Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN. DOOKOŁA ŚWIATA: LONDYN” Agnieszka Mielech

Artykuł

Emi i jej Tajny Klub Superdziewczyn (oraz Jednego Superchłopaka) wyruszają do Londynu #CzytamEmi – motto Twojego dziecka na rok 2024!

Emi-dookola-swiata-londyn
Autor: Materiały prasowe

Bestsellerowa seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” Agnieszki Mielech z ilustracjami Magdaleny Babińskiej powraca z kolejną częścią cyklu Dookoła świata! To idealna propozycja dla małych fanów podróży i odkryć oraz zagadek i dynamicznej akcji, a także… wszystkiego co brytyjskie, ponieważ tym razem cała paczka trafia do Londynu!

MARZYCIE O DALEKICH PODRÓŻACH I POZNAWANIU ŚWIATA?

Deszczowe niebo nad Tamizą, miś Paddington, Harry Potter... i wszystko jasne – Tajny Klub Superdziewczyn dotarł do Londynu! W szóstej części cyklu Dookoła świata na paczkę przyjaciół czekają nie tylko popołudniowa herbatka, Big Ben, pałac Buckingham, London Eye czy Muzeum Historii Naturalnej. Emi, Flora, Franek, Aniela i Faustyna, z pomocą Lucka i Inki Ciekaffskiej, zmierzą się z zagadką tajemniczych listów, które nieoczekiwanie wpadną im w ręce. Gwoździem programu będzie nowa tajna misja prowadząca do strzeżonej przez kruki twierdzy Tower oraz do pełnego sekretów British Museum.

Czy jesteście gotowi na kolejną podróż i niezwykłe tajemnice?
Niech hasło #CzytamEmi stanie się Waszym mottem na ten rok!

Ilustracje: Magdalena Babińska
Wiek: 6-12 lat
Data premiery: 13 marca 2024 r.
Wydawnictwo: Wilga
„EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN. DOOKOŁA ŚWIATA: LONDYN” jest dostępny we wszystkich księgarniach online

Kilka słów o serii:
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn to bestsellerowa seria książek dla SUPERDZIEWCZYN, która jest z czytelniczkami już jedenasty rok! Emi to dziewczynka taka jak ty – ma głowę pełną szalonych pomysłów. A ponieważ dziewczyny lubią tajemnice to pewnego dnia powstaje Tajny Klub Superdziewczyn. Przewodnie hasło paczki – NIGDY WIĘCEJ NUDY – zaprowadzi dziewczyny na szlak niesamowitych przygód! Szeregi klubu zasilają zwariowane koleżanki Emi i … pewien chłopak. Dlaczego nie? Każdy ma przecież równe szanse! Wkrótce przygody same znajdują przyjaciół i okazuje się, że otaczający je pełen zagadek świat można rozwikłać tylko dzięki tajnym misjom i dobrej energii Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Historie zawarte w książkach rozgrywają się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, Stanisławy Emilii Gacek, która mieszka z rodzicami w dużym mieście, ma głowę pełną pomysłów i zwariowanych przyjaciół. Są wśród nich Aniela, która nie cierpi księżniczek, muzykalna Faustyna, która gra na harfie, Flora – największa rywalka Emi oraz Czekolada – brązowy labrador i zwariowana podwórkowa kotka – Fiolka.

Kiedy Emi wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, rozpoczyna się seria przygód, które zjednoczą dziewczyny na zawsze. Paczka szybko organizuje się – szefową klubu zostaje Emi – jednogłośnie wybrana na to stanowisko. A do profesjonalnego wyposażenia grupy należą między innymi: tajne dzienniki do notowania wszelkich spostrzeżeń, odznaki, zawołanie i tajna baza. Wkrótce do klubu, w drodze wyjątku, zostaje przyjęty chłopak - to Franek, zapalony odkrywca i nieco przemądrzały młody naukowiec, syn profesora. Tajny Klub Superdziewczyn, a teraz także Jednego Superchłopaka, ciągle jest na tropie nowych TAJNYCH MISJI - opiekuje się schorowaną klaczą, wyrusza na poszukiwanie ducha straszącego w zamczysku, organizuje akcję sprzątania plaży, ratuje morświna, zajmuje się bezdomnymi psiakami i kotami, podróżuje oraz świetnie się bawi.

Przyjaźń pomiędzy członkiniami i członkami Tajnego Klubu Superdziewczyn, ich lojalność i odwaga przezwyciężają wszystkie przeszkody.

NIGDY WIĘCEJ NUDY!

Kilka słów o autorce:
Agnieszka Mielech – urodzona na Podlasiu, sercem obywatelka świata. Jest mamą, autorką książek i uczestniczką przestrzeni biznesowej w nieustannej podróży. Absolwentka polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW, a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży po Stanach Zjednoczonych. Pisze od najmłodszych lat dla siebie i bliskich, a publikuje od 2013 roku. Nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazała się seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, która zawiera już ponad trzydzieści książek, oraz dwa tomy powieści fantasy dla nastolatków „Jaga Czekolada”.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat