Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Jak przedłużyć karmienie piersią?

Artykuł

Karmienie piersią ma wpływ na zapewnienie dziecku lepszego życiowego startu, dlatego warto karmić naturalne przez sześć pierwszych miesięcy życia niemowlęcia – zgodnie z zaleceniami WHO.

Jak przedluzyc karmienie piersia
Autor: Materiały prasowe

Przy okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią Philips Avent radzi jak przezwyciężyć problemy związane z laktacją.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią (World Breastfeeding Week) obchodzony jest corocznie na początku sierpnia począwszy od 1990 roku, a jego celem jest upowszechnienie karmienia piersią i zwrócenie uwagi na ważne aspekty i korzyści z tego wynikające. Także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie piersią jako jedyny sposób żywienia dziecka począwszy od urodzenia aż do końca szóstego miesiąca i potem w trakcie rozszerzania diety nawet do drugiego roku życia.

Mleko mamy w ciągu pierwszych miesięcy życia niemowlęcia dostarcza mu wszystkich składników odżywczych i wystarczającą ilości energii niezbędnej do zdrowego rozwoju, a także chroni przed infekcjami i zmniejsza u dziecka ryzyko takich dolegliwości jak cukrzyca czy astma. W dodatku mleko mamy nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych, jest zawsze ciepłe i gotowe do podania w każdej chwili. Karmienie piersią niesie za sobą również wiele korzyści dla mamy. Zmniejsza zarówno ryzyko występowania niektórych chorób, jak i przyśpiesza odzyskiwanie formy po porodzie. Kobiety karmiące piersią są spokojniejsze i bardziej cierpliwe, gdyż oksytocyna, która wydziela się podczas karmienia, ma działanie uspokajające, obniża lęk i zmniejsza agresję. Karmienie piersią to również świetny sposób na budowanie więzi z dzieckiem

Bardzo często, by rozpocząć karmienie wystarczy jedynie przytrzymać dziecko w wygodnej do karmienia pozycji, a ono samo będzie wiedziało, co dalej robić. Jednak karmienie piersią, chociaż naturalne, nie zawsze przychodzi bez trudu i wiele mam zbyt wcześnie przestaje karmić dziecko mlekiem własnym, mimo że wcale tego nie chce. Dlatego karmiącej mamie potrzebne jest wsparcie. Czasami wystarczą sprawdzone metody przekazywane z pokolenia na pokolenie, innym razem pomoc konsultantki laktacyjnej oraz urządzenia i akcesoria wspomagające laktację i sprawiające, że karmienie jest tak łatwe i wygodne, jak to tylko możliwe.
Gdy masz problem z ilością pokarmu, przede wszystkim postaraj się zrelaksować. Zostało udowodnione, że ilość pokarmu i jego przepływ jest ściśle związany z Twoim samopoczuciem i poziomem stresu . Najlepiej znajdź więc spokojne miejsce i przed karmieniem spróbuj przez 10-15 minut wykonywać ćwiczenia oddechowe. Możesz też włączyć ulubioną spokojną muzykę. Częste przystawianie maluszka do piersi stymuluje produkcję pokarmu więc im częściej będziesz go karmić, tym więcej mleka będziesz miała. Jeśli jednak karmienie maluszka jest dla Ciebie zbyt bolesne lub z różnych względów nie możesz częściej karmić piersią, pomyśl o odciąganiu pokarmu i skorzystaj z laktatora.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów Philips Avent mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Oznacza to, że możesz siedzieć wygodniej podczas używania laktatora i nie musisz pochylać się do przodu, aby cały pokarm znalazł się w butelce. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Dostępne są różne modele laktatorów: laktator manualny z serii Natural z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny z serii Natural i podwójny laktator z serii Comfort. Laktator ręczny to dobre rozwiązanie, jeśli odciągasz pokarm od czasu do czasu i potrzebujesz urządzenia niewielkich rozmiarów. Laktator elektryczny jest idealny dla mam, które często odciągają pokarm i chcą to robić bez wysiłku, tylko za dotknięciem przycisku. Z kolei podwójny laktator elektryczny z serii Comfort umożliwia odciąganie większej ilości pokarmu w krótszym czasie.

W dbaniu o komfort mamy podczas karmienia piersią pomogą także niektóre akcesoria. Dostępne są jednorazowe wkładki laktacyjne SCF254 na dzień lub SCF253 na noc oraz wielorazowe wkładki laktacyjne SCF155, które zbierają sączące się z piersi mleko. Taką samą rolę pełnią muszle laktacyjne SCF157 do noszenia w biustonoszu., ale dodatkowo zapewniają doskonałą ochronę dla obolałych i podrażnionych brodawek. Muszle ułatwiają ich gojenie się i chronią przed otarciami dzięki specjalnym dziurkom zapewniającym dostęp powietrza. Z kolei osłonki na piersi SCF156 wykonane z bardzo miękkiego silikonu bez zapachu i smaku chronią brodawki sutkowe przed podrażnieniem i pękaniem spowodowanym karmieniem piersią, a ich motylkowy kształt zapewnia dziecku większy kontakt z piersią podczas karmienia. Zbawieniem dla suchych i obolałych brodawek będzie również krem nawilżający, którego nie trzeba usuwać przed karmieniem. W karmieniu piersią może pomóc także Niplette, czyli produkt do niechirurgicznej korekcji płaskich lub wklęsłych brodawek. Niplette delikatnie zasysa brodawkę sutkową do niewielkiego, plastikowego pojemnika w kształcie naparstka. Po kilku tygodniach użytkowania można uzyskać efekt trwałej korekcji.

Aby ułatwić łączenie karmienia piersią i butelką oraz przedłużyć karmienie naturalne, Philips Avent stworzył także torebki i pojemnik do przechowywania pokarmu w lodówce lub zamrażarce, a przede wszystkim linię butelek Natural, które mają szeroki smoczek kształtem przypominający kobiecą pierś. Sprawia to, że dziecko ssie z butelki w niemal identyczny sposób jak z piersi. Miękki silikonowy smoczek, poza tym, że jest dobrze tolerowany przez dziecko, dodatkowo posiada w środku wyjątkowe, wygodne płatki, które zwiększają jego elastyczność i rozciągliwość oraz zapobiegają zapadaniu się, co zapewnia wygodne i naturalne karmienie. Dzięki wyjątkowemu kształtowi butelkę można łatwo chwycić i skierować w dowolną stronę, co zapewnia maksymalną wygodę nawet malutkim rączkom dziecka.

Rady dla mam karmiących piersią:

  1. Spróbuj kontynuować karmienie piersią tak długo jak to możliwe, a przynajmniej do 6 miesiąca życia maluszka.
  2. Nie zrażaj się trudnymi początkami laktacji: częste karmienie stymuluje produkcję mleka w ciągu pierwszych tygodni po porodzie.
  3. Znajdź spokojne, relaksujące i wygodne miejsce do karmienia. Nie zapomnij też o piciu i jedzeniu dla siebie.
  4. Gdy karmienie piersią sprawia Ci ból, nie bój się skorzystać z produktów Philips Avent, które zostały stworzone właśnie po to, aby ci pomóc.
  5. Jeśli planujesz powrót do pracy, sprawdź, jakie przysługują Ci prawa i zorganizuj sobie pomoc w karmieniu maluszka, a sama skorzystaj z laktatora.
  6. Jeśli masz pytania i wątpliwości związane z karmieniem, zasięgnij pomocy lekarza, konsultantki laktacyjnej lub sprawdź informacje na temat karmnika w bezpłatnej aplikacji uGrow.

Rekomendowane ceny produktów Philips Avent z serii Natural wynoszą:

Laktator elektroniczny SCF332/01 - 599 pln
Laktator manualny SCF330/20 - 219 pln
Laktator manualny Via SCF330/13 - 219 pln
Jednorazowe wkładki laktacyjne na noc (20 sztuk) SCF253/20 - 39 pln
Jednorazowe wkładki laktacyjne na dzień (30 sztuk) SCF254/30 -39 pln
Wielorazowe wkładki laktacyjne (6 sztuk) SCF155/06 - 49 pln
Silikonowe osłonki piersi, rozmiar mały i standard (2 sztuki) - SCF156/00 i SCF156/01 - 39 pln
Zestaw silikonowych muszli laktacyjnych ISIS SCF157/02 -79 pln
Niplette SCF152/01 – 149 pln
Butelka z serii Natural 125ml SCF690/17 - 39 pln

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat