Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Jak prawidłowo dbać o higienę butelek i smoczków do karmienia

Artykuł

Kiedy na świecie pojawia się maleństwo, pielęgnujemy je, troszczymy się o nie i jego bezpieczeństwo pod każdym względem.

Higiena butelek smoczkow6001
Autor: Materiały prasowe

Ważnym elementem dbania o zdrowie noworodków i niemowlaków jest zachowywanie najwyższych standardów higieny. Układ immunologiczny i pokarmowy maluszków jest jeszcze niedojrzały i niedokładnie wyczyszczone akcesoria do karmienia mogą doprowadzić u niego do bólów brzuszka czy biegunki. Podpowiadamy więc, jak dbać o czystość akcesoriów dla niemowląt, aby być pewnym, że będą one bezpieczne dla dziecka.

Higiena i czystość akcesoriów do karmienia - najważniejsze dla zdrowia najmłodszych

Noworodki i niemowlaki mają bardzo słabo rozwinięty układ odpornościowy. Ich zdrowie na wczesnym etapie dzieciństwa jest narażone na liczne zagrożenia. W pierwszych miesiącach życia szczególnie ważne jest dbanie o higienę wszystkich produktów, których używa malec. Czystość butelek i smoczków to sprawa najwyższej wagi.

Pozostałości po mleku przylegające do ścianek butelki czy smoczka stanowią pożywkę dla bakterii. Dlatego istotne jest zachowanie maksymalnej higieny i czystości akcesoriów do karmienia. Należy pamiętać, że gdy tylko niemowlę skończy jeść, od razu trzeba wylać resztki pożywienia, umyć butelkę i smoczek, a przed kolejnym użyciem wysterylizować je, szczególnie jeśli malec nie skończył pół roku. Dokładne mycie i sterylizacja butelek i smoczków pozwoli pozbyć się wszelkich drobnoustrojów i groźnych dla organizmu maleństwa bakterii. Sterylizacja polecana jest zarówno, kiedy maleństwo karmione jest mlekiem odciąganym z piersi mamy, jak również mlekiem modyfikowanym.

Sterylizacja a mycie akcesoriów do karmienia

Aby utrzymać w czystości butelki i smoczki w warunkach domowych, trzeba pamiętać o podstawowych zadach. Samo ich umycie nie daje nam gwarancji, że pozbędziemy się z nich niebezpiecznych dla zdrowia maluszka bakterii. Możemy odkazić butelki gorącą, przegotowaną wodą, jednak czynność ta jest uciążliwa i pracochłonna. Metoda ta sprawdzi się wtedy, gdy dziecko ssie pierś, a butelka używana jest okazjonalnie. Gdy niemowlę jest często karmione butelką, warto zaopatrzyć się w sterylizator. Wytwarzana w nim gorąca para dezynfekuje wnętrze butelek zabijając do 99,9% bakterii. Te przydatne i funkcjonalne urządzenie zapewnia bezpieczeństwo podczas karmienia, a także pozwala zaoszczędzić cenny dla rodziców czas.

Warto jednak pamiętać, że ważnym elementem zachowania higieny akcesoriów jest także suszenie. Dlaczego? Wycierając butelki ściereczką czy ręcznikiem, pozostawiamy w ich wewnętrzu drobne kłaczki oraz bakterie, które się na nich zgromadziły.

Sterylizator parowy z suszarką – bezpieczeństwo i komfort

Idealnym więc rozwiązaniem, które zapewni maksimum bezpieczeństwa dziecku i komfort użytkowania mamie będzie - sterylizator z suszarką marki LOVI! To niezwykle praktyczne rozwiązanie doceni każda mama, która wie jak dużo czasu poświęca na higienę butelek i smoczków swojego maluszka. Nowy, elektryczny sterylizator parowy z suszarką to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ w jednym urządzeniu znajdziemy aż 3 programy: naturalną sterylizację parową, wyjątkową funkcję suszenia, a także program auto łączący obie funkcje. Jest to niezwykle wygodny i skuteczny produkt, który w warunkach domowych pozwoli w szybkim czasie przygotować bezpieczne i pozbawione bakterii i drobnoustrojów akcesoria do karmienia. Wystarczy uruchomić 10-minutowy program sterylizacji, a następnie włączyć 10-minutowy program suszenia. Dzięki temu butelki i akcesoria w krótkim czasie są wysterylizowane, suche i bezpieczne do ponownego użycia. Urządzenie jest także bardzo pojemne, za jednym razem można w nim wysterylizować i wysuszyć co najmniej 4 butelki i 10 akcesoriów do karmienia. Dbając o bezpieczeństwo maluszka, wytwarzana podczas sterylizacji para dokładnie i równomiernie rozprowadza się na wszystkie umieszczone w sterylizatorze akcesoria, zapewniając wysoką higienę. Dodatkowo nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych, wyłącza się automatycznie, a do sterylizacji wystarczy tylko 100ml wody. A dzięki wyjątkowej funkcji suszenia nie ma potrzeby osuszania ich ręcznikiem czy czekania aż butelki wyschną same.

Pierwsze miesiące z małym dzieckiem to czas bardzo intensywny dla każdej mamy, warto więc korzystać z udogodnień i sprzętów, które ułatwiają życie i skracają czas poświęcany na niezbędne czynności. Sterylizator z suszarką marki LOVI to świetne rozwiązanie, by zapewnić dziecku maksymalną higienę spożywanych posiłków – a mamie dać chwilę… kto wie… może nawet na to, by wypić ciepłą kawę lub herbatę!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekbody na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat