Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" Monika Sobkowiak

Artykuł

Książka autorki bloga Pani Monia, której zaufało 40 tysięcy nauczycieli i rodziców.

Jak wspierac rozwoj przedszkolaka
Autor: Materiały prasowe

W duchu metod dydaktycznych z końca XX wieku dzisiejsi dorośli wciąż wiążą sukces dziecka z opanowaniem umiejętności szkolnych, głównie pisania, czytania i liczenia. Tymczasem rozwój przedszkolaka to o wiele, wiele więcej – przekonuje Monika Sobkowiak, nauczycielka przedszkola, neurologopeda i blogerka, znana w sieci jako Pani Monia. O przedszkolnym sukcesie decyduje również rozwój ruchowy, emocjonalny i społeczny. Aby przygotować dziecko na wyzwania współczesnego świata, ważne jest rozwijanie analitycznego myślenia, zachęcanie do nauki programowania i budowanie zdolności do tworzenia twórczych rozwiązań.

Dziecko może osiągać sukces niemalże w każdej dziedzinie. Przedszkolak z powodzeniem liczy i rozumie podstawowe działania matematyczne, śpiewa, tańczy, maluje, konstruuje, wymyśla własne piosenki, wierszyki, bajki i gry. Nieraz potrafi zapamiętać więcej niż dorosły. Energię, którą straci, odzyskuje w okamgnieniu. Zdaniem autorki nie ma takiego obszaru w rozwoju dziecka, który byłby dla niego niedostępny.

Przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, podejmuje różnorodne aktywności oraz sprawdza i gromadzi doświadczenia pozwalające mu lepiej rozumieć otaczający go świat. Każde z podjętych działań pozwala dziecku rozwijać mózg oraz rozwijać się w sferze poznawczej, społeczno-emocjonalnej i fizycznej. Dzięki czemu funkcjonuje ono coraz lepiej, myśli szybciej i bardziej twórczo. Sednem wspierania dziecka w wieku przedszkolnym jest świadomość, że wszystko to, co zyska na etapie przedszkola, będzie owocowało przez resztę jego życia, a tym samym również w dorosłości – zaznacza autorka.

Jak będzie nuda, to się nie uda! – przekonuje Monika Sobkowiak, ponieważ rozwój dziecka może wspierać tylko to, co wciągające i naprawdę ciekawe. Przedstawione w tej książce zabawy to kopalnia pomysłów sprawdzonych podczas wieloletniej codziennej pracy z przedszkolakami. Autorka zachęca do tego, by wykorzystywać entuzjazm, energię i otwarty umysł małego człowieka i pomóc mu rozwijać jego potencjał, pewność siebie i samodzielność. Przy okazji podpowiada, jakie potrzeby mają w tym wieku dzieci i jak pomóc im w ich zaspokojeniu, by pełniej odczuwać wartość wspólnie spędzonego czasu.

W książce omówiono następujące obszary wspierania dziecka w rozwoju:

  • umiejętność komunikacji i rozwój mowy;
  • radzenie sobie z własnymi emocjami oraz w sytuacjach społecznych;
  • rozwój psychomotoryczny;
  • zdolność do myślenia matematycznego i analitycznego, badania, wnioskowania, eksperymentowania i korzystania z technologii informacyjno-komputerowych;
  • umiejętność czytania i pisania;
  • kreatywność, spostrzegawczość, pamięć, koncentracja oraz umiejętność przetwarzania różnorodnych bodźców zmysłowych.

O autorce:
Monika Sobkowiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

ISBN 978-83-66237-94-0
Format: 14,8 x 21 cm
Liczba stron: 240
Cena 36,90 zł

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat