Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Jak pokonać objawy atopii u maluchów?

Artykuł

Odpowiedź stanowią cierpliwość i delikatna pielęgnacja

Pokonac objawy atopia maluch
Autor: Materiały prasowe

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba zapalna o podłożu genetycznym. W praktyce oznacza uporczywy świąd, zaczerwienienie, podrażnienie i suchość skóry. Kiedy choruje maluch – łagodzenie skutków choroby staje się absolutnym priorytetem i stanowi prawdziwy wyścig z czasem. Badania pokazują, że działanie potrójnego kompleksu przeciwzapalnego złożonego z kwasu laktobionowego, pantenolu i gliceryny ma kluczowe znaczenie w codziennej pielęgnacji małych atopików. Wskazują także, że wyciszenie objawów AZS jest możliwe.

Codzienne życie małego atopika i jego rodziców podporządkowane jest obserwacji objawów i natychmiastowym reakcjom na ich występowanie. Priorytetem jest to, by przynieść ulgę cierpiącemu maluchowi – tu i teraz! Na ile trudna jest to walka, wie każda mama dziecka ze skłonnością do atopii. Tym trudniejsza – że maluchy nierzadko nie potrafią jeszcze skutecznie komunikować swoich odczuć i potrzeb. „Chcę pomóc, ale po prostu nie wiem, co akurat teraz mu dokucza” – narzekają często mamy. Dlatego tak ważne jest ustabilizowanie sytuacji i unikanie niespodzianek. A w konsekwencji – doprowadzenie do stanu remisji. Podstawą jest stała opieka pediatry i dermatologa, ale bardzo mocnym wsparciem procesu leczenia pozostaje odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry młodego pacjenta.

Badania kliniczne przeprowadzone na zlecenie Empire Pharma pokazują, że u 92 proc. dzieci dostrzeżono poprawę stanu skóry po stosowaniu emulsji i balsamu Atopic Forte marki SOLVERX® [badanie przeprowadzone w ostatnim kw. 2021 roku w Dermoklinice Centrum Medycznym w Łodzi, 50 uczestników]. – Jednym z kluczowych składników serii Atopic jest trio o działaniu przeciwzapalnym złożone z kwasu laktobionowego, pantenolu i gliceryny. Dla małych atopików to niezastąpione składniki – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX® – Kwas laktobionowy łagodzi podrażnienia i utrzymuje wysokie nawilżenie skóry. Z kolei olej jojoba i oliwa z oliwek naturalnie ją natłuszczają. W przypadku AZS to absolutna podstawa. Skóra atopowa u dzieci jest ekstremalnie reaktywna (jeszcze bardziej niż u dorosłych), dlatego niezwykle łatwo „sygnalizuje”, czy dany preparat jest dla niej właściwy. Mamy małych pacjentów wiedzą to najlepiej. Badania kliniczne pokazały, że zestawienie kwasu laktobionowego, pantenolu, gliceryny i naturalnych olejów działa nadzwyczaj szybko i dobrze nawet w przypadku ostrych stanów zaostrzenia AZS – dodaje.

Nawilżenie skóry malucha

Wyzwanie numer jeden w przypadku Atopowego Zapalenia Skóry to suchość. Przesuszenie skóry dziecka niesie ze sobą dotkliwy świąd i podatność na podrażnienie, pękanie oraz alergię. Odwodniona skóra jest pozbawiona naturalnej bariery ochronnej, przez co może być narażona na nadkażanie. Koło się zamyka i pojawiają się kolejne dolegliwości, które w przypadku maluchów są szczególnie dotkliwe. Jak wskazują eksperci, głównym zadaniem mamy atopika w codziennej pielęgnacji jest maksymalna dbałość o częste i efektywne nawilżanie ciała dziecka. – W przypadku 88 proc. dzieci biorących udział w badaniach klinicznych zleconych przez Empire Pharma, zaobserwowano złagodzenie objawów suchości skóry po stosowaniu Emulsji do mycia Atopic Forte SOLVERX®. Świadczy to o znacznym, pozytywnym wpływie, jaki składniki produktów wywierają na zmienioną chorobowo skórę – skomentowała Agnieszka Kowalska.

Eliminowanie uciążliwych podrażnień

Skóra atopowa często jest podrażniona, zaczerwieniona, a w konsekwencji – staje się nie tylko podatna na zakażenia bakteryjne, ale także, niestety, dotkliwie piecze i sprawia dyskomfort. Kluczowe w opiece nad dziecięcą skórą atopową jest więc skuteczne eliminowanie podrażnień i zapewnienie maluchowi największego, jak to możliwe, komfortu. Badania kliniczne zlecone przez Empire Pharma pokazały, że u 96 proc. pacjentów pediatrycznych dostrzeżono zmniejszenie objawów podrażnień skóry po użyciu Emulsji do mycia Atopic Forte SOLVERX®. Wniosek – skuteczną drogą do łagodzenia podrażnień w AZS jest działanie potrójnego kompleksu przeciwzapalnego, w którego skład wchodzą: kwas laktobionowy, pantenol i gliceryna.

Jak zapobiegać nawrotom AZS?

Atopowe Zapalenie Skóry oznacza naprzemiennie występujące okresy zaostrzenia i remisji choroby. Kluczem do opanowania AZS jest, oczywiście, jak najdłuższe utrzymywanie okresów wygaszenia dolegliwości u dziecka. – Skóra atopowa uczy mamy nieograniczonej cierpliwości. W przypadku pielęgnacji, konieczny jest odpowiedni dobór kosmetyków i systematyczne, delikatne postępowanie. Mamy doskonale wiedzą, że muszą wykluczyć kosmetyki zapachowe, postawić na krótkie kąpiele malucha w letniej wodzie i delikatne osuszanie skóry po myciu. To podstawa – powiedziała Agnieszka Kowalska. – Ale warto także wiedzieć, że regularne stosowanie odpowiednich emolientów pozwala zapobiec częstym nawrotom uciążliwych objawów atopii u małych pacjentów. U 68 proc. dzieci uczestniczących w badaniach klinicznych zleconych przez Empire Pharma zobserwowano, że używanie Emulsji do mycia Atopic Forte marki SOLVERX® zapobiega nawrotom oznak AZS – dodała.

Uciążliwe objawy Atopowego Zapalenia Skóry to codzienność mam małych pacjentów. Długotrwałe zmagania z podrażnieniami i swędzeniem, a w konsekwencji – rozdrażnieniem malucha, stanowią wielkie wyzwanie. Zrozumie to, niestety, każda mama atopika… ale są sposoby na to, by zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości. Badania pokazują, że negatywne skutki schorzenia można ograniczać poprzez odpowiednią, systematyczną pielęgnację przy użyciu produktów nawilżających – emolientów do skóry wrażliwej i atopowej.

Atopic Skin Balsam do ciała
SERIA ATOPIC SKIN

  • Balsam przeznaczony do skóry atopowej o potrójnym działaniu.
  • Zastosowany w produkcie kompleks kwasu laktobionowego, alantoiny i pantenolu zmniejsza uczucie swędzenia, łagodzi podrażnienia, a także wykazuje działanie przeciwzapalne.
  • Zastosowanie w odpowiednich proporcjach oleju jojoba, oliwy z oliwek oraz masła shea przywraca funkcję bariery hydrolipidowej skóry. Dzięki temu łagodzi uczucie ściągnięcia oraz eliminuje dyskomfort suchej skóry.
  • Balsam bardzo łatwo rozprowadza się na skórze i jednocześnie szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu.

Pojemność: 400 ml
Cena: 49,99 zł

Atopic Skin Emulsja pod prysznic
SERIA ATOPIC SKIN

  • Emulsja pod prysznic przeznaczona do skóry atopowej i łuszczycowej. Cechuje ją wyjątkowa delikatność uzyskana z naturalnych składników.
  • Olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3 i Omega 6 odpowiada za właściwe nawilżenie skóry oraz odbudowanie płaszcza lipidowego.
  • Olej jojoba wspomaga naturalne funkcjonowanie skóry oraz spowalnia jej starzenie się.
  • Zastosowany w produkcie potrójny kompleks kwasu laktobionowego, alantoiny i pantenolu zmniejsza uczucie swędzenia, łagodzi podrażnienia, a także działa przeciwzapalne. Wpływa pozytywnie na regenerację naskórka.

Pojemność: 500 ml
Cena: 59,99 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat