Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Gdzie jest skrytka Generała Grota?" Artur Pacuła

Artykuł

,,Gdzie jest skrytka Generała Grota?” - daj się wciągnąć w emocjonujące przygody!

Gdzie jest skrytka generala grota
Autor: Materiały prasowe

Kolejny tom przebojowej serii Artura Pacuły ponownie w księgarniach od 28 lipca. Pozycja zwyciężyła w Konkursie na Samochodzikową Książkę Roku 2018 i jest kontynuacją ,,Gdzie jest skrzynia z karabinami?”, ,,Gdzie jest korona cara?” i ,,Gdzie jest dukat króla Zygmunta?”.

O KSIĄŻCE:
Jakie tajemnice skrywają warszawskie kamienice? Żądna przygód paczka przyjaciół - Igor, Miras, Ala i Monika, zamierzają to sprawdzić! Ferie zimowe to czas rozwiązywania zagadki Generała Grota-Roweckiego i jego zapomnianej skrytki. Nastolatkom pomoże nauczyciel historii zwany Bossem - Marcin Krygier. Przygoda rozpocznie się od artykułu, który rzuci światło na nieznane dotąd fakty. Grupa odkrywców dowie się, że stary skarb dowódcy Armii Krajowej zawiera dokumenty, które mogły wpłynąć na przebieg II Wojny Światowej.
Artur Pacuła jest znany z łączenia dynamicznej akcji z interesującymi wątkami historycznymi. Nie zapomina także o wartości przyjaźni i rozbudzaniu ekscytacji w czytelniku. To najlepsza lekcja historii jaką można sobie zaserwować!

FRAGMENT
– Oszukaliście mnie! – wykrzyczał Igorowi do ucha Miras. – Oszukaliście mnie.
– O co ci chodzi? – zapytał spokojnie Igor.
– To nie był generał Grota! – złość kolegi wylewała się ze słuchawki. – To był generał Grot! Grot-Rowecki!
– No tak… – zdziwił się Igor. – Nie wiedziałeś?
– Jak Boss zapraszał na ten obóz zimowy w Warszawie, mówił, że będziemy zwiedzać miasto śladami generała Grota! – chłopak cały czas miał podniesiony głos.
– Oczywiście – potwierdził Igor – generał Grot-Rowecki. Legendarny dowódca Armii Krajowej.
– Grot! No właśnie: „Grot” – pieklił się Miras w telefonie – a ja do biblioteki poszedłem i powiedziałem „generał Grota”… Wiesz, na kogo wyszedłem przed bibliotekarką?
Ruda czupryna chłopaka na wózku inwalidzkim zatrzęsła się z powodu ataku śmiechu. Jednak zamilkł po chwili.
– Poszedłeś do biblioteki? – zapytał lekko zszokowany.
– Tak – zrobił długą pauzę Miras. – I mam masę kapitalnych materiałów. Nie uwierzysz! Jest sprawa, którą musimy się zająć… Jest coś….
Igor nie pozwolił mu jednak dokończyć. Do gabinetu zbliżył się doktor Paweł. Zaprosił gestem Igora i jego tatę do środka.
– Miałem wypadek na nartach – rzucił do słuchawki chłopak. – Poważny. Jestem w szpitalu i wchodzę do lekarza.
– Dobra – zmieszał się Miras. – Zadzwonię później.
– Leciałem śmigłowcem! – to ostatnie zdanie Igor powiedział z dumą. Chciał zaimponować koledze.

Artur Pacuła - Zawodowo zajmuje się marketingiem filmowym i telewizyjnym, a obecnie także edukacją studentów. Debiutem pisarskim była powieść przygodowa dla młodzieży „Gdzie jest korona cara?”. Kolejne książki „Gdzie jest skrzynia z karabinami?” (2017) oraz „Gdzie jest skrytka generała Grota?” (2018) wygrały Konkurs na Najlepszą Samochodzikową Książkę Roku – plebiscyt organizowany przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. W roku 2020 ukazała się kolejna powieść z serii – „Gdzie jest dukat króla Zygmunta?”. Pasjonat historii i filmu. Fan koszykówki i wędrówek górskich.

Gdzie jest skrzynia z karabinami?”
Zapowiadają się najnudniejsze wakacje na świecie. Igor ledwo wrócił z obozu wspinaczkowego, a już musi wyjechać do wujka do Katowic. Po przyjeździe Igor błyskawicznie spotyka chłopaka ze Śląska – Krzyśka, a wspólny mecz piłkarski pozwala im się bliżej poznać. To dzięki niemu nie będzie czasu na nudę. Niemal sto lat temu pradziadek Krzyśka ukrył gdzieś w Katowicach skrzynię z karabinami. Nie obejdzie się też bez poznania śląskich tajemnic, a do tego najlepiej przyda się Boss, czyli Marcin Krygier – nauczyciel historii. Trzeba tylko rozszyfrować zakodowane wiadomości z przeszłości, śledzić podejrzewanego o kradzież mężczyznę i przeszukać tajemnicze zakamarki. Wtedy będzie szansa na dotarcie do skrzyni z karabinami.

Gdzie jest korona cara?”
Poznajcie Monikę, Alę, Igora i Mirasa, którzy wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Zwykły wyjazd szybko zamieni się jednak w pełną wrażeń przygodę! A wszystko przez Bossa, czyli Mariusza Krygiera, pasjonata i nauczyciela historii w ich podstawówce. To on wprowadza grupę przyjaciół w świat historycznych zagadek związanych z zaginionymi po II Wojnie Światowej skarbami.
Książka zdobyła Wyróżnienie w konkursie Książka Roku Forum Miłośników Pana Samochodzika w 2015 r.

,,Gdzie jest dukat króla Zygmunta?”
Monika, Ala, Igor, Miras oraz ich nauczyciel Boss spędzają razem wakacje. Jadą pod namiot w okolice Tarnowa, gdzie leśniczym jest wujek Ali. Po raz kolejny trafiają na niesamowitą historyczną zagadkę! Chcą odkryć sekret kolekcji monet hrabiego Semechowskiego, dawnego właściciela leśniczówki. Okoliczna legenda głosi, że był wśród nich dukat króla Zygmunta – największa moneta wybita kiedykolwiek na terenie Polski. Okazuje się, że ktoś inny także bardzo chce znaleźć tę kolekcję. Podejrzenia padają na grupę poszukiwaczy skarbów, którzy węszą w pobliżu. Przyjaciele zwiedzają okolicę, poznają jej historię i razem z leśniczymi ścigają gang motocyklistów, którzy pustoszą las.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat