Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Elektrolity tylko latem? Obalamy mity!

Artykuł

Wszyscy wiemy, że lato to czas, w którym należy pamiętać o uzupełnianiu elektrolitów, zwłaszcza w przypadku najbardziej ruchliwych z nas, czyli dzieci.

Elektrolity lato mity
Autor: Materiały prasowe

Wszak wysoka temperatura powoduje, że obficie się pocimy, odwadniamy, a przez to osłabiamy organizm. A jednak to nie jedyna sytuacja, w której trzeba pamiętać o tych ważnych składnikach.

Elektrolity, czyli jony soli w płynach naszego ciała, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Brak nawet jednego z tych kluczowych składników, a konkretnie sodu, potasu i magnezu, powoduje osłabienie, arytmię, nadciśnienie, omdlenia, drżenie mięśni, senność, mdłości i zaparcia. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, kiedy organizm szybko pozbywa się płynów.

I zwykle latem, podczas największych upałów, udaje nam się nie zapominać o uzupełnianiu elektrolitów, jednak również w sezonie jesienno-zimowym ich równowaga może zostać zaburzona. Dzieci bardzo szybko przegrzewają się na lekcjach wychowania fizycznego czy w trakcie intensywnych treningów. Powodem nadmiernego pozbywania się płynów może być też nadmierne ogrzewanie pomieszczeń. Kolejnym czynnikiem szczególnie niebezpiecznym dla tej delikatnej równowagi jest infekcja wirusowa.

Aby pomóc młodemu organizmowi w sytuacjach niebezpiecznych dla jego zdrowia, zachęcajmy maluchy do jedzenia produktów bogatych w sód (np. płatki żytnie i kukurydziane), potas (np. owoce suszone, pomidory, banany) i magnez (np. pestki dyni, kakao, migdały), a także do picia zmineralizowanej wody czy bogatego w potas soku pomidorowego. Jeśli chcemy zyskać pewność, że dziecko przyjmuje odpowiednią ilość płynów i nie brakuje mu elektrolitów, przez cały rok warto też przygotowywać mu pyszny napój o smaku pomarańczowym Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina. Tabletki musujące Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina zawierają wszystkie niezbędne dla zdrowia elektrolity, a ich smak gwarantuje, że maluchy będą same pamiętać o uzupełnianiu niezbędnych dla zdrowia składników. Pamiętajmy o tym szczególnie w sezonie grypowym, aby wspomóc regenerację naszych podopiecznych.

Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina to tabletki musujące o smaku pomarańczowym. Pomogą zadbać o prawidłową równowagę wodno-elektrolitową organizmu malucha.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat