Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Eduart – sposób na efektywną naukę

Artykuł

Jak zachęcić dzieci do nauki? Jak sprawić, by zaciekawiły się danym zagadnieniem i w łatwy sposób przyswoiły informacje? Jak obudzić w nich pasję do nauki? Takie pytania zadaje sobie wielu rodziców.

Eduart sposob efektywna nauka
Autor: Materiały prasowe

Wtedy świetnym wsparciem okazują się kolorowe tablice edukacyjne eduart.

Mózg człowieka, by skutecznie zapamiętać informacje, potrzebuje dodatkowych bodźców w postaci skojarzeń związanych z daną dziedziną. Szczególnie łatwo zapadają w pamięć obrazy i dźwięki. Słabiej natomiast kojarzymy tekst z podręcznika, zwłaszcza jeśli nie posiada ilustracji. Ponadto informacje, które mają związek z naszym otoczeniem, zapamiętujemy szybciej i na dłużej.

Na przykład, dziecko łatwo przyswoi wiedzę na temat poszczególnych pierwiastków chemicznych, jeśli do zobrazowania ich właściwości i występowania wykorzystamy przedmioty codziennego użytku. Kolorowe ilustracje i ciekawostki im towarzyszące bardzo przyciągają uwagę dzieci. A wywołanie ich zainteresowania to już połowa sukcesu.

Opracowaliśmy EDUARTY z myślą m.in. o dzieciach, które mają trudności z opanowaniem materiału bezpośrednio z podręcznika. Przyswojenie dużej ilości wiedzy, która dodatkowo podana jest w nużącej formie długich tekstów, bywa wyzwaniem. Dlatego, by nie zniechęcać dzieci do nauki w ogóle, stworzyłem tablice, na których wiedza przedstawiona jest w interesujący i atrakcyjny graficznie sposób, dzięki czemu łatwiej zapada w pamięć. – mówi o eduartach ich pomysłodawca Sever Słowikowski.

Dodatkowym bodźcem dla mózgu są również kolory i wykorzystanie ich do porządkowania wiedzy. Oznaczenie różnymi kolorami dynastii królów i książąt oraz państw na poszczególnych kontynentach, powoduje, że informacje stają się łatwiejsze do opanowania. Kolorowa tablica, wisząca na ścianie w pokoju dziecka, będzie przyciągać jego uwagę oraz sprawi, że często będzie się jej przyglądać. W tak przyjaznym środowisku, spokojnej i bezstresowej atmosferze przebiega nauka „mimochodem”. To już tylko krok do tego, by rozbudzić w dziecku pasję do nauki.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 2 razy.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat