Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Dzień Ojca - bo tata też kocha najbardziej!

Artykuł

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Bycie tatą to dla wielu mężczyzn jedna z najważniejszych i najbardziej emocjonujących ról, jakie przychodzi im pełnić w życiu.

Tata kocha najbardziej
Autor: Materiały prasowe

Na przestrzeni ostatnich lat podejście do ojcostwa bardzo się zmieniło. Dziś tata jest partnerem mamy, bierze czynny udział w wychowaniu maleństwa i otacza je miłością. W momencie pojawienia się na świecie dziecka, tak jak mama, odczuwa i doświadcza, co znaczy bardziej - kocha najmocniej na świecie, bardziej się martwi i nie wysypia, przeżywa każdy dzień. Tata jest wsparciem mamy i ważnym nauczycielem dla dziecka. Jak wygląda rola taty we współczesnym świecie i jakie korzyści przynosi jego czynne uczestnictwo w wychowaniu potomstwa?

Tata kiedyś i dziś

Jeszcze kilkanaście lat temu rola ojca w rodzinie ograniczała się do zapewnienia przez niego stabilności finansowej. Rzadko brał czynny udział w wychowaniu dzieci. To mamy sprawowały opiekę, zajmowały się dziećmi i opiekowały się nimi od momentu narodzin. Dziś nikogo nie dziwi widok taty spacerującego z maleństwem czy bawiącego się na placu. Ostatnie lata związane ze zmianami społecznymi, spowodowały, że z roku na rok - rola taty w rodzinie zmienia się. Bierze on czynny udział w rozwoju i wychowaniu maleństwa już od początku jego narodzin. Staje się partnerem mamy i opiekunem dziecka. Coraz częściej towarzyszy mamie u lekarza ginekologa, uczestniczy w szkole rodzenia, jest wsparciem podczas porodu, a także zajmuje się maleństwem już od pierwszych dni.

"Dzień ojca to bardzo ważna data w kalendarzu. Przecież tak samo jak mamy, tatusiowie w momencie narodzin dziecka doświadczają, co znaczy kochać najbardziej na świecie, tak jak nigdy dotąd nie kochali" - powiedziała Julia Kuczyńska Maffashion, ambasadorka laktatora LOVI Expert 3D Pro. "I to dzięki ich wparciu, nam mamom jest dużo łatwiej uporać się ze wszystkimi nowymi emocjami i obowiązkami po narodzinach dziecka"– dodaje.

Tata podczas porodu

Zachodzące zmiany społeczne spowodowały także, inne podejście do obecności taty podczas porodu. Kiedyś nasi ojcowie zostawiali mamy w szpitalu i przez wiele godzin nie mieli informacji o narodzinach dziecka, albo gorączkowo wyczekiwali momentu w którym kobieta pokazywała dziecko w oknie szpitalnym. Pierwszy raz widzieli dziecko, gdy opuszczało ono szpital. Dziś przyszły tata obecny jest podczas porodu, wspiera mamę. Jest łącznikiem między nią a położną. Może przeciąć pępowinę, ma pierwszy fizyczny kontakt z dzieckiem, obecny jest przy rutynowych badaniach dziecka, uczestniczy przy pierwszym karmieniu. Dzięki możliwości uczestniczenia w porodzie - mężczyźni wkroczyli w nowy, nieznany im wcześniej świat. Otrzymali szansę nawiązania więzi z dzieckiem już od pierwszych chwil jego życia. Jak ważną rolę, zarówno dla kobiety i mężczyzny, pełni obecność przyszłego taty podczas porodu, mogły w ostatnich czasach przekonać się mamy. Czas narodowej kwarantanny spowodował, że wiele mam i tatusiów nie mogło pogodzić się, z tym, że mężczyzna nie mógł czynnie brać udziału podczas porodu.

Rola taty w pierwszych dniach życia maleństwa

Tuż po narodzinach - dziecko potrzebuje mamy, jednak nie oznacza to, że pomoc i obecność taty jest zbędna. Świeżo upieczony tata często troszczy się o mamę, otacza ją i maleństwo opieką. Już w pierwszych godzinach po porodzie ojcowie troszczą się o maleństwo. Pomagają mamie przebrać dziecko, mogą je ukołysać. Dzięki temu, że zaopiekują się maleństwem - mamy mogą odpocząć po porodzie. Kiedy mama jest w szpitalu na tacie spoczywa obowiązek ratowania i pomocy w trudnych dla mamy pierwszych momentach. Często już w szpitalu okazuje się, że pojawiają się u kobiet problemy z karmieniem maluszka. I na tacie ciąży obowiązek zakupienia sprzętu, który będzie towarzyszył mamie przez najbliższe miesiące czy rok. Ponieważ jest to inwestycja na, kilkanaście, miesięcy warto rozważyć zakup sprzętu, który będzie ekspertem w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych. Na rynku dostępny jest laktator LOVI Expert 3D Pro, który, posiada innowacyjny lejek 3D - najbliższy naturalnemu karmieniu. W odróżnieniu od lejków klasycznych, nie tylko ssie, ale przede wszystkim uciska brodawkę. Lejek laktatora otacza i równomiernie uciska pierś, podobnie jak usta i język dziecka, pracując równocześnie w wielu wymiarach, powodując naturalny wypływ mleka, bez uczucia dyskomfortu. Dzięki ażurowej osłonie lejka 3D, umożliwia on kontrolę siły nacisku na brodawkę i jest jeszcze bardziej skuteczny. Jeśli mama urodziła dziecko przez cesarskie cięcie, nowy produkt LOVI pomoże jej uruchomić laktację i zapewni komfortowe, w pozycji półleżącej, odciąganie mleka.

Tata na pełny etat

Jak ważna dla rozwoju maluszka i dziecka jest obecność taty? Jeśli opiekuje się on maleństwem, czyta bajki, nosi na rękach, karmi je i kocha najbardziej na świecie, staje się dla maluszka bardzo bliską osobą. Buduje więź i relację, która pozostanie zarówno z dzieckiem jak i tatą na całe życie. Jak wykazują eksperci - większe zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w pielęgnacji niemowlaka i opiece nad nim owocuje w przyszłości tym, że dzieci te są bardziej samodzielne i niezależne. Współczesny tata może bardziej włączyć się w wychowanie i pielęgnację maluszka, ponieważ może skorzystać z urlopu ojcowskiego czy rodzicielskiego (np. w podziale tego urlopu z mamą). Podjęcie przez rodziców decyzji, że to tata zostaje i opiekuje się niemowlakiem, nie wyklucza możliwości karmienia maleństwa mlekiem mamy. Dzisiejszy rynek oferuje udogodnienia i sprzęty, które pozwalają mamie odciągać pokarm, bezboleśnie i w każdym miejscu. Expert 3D Pro LOVI, dzięki wbudowanemu akumulatorowi, pozwala w dowolnym miejscu i czasie odciągnąć mamie pokarm, nie zaburzając tym samym laktacji. Dodatkowo można naładować go przez USB np. z powerbanka.

Tacierzyństwo oczami taty

"Jestem bardzo szczęśliwy, że żyję w czasach, w których bycie zaangażowanym i obecnym w wychowaniu dziecka tatą jest normą. Tacierzyństwo to niesamowita podróż i ścieżka ogromnego rozwoju osobistego. Starając się być najlepszym tatą na świecie - sięgamy do swoich najgłębszych i najcenniejszych zasobów. Sam jestem tatą, i wiem jak ważną rolę w wychowaniu swojego syna pełnię każdego dnia. Cieszę się, że ja także jestem częścią #teamLOVI i zachęcam innych ojców do tego, aby także przyłączyli się do #teamLOVI. Bo bycie tatą to powód do dumy i ogromna radość” – powiedział Marcin Biedrzycki twórca marki LOVI i dyrektor zarządzający firmy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat