Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Fotelik samochodowy 0-13 kg wybierać z bazą czy bez?

Artykuł

Czy warto kupić bazę do pierwszego fotelika samochodowego? Wyprawka dla noworodka jest kosztowna, dlatego wielu rodziców stara się ograniczać wydatki.

Fotelik baza bez
Autor: Materiały zewnętrzne

Co jest zupełnie zrozumiałe, jednak są takie akcesoria na, których nie warto oszczędzać. Pierwszy fotelik pełni wiele funkcji jest fotelikiem samochodowym, może zastępować gondolę wpięty na stelaż wózka, pełni również rolę nosidełka na zakupach czy w przychodni. Łatwy i bezpieczny montaż fotelika 0-13 kg jest bardzo ważny. Sprawdź ofertę fotelików 0-13 kg z bazą i bez niej w sklepie internetowym www.boboking.pl.

Fotelik samochodowy 0-13 kg wybierać z bazą czy bez?

Pierwszy fotelik samochodowy jest nieustannie montowany w aucie i wypinany. Korzystamy z niego na wiele sposobów:

  • Fotelik samochodowy, zamontowany w aucie, chroni dziecko podczas podróży.
  • Nosidełko. Na zakupach czy w czasie wizyty u lekarza jest wygodnym nosidełkiem,
  • Gondola, fotelik samochodowy 0-13 kg zamontowany na stelażu wózka zastępuje gondolę.

Małe dzieci najczęściej już w domu wkładamy do fotelika samochodowego, a potem pierwszy fotelik razem z dzieckiem montujemy w aucie. Niezwykle ważny jest dla rodziców sposób montażu, pierwsze foteliki można montować na pasach bezpieczeństwie znajdujących się w aucie, jednak jest to skomplikowana czynność, która zajmuje przynajmniej kilka do kilkunastu minut. Montaż fotelika na bazie jest znacznie łatwiejszy i szybki.

Stabilny montaż fotelika

Pamiętajmy, że foteliki samochodowe 0-13 kg mają przede wszystkim chronić dziecko w razie gwałtownego hamowania lub kolizji. Nowoczesne bazy do fotelików są najczęściej montowane na systemie ISOFIX, czyli do ramy pojazdu, więc baza jest bardzo stabilna. Nieprawidłowo zamontowany fotelik, nie ochroni dziecka w razie wypadku. Obecnie niektóre firmy oferują bazę kompatybilną z pierwszym i następnym fotelikiem, wówczas koszt bazy od 400 do 900 zł wydaje się mniejszy, zważywszy na okres użytkowania.

Czy warto inwestować w bazę do fotelika 0-13 kg?

Ciągle wpinanie i wypinanie fotelika samochodowego prowadzi do rutyny i nawet wprawiony rodzic może popełnić błąd. Kolejna kwestia to czas potrzebny na prawidłowy montaż fotelika w samochodzie. Stabilny montaż fotelika z dzieckiem wewnątrz na pasach samochodowych bywa trudny i czasochłonny. Prawidłowy montaż fotelika na pasach samochodowych wymaga wprawy, pas należy poprowadzić zgodnie z instrukcją, ponadto fotelik trzeba bardzo dokładnie docisnąć do kanapy, a pasy maksymalnie naciągnąć. Montaż fotelika na bazie polega na wpięciu fotelika w bazę, co zajmuje tylko kilka sekund a rodzic, słysząc charakterystyczne kliknięcie, ma pewność, że dziecko jest bezpieczne. Prawidłowo wpięta baza wyświetla zielone światło, jeśli zrobimy coś źle, pojawia się czerwone światło. Tę ostatnią zaletę najbardziej doceniają rodzice, którzy najpierw korzystali z nosidełka bez bazy, a przy kolejnym dziecku zdecydowali się już na zakup bazy. Jeśli więc kilka razy dziennie będziesz wpinać i wypinać fotelik samochodowy warto dokupić bazę, która przyspiesza i usprawnia wpinanie fotelika. Podobnie w sytuacji, kiedy dziecko podróżuje dwoma autami, zamiast kupować kolejny fotelik, można kupić bazę do drugiego auta, na której szybko i prawidłowo będzie wypinany fotelik samochodowy 0-13 kg.

Foteliki z bazą - jak ważny jest prawidłowy montaż fotelika?

Baza sprawia, że fotelik zawsze jest prawidłowo zamontowany, a montaż prosty, szybki i nie wymaga użycia siły. Baza dodatkowo stabilizuje fotelik samochodowy, gdyż jest mocowana do ramy auta. Ponadto baza nie tylko skraca czas montaż, umożliwia prawidłowy montaż pierwszego fotelika samochodowego nawet osobie, która nie ma wprawy. W przypadku montażu na pasach lepiej nie pozostawiać tej czynności, osobom bez wcześniejszego przeszkolenia. Fotelik z zakresu 0-13 kg na bazie jest bezpieczniejszy, ponieważ jest stabilny i prawidłowo zamontowany.

Jeśli budżet na wyprawkę dla dziecka jest okrojony, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno porządnego bezpiecznego fotelika niż wybór taniego fotelika i słabej jakości bazy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat