Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak kreatywnie urozmaicić dzieciom czas w dobie pandemii?

Artykuł

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował przeniesienie niemal całego życia do internetu. W obecnym czasie każdy rodzic stara się o to, aby jak najlepiej urozmaicić czas swojemu dziecku. W związku z tym coraz większym zainteresowanie cieszy się korzystanie z usług agencji artystycznych, które oferują wydarzenia zarówno stacjonarne, jak i w formie online, które nie tylko zaciekawią maluchów, ale również pozytywnie wpłyną na ich rozwój!

Jak-kreatywnie-urozmaicic-dzieciom-czas-w-dobie-pandemii
Autor: Materiały zewnętrzne

Spektakle online dla dzieci

Udział w przedstawieniach online w czasach pandemii koronawirusa to świetna alternatywa dla spędzania czasu przed telewizorem, przed komputerem lub telefonem. Warto jednak pamiętać o tym, aby rodzaj spektaklu oraz czas jego trwania dostosować do wieku i zainteresowań malucha.

W ofercie agencji artystycznej dla dzieci Atrybut znajdziemy m.in. 50-minutowy spektakl pt. „Co księżyc zobaczył?”, który przedstawia 5 historii zaczerpniętych z różnych kultur świata. Przedstawienie uzupełnione jest piękną scenografią oraz oprawą muzyczną, która dodatkowo zaciekawi małych widzów. W trakcie jego trwania, dziecko ma szansę zrozumieć otaczający go świat, utożsamić się z emocjami i przeżyciami bohaterów, przez co stanie się bardziej otwarte na nowe doświadczenia.

Czasami udział w przedstawieniach prowadzony jest w sposób interaktywny. Przede wszystkim aktorzy zachęcają dzieci do analizowania wydarzeń po spektaklu, dzięki czemu mają one szansę na lepsze zrozumienie jego morału. 

Kreatywna zabawa, czyli warsztaty eksperymentalne 

Warsztaty eksperymentalne to z kolei bardziej kreatywna forma nauki przez zabawę. Udział w nich mogą wziąć również rodzice, który pomogą swoim pociechom w przeprowadzaniu eksperymentów. Co więcej, dzieci widząc, że warsztaty są interesujące dla dorosłych, z całą pewnością będą chętniej w nich uczestniczyć.

Warsztaty eksperymentalne dla dzieci w trakcie pandemii koronawirusa realizowane są zgodnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Prowadzą je natomiast naukowcy oraz nauczyciele, którzy przekazują widzom ciekawostki na temat zależności w fizyce oraz chemii. Oprócz tego pokazują maluchom, jak prawa fizyki przekładają się na rzeczywistość. W rezultacie uczestnicy dowiadują się, jakie prawa rządzą otaczającym je światem i mogą zobaczyć rzeczywistość z innej, dotąd nieznanej im perspektywy.

Po wprowadzeniu w zagadnienia mali widzowie zachęcani są do przeprowadzenia eksperymentów. Bez wątpienia właśnie to zajęcie sprawi im największą frajdę, a co najważniejsze da okazję do wykorzystania i jednocześnie utrwalenia wiedzy zdobytej w trakcie warsztatów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat