Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Instrumenty muzyczne dla dzieci – zabawa i rozwój w jednym

Artykuł

Dzieci wprowadzać można w świat dźwięków już od najmłodszych lat. W trakcie pierwszy miesięcy wystarczy śpiewać maluchowi kołysanki czy też uruchamiać pozytywkę.

Instrumenty muzyczne dla dzieci
Autor: Materiały zewnętrzne

Kolejnym etapem na drodze do świata muzyki jest zabawa grzechotką. Gdy dziecko skończy rok, można już kupić mu jego pierwsze instrumenty zabawkowe.

Dlaczego instrumenty muzyczne są dla dziecka tak ważne?

Muzyka i rytm są niezwykle ważne w procesie rozwoju słuchu, a także zdolności motorycznych dzieci.  Instrumenty są także niezbędne w rozwijaniu umiejętności dyscypliny i koncentracji uwagi-skutkuje to w przyszłości większą łatwością w uczeniu się. Z biologicznego punktu widzenia, nauka gry na instrumencie, jest dla dzieci niesamowitą okazją do tworzenia się nowych połączeń synaptycznych oraz wzmacniania istniejących sieci neuronów. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z faktu, że nauka rozpoznawania dźwięków, jest dla dziecka tak samo istotna jak nauka kolorów czy słów. Maluchy już z natury są niezwykle muzykalne, dlatego też uwielbiają tańczyć i bawić się przedmiotami, które wydają dźwięki. Od pewnego stadium rozwoju dzieci potrafią także puszczać wodze swojej muzycznej fantazji, co uczy je kreatywności. Ponadto, może się okazać, że zakup zabawkowych instrumentów może zaowocować na przyszłość i rozwinąć w dziecku jego życiową pasję.

Od jakich instrumentów muzycznych najlepiej zacząć?

Obserwując dziecko podczas zabawy instrumentami muzycznymi, bez trudu można rozpoznać, które z nich sprawiają mu najwięcej frajdy. Należy zacząć od czegoś prostego i nieskomplikowanego w obsłudze- najlepiej sprawdzą się tutaj kolorowe cymbałki bądź klawisze. Później stopniowo można podnosić poprzeczkę.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając instrumenty muzyczne dla dzieci?

Wybierając zabawkowe instrumenty dla dzieci, zwrócić należy uwagę przede wszystkim na zabawki firmowe, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo, niezawodność, wytrzymałość, a także niesamowitą satysfakcję z zabawy.

Jakie są najlepsze instrumenty muzyczne dla dzieci?

W dzisiejszych czasach wybór instrumentów muzycznych dla dzieci jest niezwykle różnorodny. Sklepy stacjonarne oraz internetowe oferują między innymi:

 • drewniane lub metalowe cymbałki
 • drewniane flety,
 • drewniane katarynki,
 • drewniane lub metalowe bębenki,
 • mikrofony,
 • akordeon,
 • pianinka lub fortepiany,
 • gitary,
 • tamburyny,
 • kastaniety,
 • harmonijki,
 • gwizdki,
 • marakasy (grzechotki),
 • zestawy instrumentów.

 

Ile kosztują instrumenty muzyczne dla dzieci?

Ceny instrumentów muzycznych dla dzieci są zróżnicowane. Najtańsze dostępne instrumenty to zazwyczaj cymbałki, tamburyny, kastaniety, gwizdki i harmonijki, których koszt to około 9-15 złotych. Nieco droższe są bębenki – w zależności od materiału z którego są wykonane, zapłacimy za nie od 20 do 30 złotych. Za mikrofon zapłacimy około 50 złotych, a za gitarę 100-150 złotych. Najdroższe z całego zestawienia są akordeony, pianinka oraz fortepiany. Za akordeon zapłacimy około 80 złotych, a za pianinko lub fortepian od 200 do 500 złotych. Instrumenty i zabawki kupisz w dobrych cenach w sklepie ekomaluch.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat