Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Jak radzić sobie z kolką niemowlęcą?

Artykuł

Butelka Philips Avent Anti-colic z nakładką AirFree to unikalne rozwiązanie opracowane z myślą o zapobieganiu i ograniczaniu dolegliwości związanych z karmieniem, a przede wszystkim występowaniem kolki.

Jak radzic kolka niemowleca
Autor: Materiały prasowe

Kolka, czyli jedno z częściej spotykanych łagodnych zaburzeń okresu niemowlęcego, sama w sobie nie jest groźna, ale jednak bardzo uciążliwa. Jak ją rozpoznać? Kolka niemowlęca charakteryzuje się napadami płaczu trudnego do ukojenia. W celu jej zdiagnozowania pomocna bywa „reguła trzech”, czyli: ponad 3 godziny płaczu na dobę, przynajmniej 3 dni w tygodni, przez okres, który trwa dłużej niż 3 tygodnie.

Przyczyny i sposoby na kolkę

Zastanawiasz się co ją powoduje? Do tej pory specjaliści nie są zgodni jaka jest przyczyna występowania kolek niemowlęcych. Wśród możliwych wymienia się: niedojrzały przewód pokarmowy i zmiana mikroflory jelitowej, złą technikę karmienia, nietolerancję pokarmową, szczególnie białka mleka krowiego i laktozy, nadmierną produkcję gazów jelitowych, reakcję niemowlaka na nadmiar bodźców zewnętrznych, palenie tytoniu przez matkę czy wzrost wydzielania serotoniny.

Kolki przemijają samoistnie między 3 a 6 miesiącem życia niemowlaka. Ale aby uniknąć rozdrażnienia i płaczu Twojego maluszka, w tym czasie zastosuj metody, które przyniosą ukojnie. Noworodkom pomaga zwykle ciepła kąpiel lub ciepłe okłady na brzuszek. Ulgę przynieść może ułożenie dziecka na przedramieniu lub delikatne kołysanie. Pomocny będzie też masaż brzuszka i plecków. Warto go robić nie tylko wówczas, gdy dziecko płacze z powodu kolki ale również profilaktycznie. Zadbaj też o odpowiednią temperaturę otoczenia, czyli około 21°C, unikanie dymu tytoniowego, hałasu, światła, tłumu ludzi.

Odpowiednie karmienie

Równie ważne jest odpowiednie karmienie. Pozycja pozioma podczas karmienia może spowodować przedostanie się powietrza do smoczka butelki. Może to w konsekwencji prowadzić do wielu często występujących problemów związanych z karmieniem, w tym kolki. Specjaliści zalecają więc karmienie w pozycji pionowej jako metodę zmniejszania refluksu i innych dolegliwości.

Jeżeli nie karmisz wyłącznie piersią, postaraj się, aby butelka, której używasz, miała nakładkę antykolkową, która utrzymuje powietrza z dala od brzuszka dziecka. Wybierz np. Philips Avent Anti-colic z unikalną nakładką AirFree. W butelce Anti-colic z nakładką AirFree smoczek pozostaje wypełniony mlekiem nawet wtedy, gdy butelka jest ustawiona poziomo, co ułatwia karmienie dziecka w wygodnej pozycji pionowej. Nakładka antykolkowa dodatkowo eliminuje połykanie powietrza. System zaworków antykolkowych AirFlex odprowadza powietrze do butelki zamiast do brzuszka dziecka.

Jak korzystać z butelki antykolkowej Philips Avent? Najpierw napełnij butelkę mlekiem, załóż nakładkę antykolkową AirFree na krawędź butelki i przykręć smoczek. Przechyl butelkę w dół, aby mleko wypełniło smoczek. W czasie karmienia nakładka AirFree powinna znajdować się u góry. Żebrowa faktura zapobiegająca zapadaniu się smoczka umożliwia nieprzerwane karmienie, a dzięki szerokiej szyjce butelki, która składa się z zaledwie kilku części, jej mycie po karmieniu nie sprawi problemów.

Nakładki antykolkowe AirFree są kompatybilne ze wszystkimi butelkami Philips Avent Classic+ oraz Anti-colic i są dostępne w sprzedaż również bez butelki. Butelka Anti-colic występuje w dwóch rozmiarach: 125 ml i 260 ml. Z łatwością wybierzesz też smoczek o wypływie odpowiednim do etapu rozwoju Twojego maluszka. Możesz również używać butelki antykolkowej Philips Avent z nakładką antykolkową AirFree lub bez niej.

Rekomendowane ceny butelek Philips Avent Anti-colic wynoszą:
SCF810/14 - 39,00 zł
SCF810/24 - 59,00 zł
SCF813/14 - 39,00 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat