Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Jak dobrać smoczek do Responsywnej butelki Natural?

Artykuł

Nowa butelka Philips Avent z Responsywnym smoczkiem Natural, który nie tylko przypomina, ale również działa jak pierś mamy, pozwala dziecku samodzielnie kontrolować rytm i tempo ssania.

Smoczek responsywna butelka
Autor: Materiały prasowe

Do rodziców należy jednak wybór odpowiedniego smoczka z 6 możliwych przepływów. Jak to zrobić?

Responsywna butelka Natural od Philips Avent z Responsywnym smoczkiem Natural to efekt 25-letniego doświadczeniem marki Philips Avent w obszarze karmienia butelką. Nowa butelka nie tylko przypomina kształtem, ale przede wszystkim działa jak pierś mamy, ułatwiając karmienie piersią i butelką. To znaczy, że dziecko może ssać pokarm z butelki tak jak z piersi - we własnym, naturalnym rytmie i tempie.

Responsywny smoczek Natural

Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji smoczka, który odgrywa w nowej butelce największą rolę. Zamiast dotychczas stosowanych w smoczkach dziurek, które pozwalały na nieprzerwany, samoczynny wypływ pokarmu, nowe smoczki Philips Avent posiadają specjalne rozcięcie J-slit, które otwiera się tylko podczas aktywnego ssania dziecka. Dlatego pokarm wypływa z butelki tylko wtedy, gdy dziecko aktywnie ssie. Gdy maluch przestaje ssać, aby przełknąć i odetchnąć, pokarm przestaje płynąć. Proces ten naśladuje fizjologię ssania piersi, w przeciwieństwie do standardowych butelek ze swobodnym przepływem, w których pokarm wypływa samoczynnie i nieprzerwanie. Dzięki temu maluszek mniej męczy się przy jedzeniu a także redukujemy ryzko ulewania się pokarmu. W dodatku oznacza to, że smoczek jest niekapiący - mleko nie wypływa ani też nie kapie z niego samo, więc nie stracisz już cennego pokarmu.

Antykolkowe działanie

Smoczek ma również działania antykolkowe – wbudowany zaworek antykolkowy redukuje ilość powietrza w smoczku. Z kolei możliwa do dołożenia wkładka/ wentylek AirFree zapewnia dodatkową ochronę przeciw kolkom, gazom i refluksowi dzieciom z predyspozycjami do tych przypadłości. Wentyl AirFree ułatwia karmienie w pozycji pionowej, wypełniając smoczek mlekiem, a nie powietrzem, przez co ogranicza ilość połykanego powietrza.

Butelki z wentylem AirFree znajdziesz od teraz również w serii Natural, możesz więc mieć najważniejsze zalety dotychczasowych butelek Philips Avent w jednej butelce.

Każde dziecko ssie inaczej

Dzieci rozwijają swój sposób ssania zależnie od swojej fizjologii i doświadczeń ze ssaniem piersi. Niektóre z nich ssą szybko i ochoczo. Niektóre - powoli i delikatnie. Dlatego pamiętaj, że wiek podany na opakowaniach smoczków jest tylko wskazówką, ponieważ każde dziecko ma swój własny rytm ssania i najlepszy dla niego przepływ będzie zależał od tego, jak ssie. Dodatkowo, ponieważ nowe Responsywne smoczki Natural działają jak pierś mamy, przyzwyczajenie się do nowego sposobu ssania może wymagać na początku kilku podejść zanim maluch się przyzwyczai. Jeśli mimo to dziecko nadal nie pobiera pokarmu, wypróbuj smoczek o innym przepływie .

Dla swojego dziecka możesz dopasować najlepszy z 6 smoczków o różnych przepływach: 0m, 0m+, 1m+, 3m+, 6m+ i smoczek do kaszki. Dla dzieci, które ssą mocno i szybko, dla ich komfortu ssania spróbuj wolniejszego przepływu smoczka (np. 0m i 0m+). Te, które ssą delikatnie i powoli, mogą potrzebować wyższego przepływu (np. 3m+ lub 6m+), aby mleko łatwiej płynęło.

Kiedy zmienić przepływ smoczka w butelce?

To oczywiste, że wraz z rozwojem i przyrostem masy ciała Twój maluch będzie potrzebował pobierać więcej pokarmu. Zastanawiasz się, kiedy zmienić smoczek na ten o większym przepływie? Tu odpowiedź jest prosta i trudna zarazem – po prostu podążaj za wskazówkami Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko wydaje się sfrustrowane podczas karmienia, zasypia podczas karmienia lub bawi się smoczkiem zamiast pić, wypróbuj szybszy przepływ smoczka. Jeśli natomiast maluszek ulewa lub krztusi się pokarmem, wypróbuj smoczek o wolniejszym przepływie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat