Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Doskonała kobieta jest matką

Artykuł

59% ankietowanych Polek uważa, że kobieta doskonała to przede wszystkim dobra, kochająca matka. Wychowanie dzieci, a w następstwie wnucząt, to dla Pań największa życiowa satysfakcja.

Doskonala kobieta jest matka
Autor: Materiały prasowe

Niestety, jednocześnie Polki często czują się niedoceniane i nieatrakcyjne, brakuje im również czasu dla siebie. Statystyczna matka poświęca ok. 10 min w ciągu dnia na pielęgnację i dbanie o własną urodę. Taki obraz kobiecości ukazują wyniki raportu „Role społeczne kobiet 2016 – www.jestesdoskonala.pl” zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki Perfect.ME.
71% ankietowanych kobiet utożsamia bycie doskonałą kobietą z realizowaniem się w roli dobrej matki. Na drugim miejscu uplasował się zadbany wygląd, na który wskazało 44% pań. Tutaj prym wiodą zdrowo wyglądające, wypielęgnowane długie włosy.

Kobiecość czy macierzyństwo?

1/3 badanych kobiet dbanie o siebie i realizowanie swoich zainteresować lub przyjemności odczuwa jako czas spędzony kosztem rodziny. Co więcej, aż 27% jest niepewna swoich umiejętności wychowawczych. Ta grupa Pań uważa, że „mogłaby być lepszymi matkami”. Kobiety jako jeden z podstawowych powodów niezadowolenia z pełnionej roli matki podają brak czasu (44%). Na pytanie co by zrobiły, gdyby miały tego czasu więcej, Polki odpowiedziały, że poświęciłyby go na czytanie książek i czasopism (32%) lub na to by spędzić go z rodziną (28%).

Kobiety troskę o najbliższych mają niejako wpisaną w swoje DNA

Dziewczynki od najmłodszych lat uczone są, że powinny przede wszystkim myśleć o innych. Tę prawidłowość potwierdzają również wyniki badania. Aż 83% respondentek uważa, że atrybutem kobiecości jest chęć opiekowania się innymi. O swoich planach i potrzebach często zapominają lub odkładają je na tzw. drugi plan. Brak im zdrowego egocentryzmu. A przecież, aby pomagać innym, najpierw powinno się zadbać o siebie. Prostym przykładem tej zależności jest chociażby instrukcja bezpieczeństwa w samolotach. Zaleca ona założenie maski tlenowej najpierw sobie, a dopiero później dzieciom czy współpasażerowi.

Znajdź czas dla siebie i uwierz, że jesteś doskonała!

Polki są odpowiedzialne za większość prac domowych, takich jak: pranie, prasowanie, przygotowywanie posiłków oraz gruntowne porządki. Najwięcej z nich otrzymuje pomoc podczas sprzątania, wyrzucania śmieci oraz codziennych zakupów. Na dbanie o siebie i poczucie kobiecości nie zostaje dużo czasu. 15% respondentek poświęca na to mniej niż 10 minut dziennie. Najmniej czasu na pielęgnację mają kobiety z wykształceniem podstawowym i zawodowym, mieszkające na wsi, będące w stałym związku oraz posiadające dzieci. Kobiet, którym udaje się zagospodarować na ten cel powyżej 50 minut dziennie jest zaledwie 11%. Najwięcej czasu na dbanie o siebie poświęcają mieszkanki dużych miast liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Aż 2/3 kobiet przyznało, że chciałyby mieć więcej czasu na pielęgnację. Jednocześnie 1/3 badanych kobiet miewa wrażenie, że zaniedbują swoich bliskich, gdy zajmują się tylko sobą.
Każdej kobiecie, niezależnie od pełnionych ról społecznych, zdarzają się chwile zwątpienia we własne umiejętności, czasem mają do siebie pretensje: że czegoś nie zrobiła, że znów o czymś zapomniała, że znów Jej się nie chciało. Że nie poszła na siłownię, tylko zjadła wielkie lody. Że dzieciom dała płatki na obiad, bo nie miała siły ugotować obiadu. Że bałagan w szafie. Że nie zadzwoniła do mamy. Że nie zdążyła z raportem.
Brzmi znajomo? Pewnie tak. I to jest OK! Nikt nie jest idealny i Ty też nie musisz być idealna, żeby być doskonała! – to przekaz pozytywnej akcji Perfect.ME „Jesteś doskonała… ZAWSZE!”
Jesteś doskonała…ZAWSZE! Akcja zachęca do szukania w sobie doskonałości i dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami. Na kanale Youtube Perfect.ME zamieszczane są filmy z historiami kobiet, które w tę swoją doskonałość wątpią i które mają okazję skonfrontować te wątpliwości z oceną najbliższych. 25 maja ukaże się historia Joanny, żony i matki dwójki dzieci

Zachęcamy do obejrzenia i dzielenia się swoimi historiami na http://jestesdoskonala.pl/pl/konkurs

Kosmetyki do pielęgnacji włosów Perfect.ME to nowość na rynku Polskim z Londyńskim akcentem.

Linia składająca się z 4 specjalistycznych serii, dedykowana jest kobietom, które często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak doskonale radzą sobie w coraz liczniejszych codziennych rolach.

REPAIR & COLOUR SAVE - Odbudowa i ochrona koloru. Stworzona z myślą o doskonałej pielęgnacji i odbudowie włosów zniszczonych, suchych i farbowanych.
NATURAL OILS REPAIR - Odbudowa dzięki naturalnym olejkom. Stworzona dla doskonałej pielęgnacji i odżywienia włosów suchych, szorstkich i zniszczonych
FRIZZ STOP & KERATIN REPAIR - Stop puszeniu i odbudowa z keratyną. Przygotowana z myślą o doskonałej pielęgnacji i wygładzeniu włosów puszących się, trudnych do ułożenia, suchych i matowych.
REPAIR & STAY STRONG - Odbudowa i wzmocnienie. Opracowana z myślą o doskonałej pielęgnacji i wzmocnieniu włosów osłabionych, ze skłonnością do wypadania, cienkich
Wszystkie produkty dostępne w drogeriach HEBE, Natura oraz Superpharm. Cena szamponu i maski: 8,99 zł. Maska w saszetkach 20 ml: 1,49 zł.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat