Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Dzień Matki – dziś i codziennie

Artykuł

Współczesne mamy skutecznie łączą macierzyństwo z pracą, nie zapominając o swoich pasjach i przyjemnościach.

Dzien matki dzis codziennie
Autor: Materiały prasowe

Pojawienie się dziecka to dla nich powód, by zwolnić, a po chwili ruszyć do przodu z podwójną prędkością. Realizują macierzyństwo po swojemu – tak, by zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze i nie stracić z oczu swoich potrzeb. Wiedzą, że Dzień Matki powinien być każdego dnia.

90% kobiet w pierwszej ciąży planuje karmienie piersią. Wiedzą, że ta metoda przynosi korzyści obojgu – i dziecku, i mamie, i ich wyjątkowej relacji. Karmienie piersią to zdrowsze dziecko: mleko matki zapewnia wzmocnienie ukladu odpornościowego, naturalną ochronę przed patogenami, wspiera rozwój funkcji nerwowych i motorycznych. Naturalne karmienie pozwala też mamie znaleźć balans między wszystkimi sferami życia, które są dla niej ważne: wie, że jej dziecko dostaje to, co najlepsze, zyskuje spokój i przestrzeń, by pomyśleć też czasem o sobie.

Mleko mamy zawsze wtedy, kiedy jest potrzebne

WHO zaleca karmienie wyłącznie piersią do szóstego miesiąca życia dziecka i przez kolejne 1,5 roku w połączeniu z innymi pokarmami. Oznacza to dwa lata, w czasie których mama może myśleć o powrocie do pracy lub po prostu do niej wrócić. Może dalej realizować swoje pasje, dokształcać się, dobrze się bawić lub relaksować – czasem nawet bez dziecka przy boku. Może to wszystko robić bez obaw, że dziecku czegoś zabraknie – jej pokarm może być zawsze pod ręką, zawsze dostępny, jeśli maluch zrobi się głodny. Karmienie może czasem przejąć tata, co jest bezcennym elementem umacniającym więź ojca z dzieckiem. To wszystko sprawia, że być może kiedyś laktator stanie się symbolem macierzyństwa, które teraz obserwujemy – macierzyństwa, które każda młoda mama realizuje po swojemu. Może planować wspólny i swój czas, dbać o ważne sprawy, być mamą tak, jak chce – w swój własny wyjątkowy sposób.

Wiele potrzeb i jedno rozwiązanie

„Chcę, żeby dziecko miało dostęp do pokarmu, nawet wtedy, kiedy mnie przy nim nie ma”, „Myślę o powrocie do pracy, ale nie chcę, żeby straciło na tym dziecko”, „Karmienie butelką jest dla mnie czasem najwygodniejsze, ale chcę, żeby to był mój pokarm” – ile matek, tyle motywacji, by używać laktatora. Co ważne: ile matek, tyle rożnych piersi, brodawek, zwyczajów i potrzeb związanych z odciąganiem pokarmu. Philips Avent Natural Motion to pierwszy laktator, który dopasowuje się do mamy. Ten produkt wyznacza początek nowej ery, w której mamy nie muszą już sięgać po rozwiązania uniwersalne i dostosowywać się do ograniczeń sprzętu. Teraz mogą odciągać pokarm w sposób najwygodniejszy dla siebie i najbardziej komfortowy: szybki i delikatny – przecież na tym właśnie zależy mamom.

Rewolucja w zgodzie z naturą

Philips Avent, od lat wspierający mamy partner WHO, projektując swój najnowszy laktator Philips Avent Natural Motion, sięgnął po wyjątkową pomoc. Kto, jeśli nie dzieci, jest ekspertem od odciągania pokarmu? Precyzyjna analiza sposobu, w jaki dziecko pobiera mleko z piersi mamy, fazy tego procesu: stymulacji i ssania odżywczego oraz mechanizm stymulacji brodawki, stały się inspiracją dla pracy laktatora – tak powstała technologia Natural Motion. Innowacyjne wykorzystanie podpatrzonego w naturze sposobu, w jaki dziecko za pomocą języka i podniebienia stymuluje brodawkę, sprawiło, że proces odciągania mleka przez laktator Philips Avent Natural Motion jest szybszy nawet o 3.5 raza niż w przypadku standardowych sprzętów, co potwierdzają wyniki badań klinicznych. Wiemy, że każda chwila macierzyństwa jest bezcenna, staramy się więc pomóc mamom wykorzystać ten czas jak najlepiej.

Laktator dopasowany do Ciebie

Kluczowym elementem karmienia piersią, jeśli chodzi o powstawanie mleka, jego objętość i wypływ, jest komfort mamy. Spokój, kojące otoczenie, ulubione dźwięki, najwygodniejsza pozycja – każda mama ma w tym zakresie swoje upodobania. Kluczowym elementem Philips Avent Natural Motion jest miękki silikonowy lejek, który dopasowuje się do 99.98% brodawek – co potwierdzają badania. Dzięki niemu każda pierś jest bezpieczna – bez ryzyka podrażnień czy zranień. Co więcej, odciąganie mleka jest delikatne i wygodne, bez względu na to, czy mama dopiero zaczyna karmić, czy pierś jest nabrzmiała bardzo, czy coraz mniej. Philips Avent Natural Motion to znakomite wsparcie na każdym etapie karmienia. Jest lekki i cichy, poręczny, łatwy w złożeniu, rozłożeniu i umyciu. Dzięki unikalnej konstrukcji lejka pokarm można odciągać bez pochylania się – tak komfortowo jeszcze nie było.

Laktator, który pracuje tak, jak chcesz

8 modułów fazy stymulacji, 16 modułów fazy ssania, możliwość indywidualnych ustawień – po co tyle funkcji laktatorowi? Po to, by jak najlepiej odwzorowywać ssanie dziecka – przecież każdy maluch robi to inaczej, zmieniając na dodatek z wiekiem sposób pobierania pokarmu. Urządzenie można ustawić tak, by działało w sposób najbardziej efektywny i komfortowy jednocześnie, a następnie zapisać te ustawienia, by kolejne odciąganie od razu przebiegało idealnie. Jeśli dziecko z czasem zmieni nawyki i sposób ssania, jeśli mama nauczy się swoich upodobań związanych z karmieniem, będzie można zmienić ustawienia, by laktator nadal odpowiadał na wszystkie potrzeby. Pozostając w zgodzie z naturą, warto podawać odciągnięte mleko za pomocą butelki Natural 2.0 – stworzonej na wzór piersi mamy. Laktator i butelka inspirowane przez życie i najwspanialszą więź mamy z dzieckiem to zestaw idealny, z którym każdego dnia może być Dzień Matki, a karmienie łączy malucha z mamą tak długo, jak oboje mają na to ochotę.

Rekomendowane ceny nowych butelek i laktatorów elektrycznych Philips Avent Natural wynoszą:

Laktator Natural Motion SCF395/11 – 626,00 zł
Laktator Natural Motion SCF396/11 – 805,00 zł

Butelka Natural 2.0 SCF030/17 - 39,00 zł
Butelka Natural 2.0 SCF033/17 - 39,00 zł
Butelka Natural 2.0S CF036/17 - 49,00 zł
Butelka Natural 2.0 SCF039/17 - 39,00 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat