Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Introwertyczna mama" Jamie C. Martin

Artykuł

Zamknijcie drzwi, otwórzcie tę książkę i… bądźcie wolne! Jamie C. Martin, pionierka introwertycznego macierzyństwa, wychodzi z propozycją dla wszystkich mam introwertyczek:...

Introwertyczna mama
Autor: Materiały prasowe

w swojej nowej książce Introwertyczna mama pokazuje, jak żyć w zgodzie ze sobą i realizować się w roli mamy, oraz odpowiada na pytanie, dlaczego spokojny temperament to siła każdej rodziny.

Introwersja w rodzicielskim wydaniu

Niektóre mamy chodzą do pracy, odwożą dzieci do przedszkola, do tego znajdują czas na wolontariat, spotkania towarzyskie i angażowanie się w sprawy trójki klasowej. Niektóre wręcz przeciwnie: zawożą dzieci do szkoły, idą do pracy, a potem… pragną odpoczynku. Każdą chwilę wyciszenia celebrują, a domowy zgiełk zwyczajnie je przytłacza. Właśnie dla takich kobiet powstała książka Introwertyczna mama, w której Jamie C. Martin zaprasza do odkrywania swojej natury, godzenia się z nią, życia według niej i – co najważniejsze – do korzystania z jej siły.

Naturalna potrzeba wyciszenia

Konieczność ciągłego skupiania się na konkretach i szczegółach („Mamo, co jest na śniadanie, obiad, kolację?”), nadmierny hałas („Dzieci, spokój!”), ciągłe zmiany planów czy ogólny brak harmonii szybko rozładowuje baterie każdej introwertyczki. Wtedy najlepiej znaleźć chwilę tylko dla siebie –
w końcu dla introwertyków czas spędzony wyłącznie we własnym towarzystwie i w ciszy jest najlepszym regeneratorem. Tylko że dla MAMY introwertyczki wygospodarowanie chwili samotności nieraz graniczy z cudem. W tej książce Jamie C. Martin podpowiada między innymi, jak znaleźć kwadrans tylko dla siebie. Ponadto daje wskazówki, jak na co dzień łączyć swoją spokojną naturę z rolą mamy. Pionierka introwertycznego macierzyństwa przekonuje również, że spokój i opanowanie to ogromna siła, tak bardzo potrzebna rodzinie w dzisiejszym głośnym świecie.

Książka-przyjaciółka, z którą miło spędzisz czas i dowiesz się czegoś o sobie

Nieważne, czy jako introwertyczna mama wychowujesz ekstrawertyczne, pełne energii dzieci, czy pielęgnujesz uważną relację z dziećmi spokojnymi, z charakterem podobnym tobie. Ta książka pomoże ci czerpać z rodzicielstwa jeszcze więcej. Swoje praktyczne rady i kreatywne pomysły autorka wspiera przemyśleniami czterech ulubionych autorek: Louisy May Alcott, Jane Austen, Lucy Maud Montgomery oraz Laury Ingalls Wilder. Z ich pomocą i wraz z gronem innych introwertyczek zapewni ci wsparcie, humor i świadomość, że nie tylko ty czasem czujesz się przytłoczona radosnymi hałasami wypełniającymi dom. Nadszedł czas, abyś jako spokojna mama uszanowała to, kim jesteś, i rozkoszowała się życiem.

AUTORKA

Jamie C. Martin to zamknięta w sobie mama trójki dzieci, która uwielbia książki, herbatę i ludzi (nie zawsze w takiej kolejności). W miarę możliwości unika odpowiadania na telefon. Oprócz Introwertycznej mamy napisała również Give Your Child the World, Mindset for Moms i Steady Days. Więcej o jej twórczości i działaniach można przeczytać na stronie jamiecmartin.com.

REKOMENDACJE

Bycie rodzicem jest trudne. Wymaga ciągłego bycia wśród ludzi; wśród małych istot, które bez przerwy hałasują i robią mnóstwo zamieszania. Ich niespożyta energia może wykończyć nawet najbardziej towarzyską, ekstrawertyczną mamę, a dla introwertyczki może okazać się wręcz obezwładniająca. Książka Introwertyczna mama to dar dla tych z nas, którym tak trudno jest odnaleźć pełen spokoju i delikatności rytm w tym chaotycznym okresie naszego życia.
Wendy Speake, współautorka książki Triggers.

Chciałabym móc położyć egzemplarz tej książki na stoliku nocnym przy łóżku każdej introwertycznej mamy, aby jej przypominała, że lepsze zrozumienie samej siebie, pogodzenie się ze sobą oraz planowanie swojego życia w poszanowaniu własnych potrzeb jest największym darem, jaki może ofiarować sobie i swojej rodzinie.
Lisa Grace Byrne, założycielka i autorka strony WellGrounded Life

Jako pracująca na pełnym etacie mama piątki dzieci znalazłam w tej książce pokarm dla mojej umęczonej duszy. Jej lektura była dla mnie jak (ciche) spotkanie przy herbacie z przyjaciółką. Czytając, czułam płynącą ze słów autorki empatię i zrozumienie dla wyczerpanej introwertyczki, która czuje, że nie potrafi sprostać wymaganiom. Książka Introwertyczna mama zainspirowała mnie do docenienia siebie i pomogła mi poczuć się mniej samotną w moim macierzyństwie.
Susan Storm, założycielka strony PsychologyJunkie

***
Jamie C. Martin
Introwertyczna mama. Wykorzystaj swoją cichą siłę w rodzicielskiej codzienności
Tytuł oryginału: Introverted Mom: Your Guide to More Calm, Less Guilt, and Quiet Joy
Przekład: Monika Malcherek
260 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 49,90 zł, Wyd. Laurum
Premiera 12 czerwca 2020 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat