Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Jak odnaleźć się w gąszczu zabawek i wybrać te ponadczasowe?

Artykuł

Co najbardziej uwielbiają robić dzieci? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - bawić się!

Gaszcz zabawek
Autor: Materiały zewnętrzne

To jednak w dużej mierze od rodziców zależy to do jakich zabawek będzie miało dostęp ich dziecko. Poniżej podpowiemy jak wybrać zabawki, które spodobają się dziecku i będą ponadczasowe.

Jak odnaleźć się w gąszczu zabawek i wybrać te ponadczasowe?

Dzieci mają niezbywalne prawo do zabawy. Dlatego też tak istotne jest to, aby zapewnić im dostęp do odpowiednich zabawek. Niestety otaczający nas świat zmienia się z dnia na dzień i rodzice praktycznie nie są w stanie nadążyć za zmieniającymi się trendami. W końcu co roku pojawiają się nowe bajki, których bohaterowie podbijają dziecięce serca. Bardzo łatwo zatem pogubić się w zabawkowym świecie. Jak zatem wybrać idealną zabawkę? Postaramy się zatem podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru zabawek i dobrać te ponadczasowe.

Większości rodziców może wydawać się, że jego dziecko nie obejdzie się bez najnowszej lalki Barbie, pluszaka z Hello Kitty lub Minionków czy też maskotki z uniwersum świnki Peppy. To logiczne, że dzieciom podatnym na wpływ reklam i tego, co widzą w telewizji czy też na YouTubie najbardziej podobać będą się produkty, których marketing jest niezwykle agresywny. Nie powinno się jednak dopuścić do sytuacji, w której to bezkrytycznie pozwolimy dziecku bawić się każdą popularną zabawką. To bowiem na rodzicach spoczywa obowiązek ukształtowania swojej pociechy a zabawki mają w tym procesie bardzo duże znaczenie. Od rodziców w dużej mierze zależy czy dziecko będzie miało dostęp do zabawek które nie tylko przyniosą radość, ale również pozwolą prawidłowo rozwijać jego zdolności oraz poznawać świat, czy też będzie jak reszta bawić się nic niewnoszącymi zabawkami z wizerunkiem reklamowanego bohatera.

Z tego też względu podczas wyboru zabawki najlepiej w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę zainteresowania malca oraz jego bezpieczeństwo i dopiero potem walory edukacyjne zabawki. Dodatkowo wybierając zabawkę warto zwrócić uwagę na to, aby była ona dopasowana do wieku naszej pociechy. Dużym błędem jest zakup zabawki która będzie przerastała możliwości dziecka lub też będzie malca zwyczajnie nudzić, powodując jedynie frustrację.

Idealna zabawka to też szansa na rozwój dziecka

Jak wspomnieliśmy wcześniej zabawka powinna nieść ze sobą również walory edukacyjne oraz być bezpieczna. Dobierając zatem zabawkę warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona niezbędne certyfikaty oraz, czy wykonane zostały z wytrzymałych materiałów.

Zapytacie się zatem co najlepiej wybrać? Otóż istnieje kilka ponadczasowych propozycji, które sprawdzą się w przypadku każdego dziecka, a jednocześnie pozwolą zapewnić mu znakomitą zabawę i zadbają o jego rozwój.

I tak w przypadku chłopców przykładem takiej zabawki będzie samochodzik, natomiast w przypadku dziewczynek – lalka. Nie są to jednak jedyne możliwości.

Jeżeli dziecko przejawia zainteresowanie tym jak działają i skonstruowane są różne przedmioty znakomitym pomysłem na zabawkę będzie zestaw klocków. Najczęściej są one idealnie dopasowane do wieku dziecka, dzięki czemu zarówno malec, jak i przedszkolak znajdzie klocki, które sprawią mu masę radości. Klocki pozwolą rozwijać wyobraźnię dziecka, jego motorykę oraz nauczą kreatywnego myślenia.

Gry planszowe alternatywą dla smartfonów i tabletów

Inną znakomitą propozycją uniwersalnej i ponadczasowej zabawki są wszelkiego rodzaju gry planszowe i edukacyjne. W czasach gdy nawet małe dzieci zaczynają coraz więcej czasu spędzać przed ekranami smartfonów czy też tabletów rozrywka w postaci popularnych warcabów, szachów czy też innych gier planszowych to bardzo dobry pomysł. Gry planszowe to też idealna okazja, aby dziecko rozwinęło swoje zdolności współpracy oraz nauczyło się jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z bliskimi. Oprócz tego gry planszowe pomagają rozwijać logiczne myślenie oraz wyobraźnię maluchów.

Jeżeli natomiast wasze dzieci przejawiają zdolności artystyczne to warto umożliwić im ich rozwój właśnie za sprawą odpowiednich zabawek. Przykładem uniwersalnej zabawki tego typu są różnego rodzaju masy plastyczne, które dziecko będzie mogło rozciągać, rozrywać i tworzyć z nich fantastyczne kształty. Dobry sklep z zabawkami dla dzieci będzie miała całą pewnością w swojej ofercie również dodatkowe akcesoria do mas plastycznych w postaci foremek czy też wyciskarek, które tylko urozmaicą zabawę. Tak więc te zabawki to idealny pomysł na rozwinięcie zdolności manualnych, odstresowanie dziecka oraz rozwijanie jego wyobraźni.

Mamy nadzieje, że przedstawione przez nas propozycje pomogą rodzicom dokonać właściwego wyboru podczas zakupu zabawek dla ich pociech, a maluchom zapewnią ogrom zabawy i radości.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat