Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe” Agata Majewska

Artykuł

Wysoka wrażliwość stawia wymagania. Pragnie akceptacji pełnej zrozumienia. Nie jest wymysłem naszych czasów. Wrażliwość przetwarzania sensorycznego stanowi przedmiot wielu badań i jest żywym doświadczeniem konkretnych osób.

Jak wspierac dzieci wysokowrazliwe
Autor: Materiały prasowe

Jak być wspaniałym rodzicem dla dziecka, które czuje i przeżywa wszystko za bardzo? Jak pomóc mu funkcjonować we współczesnym świecie? Z pomocą przychodzi dr Agata Majewska, autorka bloga rodzicielskiego Mama Sowa. Jej książka „Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe” dostępna będzie już 19 października.

Być może jesteś tym rodzicem, który czuje bezsilność, bo nie wie, jak radzić sobie z rodzicielstwem na wysokich obrotach. Masz wrażenie, że wykorzystałaś/-eś już wszystkie możliwości ze skarbnicy „10 niezawodnych porad na wychowanie dziecka” i nic z nich nie zadziałało. Wyjaśnienie terminu „wysoka wrażliwość” przyniosło niektórym ulgę, odkryło to, co do tej pory nie było zrozumiane. Innym postawiło jeszcze więcej znaków zapytania i zaprosiło do dalszych poszukiwań.

Jeżeli sięgniecie po tę książkę, to może oznaczać, że odkrywacie w swoim dziecku wiele wrażliwości i chcecie je jak najlepiej wesprzeć w rozwoju. Z publikacji dowiecie się m.in.:

  • Co może wskazywać, że dziecko jest wysoko wrażliwe?
  • Jak odpowiadać na potrzeby wysoko wrażliwego dziecka?
  • Jak oswajać dziecięce lęki?
  • Jak budować czułe relacje rodzic-dziecko?
  • Jak radzić sobie z niewspierającym otoczeniem?

I wiele innych ważnych zagadnień.

To książka przede wszystkim o dzieciach. Jest też o rodzicach, o ich przeżyciach, o znaczeniu udzielania sobie wzajemnego wsparcia. Ta książka to źródło wiedzy i wskazówek, z których warto czerpać w codziennych wyzwaniach rodzicielskiej rzeczywistości – nie tylko tej wysoko wrażliwej.

Agata Majewska – doktor nauk o rodzinie, terapeuta dzieci i młodzieży, psychotraumatolog. Studiuje psychologię i od ponad dziesięciu lat wspiera rodziców i dzieci. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami, szkoli nauczycielki wychowania przedszkolnego i opiekunki żłobka. Pracuje w założonym przez siebie Centrum Terapii i Rozwoju Pod Skrzydłami Sowy w Katowicach i jest autorką bloga rodzicielskiego Mama Sowa. Prowadzi spotkania grup wsparcia dla kobiet, w tym Wioskę Wrażliwości. Prywatnie jest żoną i mamą dla dwóch córek. Tworzenie własnej rodziny ułatwia jej rozwijanie twórczego podejścia w pracy zawodowej. Czerpie z obszaru rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

Autor: Agata Majewska
Tytuł: „jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe”
Data premiery: 19.10.2022
Wydawnictwo: Muza SA
Liczba stron: 288
Cena: 39,90 PLN

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat