Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Jak prać i prasować dziecięce ubranka?

Artykuł

Gdy na świecie pojawia się dziecko, wszystko się zmienia, nawet domowe obowiązki i codzienne sprawy.

Jak prac prasowac dzieciece ubranka
Autor: Materiał zewnętrzny

Każdy z nas wie, że skóra niemowlaka jest dużo bardziej delikatna od naszej, i przede wszystkim bardziej skłonna do wszelkich podrażnień lub alergii, dlatego ważne jest to, w jaki sposób pierzemy i prasujemy śpioszki i inne rzeczy naszego malucha.

Pranie dziecięcych ubranek

Pranie niemowlęcych ubranek czy tez zwykłe usuwanie plam już nie jest takie proste, jak dawniej. Po pierwsze – bardzo ważne jest to, aby wszystkie ubranka naszego dziecka prać oddzielnie. Dlaczego? Flora bakteryjna dziecka jest inna od naszej. Ubranka należy prać w temperaturze 30-40 st. nie większej. Dlaczego? Ubranka dla dzieci zrobione są z delikatnych materiałów, które w wyższej temperaturze mogą zwyczajnie ulec zniszczeniu. Zawsze ustawiajmy podwójne płukanie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że żadne ziarenko proszku nie zostanie na ubranku. Jeśli planujemy zakup nowej pralki, warto poszukać takiej, która ma opcję prania dziecięcych ubranek. To naprawdę ułatwia życie. Oczywiście bardzo ważne jest również to, w czym pierzemy. Używajmy specjalnie do tego przystosowanych detergentów. W sklepach znajdziemy proszki, płyny do płukania czy mleczka, których skład jest delikatniejszy od tradycyjnych środków. Jeśli możemy, unikajmy detergentów. Zamiast nich możemy kupić specjalne środki do zmiękczania tkanin dla dzieci. Nawet jeśli chcemy usunąć zwykłą plamę, nie róbmy tego , tak jakbyśmy zrobili to z naszymi ubraniami. Użyjmy delikatnych środków – jak szare mydło lub specjalnych, dostępnych na rynku – hipoalergicznych.

Prasowanie dziecięcych ubranek

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie na co dzień sprawy, jak duże znaczenie ma prasowanie. Poprzez pranie nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich bakterii, które znajdują się na ubrankach naszych pociech. W tym ma pomóc nam prasowanie. Z tego względu zaleca się przez co najmniej miesiąc prasować wszystkie rzeczy – ubranka, pieluchy, pościel, ręczniki, z jakimi ma kontakt nasze dziecko. Od trzeciego miesiąca można ograniczyć prasowanie ubranek tylko do takich, które dziecko zakłada bezpośredni na skórę.

Z każdym miesiącem życia wszystko powoli wraca do normy. Zwracajmy jednak uwagę na to, jakiś środków używamy. Bardzo ważne jest to, aby miały jak najłagodniejszy wpływ na skórę naszego dziecka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat