Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Interaktywna podłoga - nieoceniona pomoc w rozwoju dzieci

Artykuł

Coraz większą popularność zyskuje interaktywna podłoga, zwana magicznym dywanem. Nic dziwnego, jej zalety są naprawdę godne uwagi.

Interaktywna podloga
Autor: Żłobek Happy House w Kiełczowie

Twórcy produktu zwanego interaktywną podłogą lub magicznym dywanem, nie przypuszczali zupełnie, że ich dzieło będzie miało wszechstronne zastosowanie. Dziś nie tylko służy ono do dziecięcych zabaw, mile spędzanego czasu i nauki, ale także rehabilitacji. Stan zdrowia coraz większej ilości chorych dzieci z całego świata poprawia się, ponieważ częścią ich terapii staje się korzystanie z interaktywnej podłogi. Składa się na nią projektor, komputer, moduł interaktywny. Magiczny dywan znaleźć można współcześnie nie tylko w prywatnych domach, ale i przedszkolach, szkołach podstawowych, szpitalach, przychodniach, domach kultury, świetlicach, salach zabaw. Dzięki wyświetlanym na podłodze lub blacie stołu różnorakim wizualizacjom, animacjom, kolorom i grom, najmłodsi korzystać mogą z atrakcyjnego i unikalnego narzędzia do rozrywki, integracji i rehabilitacji ruchowej. Dowiedziono, że interaktywna podłoga pozytywnie działa m.in. na dzieci z nadpobudliwością, zaburzeniami koncentracji i uwagi, zaburzeniami rozwoju poznawczego, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat