Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku?" Mikołaj Marcela

Artykuł

Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku? To mocno postawione pytanie zadają sobie wszyscy rodzice.

Jak nie spieprzyc zycia swojemu dziecku
Autor: Materiały prasowe

Ale o odpowiedź w kraju pogrążonym w edukacyjnym chaosie i zmagającym się z permanentnym kryzysem szkolnictwa nie jest łatwo. Mikołaj Marcela, nauczyciel, ale też wykładowca akademicki zajmujący się tematem od lat, przygotował pierwszą w Polsce kompleksową odpowiedź. „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku? Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” to przewodnik pokazujący konkretne rozwiązania. W księgarniach od 29 stycznia.

Czy wiecie, kiedy powstał system edukacji funkcjonujący dziś w większości polskich szkół? Ponad dwieście lat temu. W publicznych szkołach cały czas działa pruski model oświaty. W trosce o edukację dzieci zapisuje się je więc na liczne zajęcia pozalekcyjne (nierzadko trwające do wieczora), a później na korepetycje, by na egzaminach uzyskały jak najlepsze wyniki. Wszystko to prowadzi do coraz większego zmęczenia dzieci, a nawet depresji. I nie zawsze przyczynia się do realnego rozwoju. Czy można coś z tym zrobić? Mikołaj Marcela udowadnia, że tak.

Jak zmienić nauczycieli i tradycyjną szkołę? Jaki model edukacji wybrać? Co zrobić, żeby nauka nie nudziła? Czy warto interesować się alternatywnymi modelami edukacji? Jak sprawić, żeby szkoła przygotowywała do życia? Jak uniknąć u dziecka lęku przed porażką? To tylko kilka z dziesiątek pytań, na które wyczerpująco, ale też w fascynujący sposób odpowiada Mikołaj Marcela. Nie skupia się na teorii, lecz praktyce, modelach, badaniach i własnym doświadczeniu.

„Z książki dowiecie się, dlaczego polska szkoła mogłaby spokojnie funkcjonować bez ocen, bez podstawy programowej i bez sprawdzianów. Przede wszystkim jednak spróbujcie sami odpowiedzieć na pytania, które tu zadaję, zapominając o tym, jak przez 12 lat o szkole nauczył was myśleć system edukacji. Dzięki temu możecie ocalić wasze dzieci, a ich edukacja może nareszcie nabrać sensu!” – pisze Mikołaj Marcela.

Jakie najważniejsze tematy znajdziemy w książce?

  • Jak zmienić szkołę
  • Jak być mądrym rodzicem
  • Na co zwracać uwagę nauczycielom
  • Jak pomóc uczniom
  • Jak dobrze się uczyć.
  • Dlaczego praktyka czyni mistrza
  • Czego brakuje w szkole
  • Jak motywować do nauki
  • Czy potrzebujemy ocen i egzaminów
  • Jak mogłaby wyglądać szkoła przyszłości

Doktor Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Od lat zajmuje się tematem edukacji.

Tytuł: Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku?
Autor: Mikołaj Marcela
Data premiery: 29.01.2020
Cena: 34,90 zł
Liczba stron: 272
Wydawnictwo Muza

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat