajmy jednak, że dla młodszych czasem może być za ciepło. Dzieci nie przyzwyczajone do bardzo wysokich temperatur mogą ciężko znosić upały. Decydujmy się na kierunki, w których w danym okresie pogoda rozpieszcza, ale nie sprawi, że roztopimy się wystawiając stopę z samolotu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.6/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat