Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Foteliki i-SIZE - doskonałe oceny w testach ADAC

Artykuł

Foteliki SWINGFIX M i-SIZE i BABY-SAFE2 i-SIZE zwycięzcami testu. Ocenę dobrą otrzymał model DUALFIX M i-SIZE.

Isize testy adac
Autor: Materiały prasowe

Foteliki firmy Britax Römer: BABY-SAFE2 i-SIZE przetestowany z bazami i-SIZE FLEX BASE oraz i-SIZE BASE, a także model SWINGFIX M i-SIZE zwyciężyły w teście Stiftung Warentest Autumn w kategorii fotelików samochodowych spełniających normę i-Size przeznaczonych dla dzieci do 105 cm wzrostu*. Ocenę dobrą otrzymał fotelik DUALFIX M i-SIZE.

Stiftung Warentest jest niezależną i najbardziej opiniotwórczą organizacją konsumencką w Niemczech. We współpracy z ADAC, największym stowarzyszeniem samochodowym w Europie, Stiftung Warentest dwa razy w roku przeprowadza testy nowych modeli fotelików. Wyniki testów publikowane są w maju i październiku.
W tegorocznej jesiennej edycji oceniano następujące czynniki: zachowanie fotelika podczas zderzenia (50% oceny), montaż (40% oceny) oraz ergonomia (10% oceny). Testom poddano 18 fotelików samochodowych, które zostały wyprodukowane przez 10 firm.


W kategorii fotelików dla dzieci o wzroście do 105 cm i spełniających normę i-Size prym wiodły produkty Britax Römer. Tytuł zwycięzcy testu w tej kategorii otrzymał fotelik SWINGFIX M i-SIZE, który daje możliwość obrotu o 90 stopni (w kierunku drzwi). Produkt został doceniony między innymi za łatwość montażu, wygodną przestrzeń na nogi i siedzisko, dobre prowadnice pasów oraz wysoką ochronę w przypadku zderzeń bocznych i czołowych. Drugim zdobywcą nagrody jest fotelik BABY-SAFE2 i-SIZE, który został przetestowany zarówno z bazą i-SIZE FLEX BASE, jak i i-SIZE BASE. Jako mocne strony tego modelu wymieniono wysoką ochronę w przypadku zderzeń bocznych i czołowych, niską wagę, stabilną instalację w samochodzie oraz bardzo dużo przestrzeni dla dziecka. W teście wziął też udział fotelik DUALFIX M i-SIZE, który otrzymał ogólną ocenę „dobry” w kategorii fotelików spełniających normę i-Size dla dzieci do 105 cm wzrostu.

Misją marki Britax Römer jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, a co za tym idzie – dostarczanie klientom produktów najlepszej jakości. Warto podkreślić, że wszystkie foteliki biorące udział w testach zostały wyprodukowane w Niemczech, a półprodukty i materiały potrzebne do ich wytworzenia pochodzą z Europy. Te starania zostały docenione w teście Stiftung Warentest – foteliki Britax Römer uzyskały doskonałe wyniki w teście na obecność szkodliwych substancji, co odzwierciedla wysiłki marki w zapewnianiu bezpieczeństwa małym pasażerom nie tylko w przypadku kolizji, ale także na co dzień.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat