Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” Mikołaj Marcela

Artykuł

Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem czyli edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać.

Jak nie zwariowac ze swoim dzieckiem
Autor: Materiały prasowe

Jego pierwsza książka zrewolucjonizowała myślenie wielu rodziców (a także nauczycieli) na temat tego, jak może wyglądać edukacja. Mikołaj Marcela, autor bestsellera ,,Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” wraca z kolejną, jeszcze ciekawszą oraz jeszcze bardziej praktyczną książką. ,,Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać” w księgarniach już 12 sierpnia.

Wasze dzieci nie chcą odrabiać lekcji? Wynajdują setki wymówek, aby zająć się czymś innym, doprowadzając was tym samym do szaleństwa? To zabrzmi niewiarygodnie, ale dzieci wcale nie trzeba zmuszać do nauki! Tak naprawdę nie ma dla nich nic bardziej naturalnego niż uczenie się. Problem w tym, że zarówno w szkole, jak i w domu, odrabiając zadane prace, wcale tego nie robią. To dlatego, że klasyczna edukacja jest niedopasowana do tego, jak pracuje ich mózg, psychika i ciało. Wszystko to prowadzi do coraz większego zmęczenia i zniechęcenia dzieci. Przez co najpierw wariują one, a potem wy wariujecie razem z nimi.

Jak w takim razie powinna wyglądać edukacja waszych dzieci? Skąd bierze się motywacja wewnętrzna, która sprawia, że dzieci same będą chciały się uczyć? Jak tworzyć warunki korzystne dla uczenia się? Dlaczego zamiast dobrych ocen i zdanych egzaminów znacznie ważniejsza w edukacji jest pasja i odporność psychiczna? I co zrobić, żeby wasze dzieci były szczęśliwe – w szkole i poza nią? W edukacji poświęcamy sporo czasu na różne kwestie, ale prawie w ogóle nie zastanawiamy się nad odpowiedziami na te pytania. A bez tego – jak udowadnia autor – edukacja jest po prostu nieskuteczna!

„Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać” to przystępny i mądry poradnik, który pokaże wam, jakiej edukacji potrzebujemy, by nie zwariować z dziećmi. Oraz – co najważniejsze – pomoże im wyrosnąć na szczęśliwych ludzi. Dzięki praktycznym wskazówkom zawartym w książce, nie tylko zrozumiecie, że nauka może sprawiać im autentyczną radość, ale również dowiecie się, co zrobić, by wasze dzieci same chciały się uczyć i rozwijać. Poznacie dziesiątki skutecznych metod, modeli edukacji i sposobów do codziennego stosowania. Najnowsza książka Mikołaja Marceli pomoże wam wprowadzić w życie niezbędne zmiany zarówno w domach, jak i w szkołach waszych dzieci.

Dr Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Jego pierwsza książka „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” stała się bestsellerem i obowiązkową lekturą dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Tytuł: „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem.
Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać”
Autor: Mikołaj Marcela
Data premiery: 12.08.2020
Cena: 37 zł
Liczba stron: 304
Wydawnictwo Muza

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat