Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Foteliki samochodowe 2 w 1 – KIDFIX

Artykuł

Nowe produkty marki dają rodzicom kompleksowe możliwości zapewniające bezpieczeństwo w podróży.

Foteliki samochodowe 2w1 kidfix
Autor: Materiały prasowe

Britax Römer rozszerza swoją ofertę o dwa nowe modele – KIDFIX2 R i KIDFIX2 S. Należą one do rodziny wielokrotnie nagradzanej serii fotelików z wysokim oparciem KIDFIX i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat, o wadze od 15 do 36 kg i wzroście do 150 cm. Wyposażono je w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa oraz w możliwość zdejmowania oparcia dla dzieci powyżej 135 cm wzrostu. Dzięki temu można korzystać z tego samego fotelika przez wiele lat. KIDFIX2 R i KIDFIX2 S to foteliki z wysokim oparciem, wzorowane na popularnych modelach marki Britax Römer – KIDFIX XP i KIDFIX XP SICT. Oba foteliki zostały wyposażone w szereg funkcji podnoszących bezpieczeństwo małego podróżnika. Miękko wyściełany zagłówek zapewnia ochronę podczas zderzenia bocznego oraz wyjątkowy komfort dla głowy i szyi dziecka. Górna i dolne prowadnice pasa umożliwiają jego prawidłowe umiejscowienie, a SecureGuard pomaga chronić delikatne okolice brzucha dziecka poprzez dodatkowy, czwarty punkt zaczepienia standardowego, 3-punktowego pasa bezpieczeństwa.

Technologia SICT zastosowana w modelu KIDFIX2 S zapewnia zaawansowaną ochronę dziecka w przypadku zderzenia bocznego. Redukuje ona siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim ta dotrze do dziecka.

Komfort w podróży

Dzięki regulowanemu, ergonomicznemu zagłówkowi i oparciu w kształcie litery V każda podróż upłynie komfortowo i przyjemnie. Zagłówek chroni głowę i szyję, zapewniając jednocześnie nadprzeciętną wygodę. Dodatkowo można go regulować jedną ręką, nawet gdy dziecko siedzi już w foteliku. Unikalne oparcie w kształcie litery V zapewni komfort zarówno małym, jak i większym dzieciom, pozostawiając dużo miejsca na plecy. Gdy dziecko rośnie, a rodzic decyduje się na podniesienie zagłówka wyżej, oparcie dzięki swojemu kształtowi nadal pozostaje dopasowane do ramion, które są zazwyczaj najszerszą częścią ciała. Ten sam fotelik może więc towarzyszyć małemu podróżnikowi aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu.

Gdy dziecko przekroczy 135 cm wzrostu, rodzic może zdecydować się na usunięcie oparcia. KIDFIX2 R i KIDFIX2 S wyposażone są w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, które zostały dokładnie przetestowane w centrum crash testów Britax Römer. Dzięki unikalnemu zaczepowi, pas bezpieczeństwa znajduje się w odpowiednim miejscu na ramieniu dziecka przez całą podróż. Siedzisko bez oparcia montowane jest na ISOFIX i wyposażone w funkcję SecureGuard, co gwarantuje, że pas biodrowy będzie umieszczony nad kośćmi miedniczymi dziecka. Polskie prawo wymaga, aby dzieci, które nie osiągnęły 150 cm wzrostu, podróżowały w fotelikach samochodowych.

„Jesteśmy przekonani, że dzieci powinny podróżować w fotelikach samochodowych z wysokim oparciem tak długo, jak to tylko możliwe. Rozumiemy jednak, że z różnych względów rodzice muszą czasem poszukiwać rozwiązań alternatywnych.” – mówi Moritz Walther, dyrektor do spraw marketingu w regionie EMEA. „Produkty KIDFIX2 zapewniają kompleksowe rozwiązania dla dzieci powyżej 135 cm wzrostu: wygodne oparcia zapewniające bezpieczeństwo, zintegrowaną elastyczność i najwyższą jakość fotelików Britax Römer, wyprodukowanych w Niemczech.”

Wielokrotnie nagradzana rodzina fotelików KIDFIX – Made in Germany

KIDFIX2 R i KIDFIX2 S są najnowszymi członkami nagradzanej rodziny KIDFIX. Wszystkie foteliki dziecięce KIDFIX zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w Niemczech. Dzięki temu Britax Römer może przeprowadzać liczne testy we własnym centrum i zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość. Rodzina KIDFIX została również szeroko przetestowana w prawdziwych samochodach. W ponad 95% testach zderzeniowych samochodów przeprowadzonych przez Euro NCAP w 2017 roku używano fotelików samochodowych Britax Römer. Ponad 25 globalnych marek motoryzacyjnych wybrało model z rodziny KIDFIX do testowania w samochodach o różnych rozmiarach i przeznaczeniach, takich jak Mercedes Benz C-Class Cabriolet, BMW serii 5, Ford Fiesta, Mini Countryman, Citroen D S7 CROSSBACK i Land Rover Discovery. Należą do nich samochody miejskie, samochody typu SUV i samochody rodzinne.

Podczas gdy organizacje konsumenckie testują foteliki samochodowe oddzielnie, Euro NCAP sprawdza cały system bezpieczeństwa - samochód w połączeniu z fotelikami samochodowymi dla dzieci. W ten sposób kontroluje zachowanie pojazdów w rzeczywistych sytuacjach awaryjnych. Doskonała ochrona dzieci w symulowanych wypadkach to warunek, aby samochody osiągnęły pięć gwiazdek w Euro NCAP.

Do rodziny KIDFIX należą też foteliki:

  • KIDFIX III M: Zaprojektowany, by zapewnić małym podróżnikom maksymalny komfort. Przedłużona przestrzeń do siedzenia z miękką przednią strefą sprawia, że ergonomiczna pozycja nóg jest niezwykle wygodna nawet dla wyższych dzieci. Jednocześnie fotelik ma wszystkie funkcje bezpieczeństwa, których rodzice oczekują od produktów Britax Römer.
  • KIDFIX II XP SICT: Fotelik z wysokim oparciem, który posiada funkcje bezpieczeństwa daleko wykraczające poza wymogi prawne. KIDFIX II XP SICT wyposażony jest w technologię XP-PAD, która zapewnia dodatkową ochronę w przypadku kolizji czołowej, a funkcja SecureGuard pomaga utrzymać pas biodrowy w optymalnej pozycji nad kośćmi miednicy dziecka.
  • KIDFIX SL i KIDFIX SL SICT: Foteliki posiadające technologię zapewniającą doskonałą ochronę w przypadku zderzeń bocznych, która nie wpływa na przestrzeń dla innych pasażerów. Dodatkowo, foteliki te montowane są na ISOFIX. Efektem takiego połączenia są produkty zapewniające nadprzeciętne bezpieczeństwo.

Made with Care

„Made with Care” to filozofia Britax Römer zgodnie z którą firma chce dostarczać swoim klientom najwyższej jakości produkty. Większość fotelików Britax Römer i wszystkie materiały oraz pokrowce fotelików produkowane są w Europie. To ważny krok w procesie kontroli jakości i opracowywania możliwie najbezpieczniejszych produktów dla dzieci.

Britax Römer ma wysokie wewnętrze standardy dotyczące chemicznych i mechanicznych testów materiałów oraz innych komponentów. Britax Römer cieszy się uznaniem, uzyskując ciągłe, znakomite noty od wiodących organizacji konsumenckich, takich jak niemiecki Stiftung Warentest, ADAC i ÖAMTC.
KIDFIX² S będzie dostępny w cenie 859 zł (z wyjątkiem fotelików z tapicerkami w kolorach Marble, które kosztować będą 959 zł). Cena modelu KIDFIX² R będzie wynosić 769 zł.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat