Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dziecko i tablet

Artykuł

Tablety mogą otworzyć przed dzieckiem zupełnie nowy, nieznany dotąd świat. Mogą bawić, uczyć, a nawet być pomocne w budowaniu relacji z rodzicami.

Dziecko tablet
Autor: Materiały prasowe

Jednak jest to możliwe tylko wtedy, gdy używane są w odpowiedzialny sposób, a do tego oferują rozwiązania bezpieczne dla pociech. Na co zwrócić uwagę, wybierając tablet dla dziecka?

Wskazówka nr 1: tryb ochrony oczu

Dla rodzica bezpieczeństwo dziecka jest kluczową kwestią. Gdy wybieramy tablet dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę czy jest wyposażony w tryb ochrony oczu. Takie rozwiązanie dostępne jest m.in. w tabletach z serii Huawei MediaPad – M5 10, M3 lite 10 oraz T3 10. Dzięki tej technologii filtrowane jest szkodliwe dla wzroku niebieskie światło, a także automatycznie dostosowywana jasność wyświetlacza do warunków otoczenia.

Tablet może być źródłem korzyści zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci. Jednak by tak się stało, warto wspólnie stworzyć reguły, na jakich pociechy mogą korzystać z urządzenia. Ważne jest uzgodnienie z dziećmi, w jakich sytuacjach i miejscach wolno im używać tabletu oraz określenie czasu, jaki maluch może spędzić przed ekranem.

Wskazówka nr 2: tablet wyposażony w strefę dla dzieci

Pomocą w egzekwowaniu ustalonych zasad będzie skonfigurowanie specjalnej „Strefy dla dzieci”. Jest ona dostępna także we wspomnianych tabletach z serii Huawei MediaPad. Dzięki niej opiekunowie mogą w łatwy sposób ustawić, przez ile minut czy godzin dziennie dziecko może korzystać z tabletu, a także ograniczyć czas trwania każdej z sesji. Zdecydują też, do jakich aplikacji i treści dzieci będą miały dostęp. Pozwoli to stworzyć bezpieczną przestrzeń, nad którą rodzice mają całkowitą kontrolę.

W „Strefie dla dziecka”, poza aplikacjami rodzice mogą zapisywać wybrane pliki, na przykład nagrania. Jeśli nie mają możliwości, by poczytać dziecku przed snem, alternatywą może być odtworzenie audiobooka lub - co na pewno przypadnie do gustu maluchom - włączenie wcześniej nagranej opowiadanej przez siebie bajki. W Huawei MediaPad M5 10 i MediaPad M3 lite 10 zastosowano system czterech głośników, które oferują jedną z najlepszych dostępnych jakości dźwięku. Z nimi stworzenie bajecznej atmosfery będzie dziecinnie proste.

Wskazówka nr 3: prosta obsługa, szybka instalacja

Warto również dodać, że obsługa każdego tabletu z linii Huawei MediaPad jest prosta i intuicyjna, zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Oprogramowanie tworzone było z myślą o jak największym komforcie użytkownika. Konfiguracja „Strefy dla dziecka” jest szybka i nie wymaga szczególnych umiejętności informatycznych.
Do tego, taka strefa jest otwarta na inne darmowe aplikacje. W tym przypadku dla przedszkolaków i młodszych dzieci w wieku szkolnym najlepiej wybierać gry, które zostały stworzone we współpracy ze specjalistami – psychologami, pedagogami i logopedami. Przykładem może być zestaw gier logicznych – Listonosz, Labirynt, Sudoku, Rytm. Przed udostępnieniem dziecku gry, warto zawsze dla pewności sprawdzić jak działa. Nie brakuje też ciekawych i rozwijających aplikacji dla starszych użytkowników. Duolingo świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie do tradycyjnych form nauki języka, oferowanych w szkole, Atomas w przyjemny sposób wprowadzi dziecko w świat chemii, a Where’s my water? pozwoli poćwiczyć logiczne myślenie i przyswoić sobie podstawowe prawa fizyki.

Wskazówka nr 4: możliwość tworzenia kilku kont na tablecie

Inną przydatną funkcją w Huawei MediaPad M5 10 i Huawei MediaPad M3 lite 10 jest tworzenie oddzielnych kont użytkowników tabletu. W takim wypadku każda osoba ma swój pulpit i dostęp wyłącznie do aplikacji, które zostały na nim zainstalowane. Dzięki temu unikamy bałaganu, a wszystkie pliki są bezpieczne – nie musimy się martwić, że dziecko przez przypadek usunie ważne dla nas dokumenty.

W sytuacji idealnej, dzieci - zwłaszcza te młodsze - powinny korzystać z tabletu wspólnie z rodzicem. Jednak dzięki ustawieniom „Strefy dla dziecka” możemy mieć pewność, że mimo nieobecności opiekuna, dziecko ma dostęp tylko do odpowiednich dla niego materiałów, na przykład gier.

Wskazówka nr 5: tablet z modułem LTE

Tablet to również nieoceniony towarzysz podróży. Szczególnie, jeśli tak jak seria Huawei MediaPad - M5 10, M3 lite 10 lub T3 10 - wyposażona jest w moduł LTE, który zapewni dostęp do internetu, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Jeśli planujemy dłuższe trasy, warto zainstalować różnorodne gry edukacyjne, na przykład o regionie, do którego się wybieramy, mieszkających tam zwierzętach czy roślinności. Można wybrać też inne aplikacje, dzięki którym dziecko zdobędzie nową wiedzę, jak na przykład Flagi świata. Mole książkowe z pewnością chętne umilą sobie trasę czytając e-booki.
Dodatkowe atuty tabletu to wydajna bateria i mała waga. Urządzenia powinny zapewnić długi czas pracy, a niewielka waga – niecałe 500 gramów – sprawia, że tablet można mieć zawsze przy sobie.

Rozsądne korzystanie z tabletu to kolejny ze sposobów, aby spędzić czas z dzieckiem w wartościowy sposób. Szczególnie, gdy rodzic jest zaangażowany w to, co dzieje się na ekranie równie mocno, jak jego pociecha. Celem aktywności jest wtedy wspólne spędzanie czasu i budowanie więzi, która tworzy się między dzieckiem i rodzicem, a tablet jest jedynie narzędziem, które to ułatwia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat