Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Jak bezpiecznie przewozić dziecko w wieku 4-12 lat?

Artykuł

Kiedy na świat przychodzi dziecko, rodzice bardzo skrupulatnie wybierają dla niego wyprawkę. Szykują nie tylko ciuszki i pokoik, ale także inwestują w bezpieczny fotelik samochodowy czy wózek.

Bezpiecznie przewozic dzieci1
Autor: Materiały zewnętrzne

Z biegiem czasu jednak poświęcają wszystkim zakupom coraz mniej uwagi. I o ile nie jest problemem, gdy ubierają dziecko niezgodnie z obowiązującymi trendami, to fotelik samochodowy 4-12 lat wciąż powinien być wybierany nie tylko zgodnie z przepisami prawa, ale przede wszystkim w oparciu o jego dane techniczne. Co to jednak właściwie znaczy? 

Czy polskie prawo dba o bezpieczeństwo dzieci? 

Jakie są regulacje prawne dotyczące przewożenia dzieci? Teoretycznie, ustawa stoi po ich stronie, dbając o bezpieczeństwo. Nakłada bowiem na rodziców obowiązek przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach do momentu, gdy ich wzrost przekroczy 150 cm. Wynika to bezpośrednio z faktu, że pasy samochodowe przystosowane są do osób wyższych. Dlaczego jednak wciąż wielu rodziców nie przykłada wagi do tego, jaki fotelik samochodowy 4-12 lat kupuje swojemu dziecku? 

Niestety, w Polsce wciąż obserwujemy ten problem - rodzice kupują foteliki samochodowe do 36 kg w hipermarketach. Są one często ozdobione postaciami z bajek, więc naprawdę podobają się maluchom. Poza tym, ich ogromną zaletą jest niska cena. Niestety, najczęściej nie przeszły żadnych ważniejszych testów zderzeniowych. 

To jednak nie koniec powodów, dla których dzieci nie są bezpieczne w trakcie jazdy samochodem. Istnieje bowiem kilka przepisów, które pozwalają na zupełną rezygnację z fotelika. Jednym z nich jest sytuacja, gdy na tylnej kanapie samochodu przewożona jest trójka dzieci. Wtedy najstarsze z nich, jeśli ukończyło 3 rok życia, może jechać zapięte tylko pasami, a fotelik samochodowy 4-12 lat jest nieobowiązkowy. Warto jednak podkreślić, że absolutnie zawsze jest potrzebny. Dlatego najnowsze modele umożliwiają bezpieczne przewożenie trójki dzieci. Jednym z nich jest fotelik samochodowy z iSize - iZi Flex FIX i-Size.

Fotelik samochodowy z iSize - bezpieczeństwo i wygoda twojego maluszka

Czym wyróżnia się fotelik samochodowy 4-12 lat iZi Flex FIX i-Size? To przede wszystkim bezpieczeństwo podróżowania. Wszystkie testy zderzeniowe przeszedł na poziomie dobrym i bardzo dobrym. Jest wyposażony nie tylko we wbudowaną ochronę boczną, ale posiada również panel dodatkowy SIP+, dzięki któremu skutecznie pochłania energię uderzenia bocznego, nawet o dodatkowe 20%. Nie ma podłokietników, dzięki czemu pas biodrowy przeprowadzony jest we właściwy sposób. To fotelik samochodowy z ISOfix, który spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa i jednocześnie pozostaje bardzo łatwy w montażu. Co więcej, łączy w sobie smukłą budowę z odpowiednią przestrzenią dla dziecka, umożliwiając tym samym przewożenie trójki maluchów w fotelikach na jednej kanapie.

Fotelik samochodowy z i-Size to więc także komfort w podróży dla twojego rosnącego dziecka. Istnieje możliwość regulowania wysokości zagłówka, by zawsze było odpowiednie dla dziecka o wzroście w zakresie od 100 do 150 cm. W czasie długiej podróży fotelik samochodowy z i-Size pozwala na odchylenie go tak, by dziecku wygodnie się w nim spało. Dodatkowo głowa maluszka zyskuje wsparcie w specjalnym zagłówku w kształcie litery V. Zaprojektowany w ten sposób umożliwia także swobodne podziwianie krajobrazu za oknem. 

Podróżuj bezpiecznie całą rodziną!

Ogromną zaletą tego modelu jest także to, o czym już wspominaliśmy - możliwość przewożenia trójki dzieci na tylnej kanapie. Dzięki możliwości demontażu panelu bocznego fotelik samochodowy z i-Size bez trudu zmieści się pomiędzy dwoma innymi. Takie rozwiązanie pozwala na spokojną podróż z całą rodziną bez konieczności wymiany samochodu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat