Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

iHippo

Artykuł

iHippo to pluszowy hipopotam z niezwykłe bogatym wnętrzem – smartfonem i aplikacją, która oferuje wszystkie niezbędne dla młodych rodziców funkcje.

iHippo
Autor: Materiały prasowe

W ramach jednego urządzenia można korzystać z m.in. niani elektronicznej, funkcji „białego szumu”, lokalizatora, komunikatora czy audioplayera. To pierwszy na rynku tak wszechstronny gadżet elektroniczny przeznaczony dla dzieci i rodziców, który powstał w Polsce.

iHippo łączy funkcję typowej zabawki-przytulanki oraz rozbudowanego gadżetu elektronicznego. Przeznaczony jest dla rodziców niemowląt oraz starszych dzieci. Uniwersalny szary kolor i przyjazny design sprawiają, że nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Pomysłodawcami urządzenia są Maciej Wawrzyniak i Bartłomiej Wawrzyniak z Nowego Sącza, którzy stoją na czele firmy Zabawkomat.

„Jesteśmy młodymi rodzicami i tak jak wszyscy zetknęliśmy się z ogromnym wyborem dostępnych gadżetów: niania elektroniczna, urządzenia emitujące biały szum, różnego rodzaju komunikatory. Nie było jednak czegoś, co łączyłoby to wszystko w jedno. Dlatego sami postanowiliśmy wyprodukować takie urządzenie – z szerokim wyborem funkcji, możliwością personalizacji i w przystępnej cenie” – wyjaśnia Maciej Wawrzyniak.

Projektowanie produktu trwało ponad 4 miesiące. Za design zabawki odpowiedzialny był Sargheve Sukumaran, wybitny Product/Experience Innovator.

Hippophone – mały smartfon o wielkich możliwościach

iHippo jest starannie wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku i bezpiecznego dla dzieci materiału, który nadaje się do prania. W środku pluszowego hipopotama kryje się dedykowany smartfon Hippophone ze specjalną aplikacją. Oferuje ona szereg niezbędnych dla młodych rodziców funkcji, zastępując w ten sposób inne gadżety. Najważniejsze możliwości urządzania to:

 • niania elektroniczna z funkcją powiadomień o płaczu
 • emitowanie przyjemnego szumu tzw. „white noise” na kolki niemowlaka
 • lokalizator GPS z opcją ustalenia bezpiecznej granicy i archiwum lokalizacji
 • odtwarzacz muzyczny z możliwością odtwarzania bajek i kołysanek oraz opcją zakupów online
 • możliwość nagrania głosu rodzica, który uruchomi się automatycznie, gdy zabawka wykryje płacz dziecka
 • komunikator głosowy z funkcją wysyłania wiadomości do dziecka
 • pełna i zdalna kontrola nad zabawką bez względu na zasięg
 • audioplayer z treściami dostarczanymi przez Audiotekę
 • aplikacje edukacyjne do pobrania w App Store i Google Play
 • opcja wideo, dostępna po wyjęciu urządzenia z pluszowej maskotki
 • możliwość połączenia kilku smartfonów z zabawką (np. rodziców i dziadków)

„Szum emitowany przez iHippo jest zbliżony do tego, który towarzyszył naukowcom podczas badań nad białym szumem w 1990 roku*. Aby osiągnąć najlepszy efekt zatrudniliśmy inżyniera dźwięku, który nagrał naturalne odgłosy oraz cyfrowo stworzył szum o odpowiednich wartościach” – dodaje Maciej Wawrzyniak.

Elastyczność i wygoda

W porównaniu do innych urządzeń na rynku iHippo jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym. Aplikacja iHippo jest dostępna do pobrania na inne urządzenia mobilne (poprzez App Store i Google Play), a sam Hippophone można włożyć do innego pluszaka lub wykorzystać bezpośrednio – jako smartfon dla dziecka. Sprzyja temu ładny, prosty design oraz możliwość łatwego ustawienia kontroli rodzicielskiej.

Mnogość dostępnych funkcji sprawia, że urządzenia będzie przydatne w opiece nad niemowlakiem, ale także jako edukacyjny gadżet dla starszych dzieci.

W zgodzie z opinią młodych rodziców

W lutym i marcu na stronie https://www.facebook.com/iHippoPolska społeczność skupiona wokół iHippo będzie mogła oceniać kolejne funkcje urządzenia i proponować swoje rozwiązania. Pod zamieszczanymi co dwa tygodnie postami będzie można wypowiedzieć się m.in. na temat działania audioplayera, sugerowanej ceny produktu, czy gadżetów i dodatków do iHippo. W kolejnych tygodniach oceniane i omawiane będą pozostałe cechy urządzenia.

Najlepsze opinie i sugestie będą – w miarę możliwości – wykorzystane, a aktywni użytkownicy zostaną nagrodzeni 10 sztukami iHippo jeszcze przed premierą produktu. Ich opinie o urządzeniu posłużą jako recenzje dla pozostałych członków społeczności. Dodatkowo spośród tych osób zostanie wybranych dwóch ambasadorów projektu.

Cena i dystrybucja

Urządzenie trafi do sprzedaży w II połowie 2016 r. Dostępne będzie na stronie ihippo.eu i w wybranych sklepach z elektroniką.

Sugerowana przez producenta cena wypracowana będzie we współpracy ze społecznością.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczekbody na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat