Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Jak prawie zostałem piłkarzem" Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Artykuł

Dzieciństwo to nie jest łatwy czas w życiu dziecka. Trzeba robić to, albo tamto, a lubi się właśnie coś zupełnie innego…

Stas na tropie jak prawie zostalem pilkarzem
Autor: Materiały prasowe

Rodzice mówią jedno, koledzy drugie… A Staś chciałby być przede wszystkim sobą! I w tej książce jest. Mówi, co mu się podoba, a co nie, choć czasem musi ulec presji otoczenia. Bo przecież sam sobie piłki nie kupi…

Wszyscy chłopcy w klasie Stasia chcą być piłkarzami. Najchętniej sławnymi. Staś też chciałby, ale strzelony w poniedziałek samobój stawia jego karierę pod znakiem zapytania. Tego dnia Staś chciałby zniknąć.

Dlatego postanawia sprawdzić na własne oczy i uszy, jakie są blaski i cienie piłki nożnej.

  • Jakie kłopoty mieli sławni piłkarze, zanim doszli na szczyt?
  • Co decyduje, że zawodnik zostaje mistrzem?
  • Czy każdy futbolista strzelił kiedyś gola do własnej bramki?
  • Co czuje piłkarz, gdy czyta o sobie w internecie, że jest głąbem i się skończył?
  • Co można poświęcić dla piłki nożnej?
  • I czy zawsze warto?

Staś odwiedza sławnych piłkarzy, trenerów i dziennikarzy sportowych, a także znaczące osoby ze świata piłki i próbuje odpowiedzieć na te pytania.

O autorach:

Ewa Winnicka – autorka książek reporterskich.
Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press, wyróżniona Nagrodą Literacką Gryfia, nominowana do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
Jest mamą dwóch synów i żoną Cezarego Łazarewicza, który też pisze książki. Uważa, że bycie mamą jest wyzwaniem tysiąc razy większym niż napisanie najtrudniejszej książki. I bardzo, bardzo ciekawym.
Staś – dziesięciolatek, który chciałby kiedyś zostać piłkarzem, ale na razie musi chodzić do szkoły, która nie jest jego ulubionym miejscem. Staś lubi robić animowane filmiki za pomocą telefonu, śpiewać, grać w gry komputerowe, oglądać niektórych youtuberów, wkurzać starszego brata, jeść słodycze i czytać. Czasem trudno za nim nadążyć.

Jak prawie zostałem piłkarzem
Pierwsza część serii „Staś na tropie”
Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Premiera: 17 czerwca 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat