Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Jak przygotować się do porodu?

Artykuł

Poród jest niezwykłym doświadczeniem w życiu kobiety, nierzadko wiąże się on jednak z wielkim stresem.

Przygotowania porod
Autor: Materiały zewnętrzne

Aby jak najbardziej ułatwić sobie czas przed rozwiązaniem, warto dobrze przygotować się to tej wyjątkowej chwili. Sprawdź, co możesz zrobić, by korzystnie zadziałać na zdrowie swoje i maluszka i zminimalizować stres przed samym porodem.

Jak dobrze przygotować się do porodu? Czy można brać probiotyki w ciąży? Kiedy i w jakiej ilości suplementować kwas foliowy i witaminę D? Kobiety w ciąży nie mają łatwego zadania, gdyż przed porodem rodzi się mnóstwo niewiadomych. Oto odpowiedzi na niektóre z nich.

Opieka lekarza i suplementy diety dla kobiet w ciąży

Oczekiwanie na poród, szczególnie jeśli to pierwsza taka chwila w życiu kobiety, często przysparza wielu wątpliwości. Warto wiedzieć, co możesz zrobić aby jak najłatwiej przejść przez okres ciąży i usprawnić rozwiązanie. Lekarz podpowie ci, jakie suplementy diety dla kobiet w ciąży powinnaś przyjmować. Mogą do nich należeć między innymi kwas foliowy, wapń, żelazo, zestaw witamin czy też probiotyk ginekologiczny. W ciąży zapotrzebowanie na niektóre substancje znacznie wzrasta, dlatego warto często monitorować swój stan zdrowia i samopoczucie podczas konsultacji ze specjalistą. Suplementy diety dla kobiet w ciąży powinno się przyjmować po konsultacji z lekarzem szczególnie dlatego, że niekiedy i zbyt mała lub zbyt duża podaż określonej witaminy czy mikroelementu może być niekorzystna dla zdrowia mamy i dziecka.

Zapisz się do szkoły rodzenia

Zajęcia w szkole rodzenia pozwalają oswoić się z myślą o czekającym cię porodzie. Tam nauczysz się ćwiczeń oddechowych, które pomogą poradzić sobie z bólem oraz innymi wyzwaniami związanymi z tym wyjątkowym wydarzeniem. Dowiesz się tam również, jak wygląda przebieg porodu naturalnego i jakie są naturalne metody łagodzenia związanego z nim bólu. Nauczysz się rozpoznawać pierwsze objawy porodu oraz dowiesz się, jak dbać o siebie w czasie ciąży i po niej.

Bądź aktywna fizycznie

Zapisz się do szkoły rodzenia, ćwicz oddech i mięśnie Kegla. Jeśli czujesz się na siłach, a lekarz nie widzi przeciwwskazań, możesz wykonywać umiarkowane ćwiczenia fizyczne. Koniecznie spytaj swojego lekarza, jaki rodzaj aktywności dopuszcza. Może to być joga, pływanie, czy lekkie ćwiczenia ogólnorozwojowe. Warto też stosować lekkostrawną, zdrową dietę bogatą w witaminy, a w razie potrzeby także wspierać florę narządów rodnych, przyjmując probiotyk ginekologiczny w ciąży.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat