Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dzień Dziecka – czy wiemy, czego naprawdę pragną nasze dzieci?

Artykuł

75%* dorosłych dziś Polaków, w dzieciństwie obchodziło Dzień Dziecka. W tym roku to święto zamierza uczcić ze swoimi dziećmi blisko 90% rodziców.

Dzien dziecka czego pragna dzieci
Autor: Materiały prasowe

To niezaprzeczalnie jedno z ulubionych świąt, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Psycholog dziecięca Magdalena Śniegulska oraz przedstawiciel sieci sklepów SMYK Marek Łebek radzą, jak spędzić ten wyjątkowy dzień, aby nasze dzieci z radością go wspominały.

Wspólne celebrowanie, uwaga, zabawa i prezenty to nieodłączne elementy

Dnia Dziecka. W badaniu zrealizowanym przez dom badawczy Maison & Partners na zlecenie sieci SMYK ponad 30% dorosłych dziś Polaków, wspomina, że w tym dniu z niecierpliwością czekali na niespodzianki. W marzeniach tych pojawiały się głównie zabawki. My dorośli, marzyliśmy o wrotkach, elektrycznych kolejkach, czy rowerze. I jak przyznaje jedna z respondentek badania „Zawsze ten dzień był magiczny, zupełnie inny niż wszystkie. Marzenia były, jak u każdego dziecka, jak najwięcej zabawek i zrobić coś wyjątkowego, czego nie robiło się na co dzień, np. jakiś rodzinny wyjazd lub wspólne wyjście z rodzicami.” To bycie razem, wspólne świętowanie było i nadal jest bardzo ważne.

– Większość badań psychologicznych dotyczących prawidłowego rozwoju i wychowania dzieci wskazuje, że najważniejsze dla dzieci jest poczucie przynależności do rodziny, bycie akceptowanym, oraz świadomość, że rodzic jest dorosłym, który daje wsparcie i odpowiada na potrzeby swojego dziecka – zna je! Sprawmy więc, by w tym wyjątkowym dniu pojawiło się trochę magii – by potrzeby i marzenia naszych dzieci znalazły się na pierwszym miejscu. Świętujmy wspólnie - zaprośmy bliskich, znajomych, dziadków, ciocie – osoby, które dają dzieciom siłę swoją miłością. Celebrujmy wspólny czas! Niech prezenty będą dowodem na to, że słuchamy naszych dzieci, że znamy ich marzenia, że je akceptujemy, rozumiemy – mówi Magdalena Śniegulska, psycholog dziecięcy z SWPS.

Badania wykazują, że dziś, podobnie jak lata temu, 1 czerwca dzieci oczekują prezentu (34%), ale także czasu spędzonego na wspólnej zabawie (27%). Dlatego wybierając upominki na Dzień Dziecka warto rozważyć zakup takich zabawek, którymi dziecko może bawić się razem z rodzicem, z rodzeństwem. Czas spędzony na grach, wspólnym układaniu klocków, czy aktywności fizycznej nie tylko wzmocni więzi, ale również da dorosłym możliwość, aby lepiej poznać dziecko – jego potrzeby, zainteresowania, talenty. – W tegorocznej ofercie sieci SMYK na Dzień Dziecka rodzice znajdą wiele zabawek, które sprzyjają wspólnej zabawie z dziećmi. Znajdują się wśród nich klocki, gry planszowe i zręcznościowe, jak i zabawki kreatywne – mówi Marek Łebek, przedstawiciel sieci SMYK. Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć uwielbianych przez dzieci klocków Lego, lalek Barbie, LOL Surprise, Nerfów, czy samochodzików Hot Wheels. Zadbaliśmy o to, aby w naszych salonach
i w sklepie internetowym pojawiły się zabawki z postaciami z bajek – są wśród nich klocki LEGO z bohaterami kolejnej części Toy Story, figurki z Krainy Lodu, Avengers czy Pokemony. Najmłodszych fanów bajek zachwycą zabawki z Psiego Patrolu czy Świnki Peppy. Gorąco zachęcamy do zakupów prezentów, które sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu, takim jak zestawy do gier zespołowych oraz namioty i rowerki marki SMIKI – dodaje Marek Łebek z sieci SMYK.

*Badanie zrealizowane przez Maison&Partners na zlecenie sieci SMYK zostało przeprowadzone w maju 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków, N=1050.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat