Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Jak pomóc karmiącej mamie?

Artykuł

Karmienie piersią to wyjątkowe święto bliskości mamy i dziecka. Nie zawsze jednak mama może być z maleństwem bez przerwy i karmić tak często, jak dziecko tego potrzebuje.

Jak pomoc karmiacej mamie
Autor: Materiały prasowe

Z odpowiednim wsparciem mimo chwil rozłąki można utrzymać naturalne karmienie. Wymaga to pewnych przygotowań, ale warto – to dobre rozwiązanie i dla mamy, i dla malucha.

Powrót do pracy, wizyta u lekarza, a może wypad do kina? Jest wiele sytuacji, kiedy mama musi lub chce spędzić kilka godzin bez dziecka. Dla mam karmiących piersią jest to wyjątkowo stresujące – nie chcą pozbawiać dziecka dostępu do pokarmu. Można temu zaradzić. Pierwszy krok to zaufana osoba, która na te kilka godzin przejmie opiekę nad maluchem. To może być tata, babcia, niania – najważniejsze, żeby był to ktoś, komu mama ufa i bez obaw powierzy dziecko. Drugi krok to przygotowanie mleka, a trzeci to jego podanie w najbardziej naturalny sposób. W tych dwóch sprawach najlepszym wsparciem dla każdej mamy są produkty Avent.

Laktator – wsparcie naturalnego karmienia

Bliskość mamy i dziecka w czasie karmienia piersią ma ogromną wartość dla obojga, jednak zdarzają się kilkugodzinne rozłąki, w czasie których dziecko może dalej przyjmować najcenniejszy pokarm. Laktator elektryczny pozwala odciągnąć pokarm bez wysiłku, za dotknięciem przycisku. Gwarantuje dyskrecję i cichą pracę w każdej sytuacji i o każdej porze. Laktatory elektryczne Philips Avent są dwufazowe: mają tryb stymulacji wypływu mleka i głębokiego odciągania, a dzięki kilku ustawieniom siły ssania można ja dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki kształtowi laktatora i krótkiej szyjce, mleko trafia do butelki nawet jeśli siedzisz prosto. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Dostępne są różne modele laktatorów: m.in. laktator manualny z serii Natural z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny z serii Natural.

Idealna temperatura

Odciągnięte mleko można przechowywać w lodówce do pięciu dni, a w zamrażarce nawet do sześciu miesięcy! To oznacza, że nawet dłuższe rozłąki nie muszą być jednoznaczne z końcem karmienia piersią. Ważne jest podanie mleka o odpowiedniej dla dziecka temperaturze. Podgrzewacz Philips Avent podgrzewa 150 ml mleka w zaledwie 3 minuty . Działa szybko i równomiernie. Zapobiega powstawaniu gorących punktów, utrzymując mleko w ciągłym ruchu podczas podgrzewania. Jeśli będzie trzeba, poradzi sobie też z rozmrażaniem. Jest bezpieczniejszy od kuchenki mikrofalowej i wygodniejszy w użyciu. Wystarczy wybrać ustawienie i poczekać aż mleko się rozmrozi. Czas najwyższy na karmienie!

Butelka stworzona na wzór piersi mamy

Butelka Philips Avent Natural 2.0 nie zaburza naturalnego odruchu ssania. Szeroki smoczek w kształcie przypominającym pierś i o równie miękkiej powierzchni zachęca dziecko do przysysania się do butelki w taki sam sposób, jak podczas karmienia piersią. Ponadto spiralna konstrukcja smoczka i płatków sprawia, że smoczek jest wyjątkowo elastyczny. Pamiętaj tylko, że w miarę rozwoju dziecka należy zmieniać smoczek, wybierając zawsze najodpowiedniejszy.

Z takim wyposażeniem każda mama może pozwolić sobie na wolny wieczór, bez obaw, że jej dziecko nie będzie odpowiednio zadbane. Philips Avent pomaga mamom w karmieniu piersią – tak, jak one sobie tego życzą.

Rekomendowane ceny nowych butelek i laktatorów elektrycznych Philips Avent Natural wynoszą:

Butelka Natural 2.0 SCF030/17 - 39,00 zł
Butelka Natural 2.0 SCF033/17 - 39,00 zł
Butelka Natural 2.0S CF036/17 - 49,00 zł
Butelka Natural 2.0 SCF039/17 - 39,00 zł

Laktator SCF332/31 - 589,00 zł
Laktator SCF334/31 - 1209,00 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat