Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Emolium Suncare® od 1. dnia życia

Artykuł

Lato kojarzy się nam zwykle z rodzinnym relaksem, przebywaniem na powietrzu, beztroskimi zabawami w promieniach słońca. Niestety słońce może być nie tylko źródłem przyjemności.

Emolium sauncare
Autor: Materiały prasowe

Dawkowane bez ograniczeń i odpowiedniej ochrony szkodzi skórze i pozostawia na niej pamiątki niezbyt przyjemne, jak np. oparzenia słoneczne czy zmiany barwnikowe.

Szczególnej troski wymaga zwłaszcza cienka i delikatna skóra niemowląt i dzieci. Oparzenie słoneczne u małych dzieci i nastolatków jest uznanym czynnikiem ryzyka rozwoju czerniaka w przyszłości. Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa i naturalnie ma mniejszą zawartość melaniny w porównaniu ze skórą osób dorosłych. Promienie UV penetrują głębiej, wywołując więcej szkodliwych efektów biologicznych na poziomie naskórka i skóry właściwej . Dlatego u dzieci zaleca się stosowanie filtrów mineralnych (mniejsze ryzyko podrażnień) zapewniających SPF przynajmniej 30 .

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, w portfolio emoliencyjnej marki Emolium pojawiły się dwa nowe preparaty do bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej skóry od 1. dnia życia, a także skóry suchej, wrażliwej, z alergią na filtry chemiczne i atopowej. Produkty tworzą mineralny ekran ochronny na skórze, który odbija promieniowanie UVA i UVB, zapewnia ochronę UVB: SPF 50+ i UVA (PP): 22. Pozostawia na skórze delikatną mleczno-białą warstwę ochronną, dzięki której widać, gdzie skóra jest chroniona. Zabezpieczają skórę również przed działaniem promieniowania podczerwonego (IR), chroniąc przed powstawaniem zaczerwienień i podrażnień posłonecznych.

Emolium Suncare Mineralny krem ochronny SPF 50+ dzięki składnikom aktywnym intensywnie i długotrwale nawilża oraz niweluje szorstkość skóry twarzy. Koi i łagodzi podrażnienia przyspieszając regenerację naskórka. Dobrze się rozprowadza i nie zatyka porów. Jest hipoalergiczny, fotostabilny i wodoodporny. Został przebadany dermatologicznie i okulistycznie.

Składniki aktywne:

  • 100% filtrów mineralnych – dla bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej
  • Złota alga – innowacyjny filtr immunologiczny, chroni skórę przed negatywnym działaniem słońca i wzmacnia równowagę hydrolipidową
  • Trójglicerydy z oleju z ostropestu – wygładzają skórę i ułatwiają rozprowadzanie kremów z filtrami mineralnymi.

Pojemność: 50 ml, cena: ok. 50 zł. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

Emolium Suncare Mineralny spray ochronny SPF 50+ to bezwodna emulsja w sprayu, oparta na składnikach emoliencyjnych, która zapewnia odpowiednią pielęgnację skórze ciała, narażonej na kontakt ze słońcem. Delikatnie natłuszcza skórę, chroniąc przed utratą nawilżenia. Długotrwale nawilża i niweluje szorstkość skóry, koi i łagodzi podrażnienia przyspieszając regenerację naskórka. Dzięki odpowiedniej konsystencji łatwo się dozuje, rozprowadza na skórze i wchłania.

Spray jest hipoalergiczny, fotostabilny i wodoodporny. Został przebadany dermatologicznie.

Składniki aktywne:

  • 100% filtrów mineralnych – dla bardzo wysokiej ochrony przeciwsłonecznej
  • 65% składników emoliencyjnych – zapewnia odpowiednią pielęgnację skóry i poprawia właściwości filtrów mineralnych
  • Witamina E – wygładza i nawilża skórę. Chroni naskórek przed uszkodzeniem i fotostarzeniem się skóry.

Pojemność: 100 ml, cena: ok. 60 zł. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki.

Sposób użycia preparatów: Należy nakładać równomiernie na skórę co najmniej 15 min. przed ekspozycją na słońce. Powtarzać aplikację w przypadku długotrwałego przebywania na słońcu, starcia preparatu z powierzchni skóry lub po kąpieli. Nawet przy stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej nie wskazane jest długotrwałe przebywanie na słońcu. Należy chronić dzieci i niemowlęta przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne zaleca całkowite unikanie bezpośredniej ekspozycji dzieci na słońce do 6 miesiąca życia, a następnie bardzo restrykcyjne przestrzeganie zasad fotoprotekcji.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat