Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Jak wspierać prawidłowy rozwój jamy ustnej u dziecka?

Artykuł

Pierwszy ząbek Twojej pociechy rozwija się jeszcze przed porodem, a dopiero kiedy maluszek ma około 6-9 miesięcy ząbki zaczynają być widoczne.

Rozwoj jamy ustnej dziecka
Autor: Materiały prasowe

Jak możesz wspierać ich prawidłowy rozwój, by Twoje dziecko mogło cieszyć się w przyszłości pięknym i zdrowym uśmiechem?

O przyszły uśmiech swojego maluszka możesz zadbać począwszy od Waszych pierwszych wspólnych dni. Pamiętaj, że poza swoimi wszystkimi zaletami, karmienie piersią pozwala na prawidłowy rozwój szczęki i uzębienia. Jeszcze przed pojawieniem się ząbków zacznij czyścić dziąsła dziecka, przemywając je czystą, wilgotną gazą lub ściereczką i nie zapomnij, że zmiany próchnicowe niestety mogą zacząć rozwijać się już wtedy, gdy tylko w jamie ustnej dziecka pojawią się pierwsze ząbki. Dlatego zaleca się, by pierwsza wizyta u dentysty odbyła się po zauważeniu pierwszego ząbka malca i nie później niż do jego pierwszych urodzin. Dentysta będzie mógł dać Ci również niezbędne porady- pokaże jak dbać o ząbki dziecka oraz dobierze odpowiednią pastę do zębów i jej ilość.

Gdy maluszkowi będą wyrzynać się zęby, zacznij czyścić je rano i przed położeniem spać. Wyrzynanie ząbków może być trudnym czasem dla Twojego dziecka, więc staraj się zapewnić mu komfort, np. poprzez chłodzenie gryzaczków w lodówce lub zamrażarce. Wszystkie smoczki Philips Avent są ortodontyczne i wspierają naturalny rozwój jamy ustnej dziecka, więc możesz być ich pewna, a Twój maluszek zaspokoi swoją naturalną potrzebę ssania. Nie stosuj już jednak smoczka, gdy Twój malec zbliża się do 3 roku życia. Staraj się też odzwyczaić dziecko od ssania kciuka, a gdy pożegnanie ze smoczkiem jest trudne, wypróbuj specjalny smoczek dla starszych maluchów. Smoczek Philips Avent 18+ SCF186 jest twardszy i odporny na gryzienie, a przy tym opracowano go z dbałością o naturalny rozwój podniebienia, zębów i dziąseł dziecka. Co ważne, smoczek spełnia te wymagania, nawet jeśli obróci się w buzi.

Pamiętaj też o kilku prostych zasadach związanych z karmieniem, które pozwolą zadbać o zdrowy uśmiech Twojego malca. Po pierwsze, gdy Twój maluszek używa butelki, pamiętaj, by wypił całą zawartość butelki przed ułożeniem do snu - nie pozwalaj mu zasypiać z butelką w buzi. Po drugie, do butelki wlewaj wyłącznie mleko modyfikowane, mleko lub swoje mleko własne, nie dodawaj do mleka cukru w jakiejkolwiek postaci i nie podawaj w butelce ze smoczkiem słodzonej wody, soków owocowych lub innych podobnych napojów. Już od najmłodszych lat promuj dobre nawyki żywieniowe, ograniczając ilość i częstotliwość słodkich przekąsek. Wybieraj za to takie bez dodatkowych cukrów i słodzików, np. świeże warzywa i owoce czy jogurt. Po trzecie, jeszcze przed pierwszymi urodzinami zachęć dziecko do picia z kubeczka, najlepiej kubka niekapka, a później też kubka niekapka ze słomką. Obydwa modele kubków Philips Avent z giętką słomką 9m+ i 12m+ zostały opracowane z udziałem ekspertów, dlatego możesz mieć pewność, że umożliwiają zdrowy rozwój jamy ustnej oraz ćwiczą jej mięśnie, wzmacniając je.

Prawidłowe nawyki dbania o higienę jamy ustnej należy wprowadzać jak najwcześniej i uczyć dziecko samodzielnego mycia zębów. Pamiętaj jednak, że do około 8 roku życia rodzice powinni nadzorować szczotkowanie. Sprawdź jak dużo pasty nakłada maluch (w przypadku dzieci od trzech do sześciu lat ilość pasty z fluorem powinna odpowiadać ziarnku grochu), jak długo i jak dokładnie myje swoje ząbki. Aby szczotkowanie było nie tylko obowiązkiem, ale i zabawą, która pozwoli na wyrobienie prawidłowych nawyków mycia zębów, wypróbuj szczoteczkę soniczną dla dzieci Philips Sonicare For Kids, która współpracuje z interaktywną, bezpłatną aplikacją zaprojektowaną specjalnie dla dzieci. Główną postacią aplikacji jest sympatyczny Sparkly, który poprzez zabawę uczy dzieci prawidłowych nawyków mycia zębów, które pozostaną na całe życie. Sparkly angażuje dzieci i stawia przed dziećmi wyzwania dotyczące dłuższego i lepszego szczotkowania, nagradza prawidłowe mycie zębów. Dzieci chętniej i dokładniej myją zęby, a rodzice mogą sprawdzić jakie postępy robi ich pociecha dzięki monitorowi postępu w aplikacji, który w czasie rzeczywistym śledzi ogólną skuteczność szczotkowania. 98% ankietowanych rodziców potwierdza, że dzięki tej edukacyjnej i skutecznej szczoteczce ich pociechy można łatwiej namówić do dłuższego i dokładniejszego szczotkowania zębów.

Szczoteczka wykorzystuje technologię soniczną Philips Sonicare i wykonuje 500 ruchów szczotkujących na sekundę, przez co jest efektywniejsza w usuwaniu płytki nazębnej od szczoteczki ręcznej. Szczoteczka Sonicare For Kids posiada funkcje i programy przyjazne dla dziecka. Szczoteczka dostępna jest w zestawie z dwoma główkami różniącymi się wielkością - mniejsza jest dla dzieci między 4 a 7 rokiem życiem, a większa powyżej 7 roku życia.

Rekomendowane ceny produktów Philips wynoszą:
Smoczek Philips Avent 18M+ SCF186 (zestaw dwóch smoczków) - 27 zł
Kubek niekapek ze słomką Philips Avent SCF796 - 40 zł
Kubek niekapek ze słomką SCF798 Philips Avent - 45 zł
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare for Kids HX6322 - 269 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat