Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Fisher-Price obchodzi dziś 90. urodziny

Artykuł

Tego na pewno nie wiedzieliście o tej marce!

Fisher price90
Autor: Materiały prasowe

Fisher-Price świętuje dzisiaj wyjątkowy jubileusz. Równo 90 lat temu, w 1930 roku Irving Price, Herman Fisher i Helen M. Schelle stwierdzili, że świat potrzebuje zabawek, które „będą się odwoływać do wyobraźni, wprowadzać do zabawy coś nowego i zaskakującego”. I tak się zaczęło. A co było dalej? Poznajcie kilka ciekawostek dotyczących historii jednej z najpopularniejszych marek dla dzieci.

1. Tam, gdzie wszystko się zaczęło

Pierwsza dostawa zabawek Fisher-Price ruszyła do nowojorskiego sklepu Macy’s w 1931 r. z miasteczka East Aurora, gdzie do dnia dzisiejszego znajduje się siedziba marki. Obecnie można tu zwiedzić muzeum poświęcone historii Fisher-Price i zobaczyć pierwsze, kultowe zabawki.

2. Zabawki dodające otuchy

W pierwszym roku istnienia marka wyprodukowała linię 16 zabawek dla dzieci, którą nazwano „16 nadziei”. Miała ona reprezentować optymizm w niepewnych finansowo i gospodarczo czasach.

3. Nowe materiały

Po II wojnie światowej weterani wrócili do domów, co było przyczyną boomu mieszkaniowego. Drewno stało się wówczas surowcem deficytowym, a to skomplikowało produkcję zabawek. Fisher-Price postanowił skorzystać z alternatywnych materiałów, m.in. z plastiku. Po raz pierwszy został on zastosowany w produkcji w 1950 r. jako skrzydełka do pszczółki Buzzy Bee.

4. „Popcornowe” pole

Pchacz z podskakującymi kulkami (Corn Popper) to najdłużej produkowana zabawka w portfolio Fisher-Price. Jej anglojęzyczna nazwa nawiązuje do wyjątkowej sytuacji, jaka miała miejsce w East Aurora. Z uwagi na to, że marka rozwijała się bardzo szybko i brakowało jej miejsca do przechowywania zabawek, wynajmowano powierzchnie w lokalnych gospodarstwach na polach kukurydzy. Pewnego dnia jedno z nich spłonęło i w efekcie całe East Aurora pokryło się popcornem!

5. „Małe ludziki”

Nazwę linii „Fisher-Price Play Family” zmieniono na Little People na prośbę konsumentów, którzy szukając zabawek w sklepach, pytali o „małe ludziki”. Pierwszą zabawką z tej linii był Żółty Autobus Szkolny.

6. Piramidka eko

Ponadczasowa piramidka z kółek pojawia się w 1960 roku i od tamtej pory jest bestsellerem na całym świecie. Już niebawem, w ramach stopniowego przechodzenia firmy na produkcję zrównoważoną, pojawi się Piramidka w wersji ekologicznej – tworzona z trzciny cukrowej i całkowicie nadająca się do recyclingu.

7. Dziękujemy bohaterom

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 w 2020 roku Fisher-Price wydał specjalną edycję kolekcjonerskich figurek #ThankYouHeroes, dostępną wybranych krajach. Wszystkie wpływy z jej sprzedaży sprzedaży zostaną przekazane na z aopatrzenie służby zdrowia w ramach akcji #FirstRespondersFirst.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat