Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

„Inteligentne” zabawki inwestycją w rozwój malucha

Artykuł

Decydując się na zakup zabawki dla naszego dziecka, kierujemy się zazwyczaj podstawowym kryterium: ma ona sprawić maluszkowi jak najwięcej radości.

Inteligentne zabawki600
Autor: Materiały prasowe

Jak mądrze zainwestować pieniądze i mieć pewność, że produkt nie tylko wywoła uśmiech naszej pociechy, ale również zapewni dziecku edukację na poziomie dopasowanym do faktycznego etapu jego rozwoju? Poznajcie doceniane na całym świecie zabawki Fisher-Price® ze słynną technologią „Smart Stages – Poziomy Nauki”, które „rosną” wraz z maluchem.

Współcześni rodzice doskonale wiedzą, że od zabawki mogą wymagać już nie tylko dostarczania rozrywki, ale również ważnych funkcji edukacyjnych, które inspirują dziecko do odkrywania nowych umiejętności oraz stymulują jego prawidłowy rozwój.

„Każde dziecko jest indywidualnością, rozwija się w swoim tempie, przejawia odmienne preferencje” – mówi dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Niestety, często zapominamy o tym istotnym fakcie. Przypomnij sobie moment, w którym stojąc przy sklepowej półce z wybraną zabawką w ręku, dokładnie analizowałaś ją pod kątem dopasowania do faktycznego etapu rozwoju Twojego dziecka. Czy nie sugerowałaś się raczej oznaczeniem wieku na opakowaniu? W domu zabawka okazywała się dla malucha „za trudna”, albo wręcz przeciwnie – szybko go znudziła i Twoja pociecha traciła nią zainteresowanie. Zatem jakie zabawki wybierać, by służyły długo i dopasowywały się do umiejętności i etapu rozwoju Twojego dziecka? Rodzice na całym świecie docenili produkty z technologią Poziomy Nauki z linii „Ucz się i śmiej” od Fisher-Price®. Edukacyjne treści w tych zabawkach można dostosować do wieku lub potrzeb dziecka za pomocą specjalnego przełącznika, dzięki czemu zabawka „rośnie” razem z nim.

Czego uczą Poziomy Nauki?

  1. Odkrywanie. Poziom ten rozbudza ciekawość dziecka poprzez wesołe powiedzonka i radosne piosenki, a różne zabawne aktywności pomagają maluszkowi zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy i inspirują do dalszego odkrywania.
  2. Zachęcanie. Na tym poziomie maluch angażowany jest np. w naukę kolorów, kształtów, liczb i słówek, a każdy jego sukces jest nagradzany. Specjalne wypowiedzi i pytania zachęcają dziecko do odnajdowania poszczególnych elementów zabawki (np. kolorowych przycisków), wspomagając proces nauki i zapamiętywania.
  3. Naśladowanie. Poziom trzeci zachęca do twórczej zabawy w odgrywanie ról dzięki odpowiednim zwrotom. Na tym etapie zabawki inspirują wyobraźnię dziecka poprzez wesołe piosenki, dźwięki i wyrażenia, motywując malucha do kreatywnego działania.

„Na każdym etapie rozwoju dziecko może korzystać z tych zasobów zabawki, które są adekwatne do jego aktualnych zainteresowań i potrzeb. Jeśli maluszek zaczyna się nudzić w czasie korzystania z pierwszego Poziomu Nauki, wystarczy zmienić go na wyższy, żeby zaoferować dziecku zupełnie nowe możliwości zabawy” – dodaje dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

Wybrane produkty z technologią Poziomy Nauki

Szczeniaczek Uczniaczek (CJV64) i Siostrzyczka Szczeniaczka (CJY94) to kandydaci na najlepszych przyjaciół małego dziecka. Te miękkie i miłe w dotyku pluszaki swym sympatycznym wyglądem zapraszają najmłodszych do fantastycznej zabawy, odkrywania oraz nauki! Interaktywne przytulanki nagradzają działania malucha ciekawymi słówkami, wypowiedziami i rytmicznymi edukacyjnymi piosenkami. I tak, podczas wspólnej zabawy dziecko uczy się liczenia czy alfabetu, poznaje kształty, kolory i nazwy części ciała. A dzięki technologii „Poziomy Nauki” interaktywne treści można zmieniać, dopasowując je do zainteresowań oraz etapu rozwoju maluszka! A wszystko to przy akompaniamencie wesołej muzyki i migotaniu czerwonego serduszka.

Tablet Malucha (DHN29) to propozycja dla wszystkich dzieci, które uwielbiają „technologiczne” gadżety. Zabawka ta do złudzenia przypomina prawdziwe tablety, jakich używają rodzice, co czyni ją w oczach dziecka jeszcze atrakcyjniejszą. Produkt wyposażony jest w technologię Poziomy Nauki, dzięki czemu zostanie z Twoim dzieckiem na długo. Maluszkowi zapewni miłe chwile podczas wspólnego śpiewania i słuchania wesołych melodyjek, a gdy już podrośnie, Tablet nauczy go alfabetu oraz nazw zwierząt i przedmiotów. Do wesołej zabawy i nauki zachęcają kolorowe światełka, które migają i „tańczą” w rytm muzyki i wypowiadanych słów.

Edukacyjny Fotelik Malucha (CDF63)

Ten innowacyjny fotelik to coś więcej niż wesoły, kolorowy mebel. To wspaniała, interaktywna zabawka, którą pokocha każdy maluch. Produkt oferuje bowiem cały wachlarz zabaw dopasowanych do różnych etapów rozwoju dziecka. Fotelik bawi dzieci mnóstwem piosenek, melodii i zwrotów. Rozpoznaje, kiedy maluch siada i wstaje, automatycznie aktywując powiedzonka i komunikaty zachęcające do dalszej zabawy. Różnorodne funkcje mogą być również uruchamiane manualnie poprzez naciskanie guziczków na pilocie lub podczas przewracania stron książeczki wbudowanej w ramię fotela. Treści można dostosować do wieku maluszka, ustawiając odpowiedni Poziom Nauki. Z Edukacyjnym Fotelikiem dziecko ma szansę nauczenia się między innymi literek, liczb, liczenia, przeciwieństw, kolorów oraz kształtów.

Kupując dziecku zabawki, zawsze warto zainwestować w takie, które pozostaną z nami na dłużej. Produkty z technologią Poziomy Nauki od Fisher-Price® to możliwość wyboru spośród trzech różnych stopni poznawania w ramach jednej zabawki, a różnorodność ich funkcji pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Innowacyjna technologia umożliwia szybkie dostosowanie produktu do aktualnego zainteresowania dziecka, co sprawia, że będzie ona dla niego atrakcyjna przez długie miesiące, a nawet lata. Warto też podkreślić, że Fisher-Price® przywiązuje ogromną wagę do polskich wersji językowych, prawidłowego akcentowania, odmieniania i emocji w głosach swoich lektorów, aby odpowiednio uczyć i stymulować rozwój dzieci. Wszystkie zabawki mówią i śpiewają w języku polskim.

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek DC LIGA SUPER-PETS

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat